Skontaktuj się z Nami Tutaj
Łóżka medyczne

Łóżka do intensywnej terapii

Ciężkie i przewlekłe choroby powodują wzrost zapotrzebowania na łóżka przeznaczone do intensywnej opieki medycznej. Zastosowanie rozwiązań na bazie siłowników LINAK zapewnia większą swobodę projektowania i większe możliwości personalizacji łóżek do intensywnej terapii w celu uzyskania wydajnego ruchu, optymalnej funkcjonalności i maksymalnego bezpieczeństwa.

Produkty LINAK do łóżek na OIT

Rozwiązanie systemowe do łóżek na OIT

Łóżka do intensywnej terapii (na OIT) z dostępem do rozmaitych opcji ruchu i dodatkowych funkcji pozwalają opiekunom pacjentów pracować wygodniej i efektywniej. Dzięki wydajnym napędom, personel medyczny zyskuje lepszą ergonomię w postaci odpowiedniej wysokości do pracy w pozycji stojącej i możliwości zmiany ułożenia pacjenta.

Rozwiązania na bazie siłowników elektrycznych to źródło wielu korzyści, takich jak:

  • lepsza ergonomia
  • optymalny poziom komfortu i bezpieczeństwa pacjenta
  • większa funkcjonalność i wyższa wydajność

Nie jest tajemnicą, że sektor opieki medycznej boryka się z problemem niewystarczającej liczby personelu opiekuńczego. Dla szpitali i oddziałów intensywnej terapii jest to dodatkowe obciążenie i wymaga wprowadzenia rozwiązań technicznych, które będą mogły wspomagać codzienną pracę.

Lepsza ergonomia
W łóżkach do intensywnej terapii siłowniki elektryczne przejmują wielostopniową regulację podparcia pleców, nóg i/lub kolan, wysokości, przechyłu i przedłużenia leża. Złożone schematy ruchu pozwalają uzyskać odpowiednią wysokość roboczą i bardziej ergonomiczną pozycję przy pracy, ułatwiając personelowi wykonywanie codziennych czynności. Rozwiązania w zakresie ruchu, wspomagane przez siłowniki elektryczne LINAK®, przyczyniają się do większej satysfakcji z wykonywanej pracy.

Optymalny poziom komfortu i bezpieczeństwa pacjenta
Poczucie komfortu może przyspieszyć powrót pacjenta do zdrowia i poprawić jego ogólne samopoczucie. Zapewnienie pacjentowi komfortowych warunków w trakcie leczenia na oddziale intensywnej terapii ma tym istotniejsze znaczenie. Szybko i płynnie działające napędy LINAK umożliwiają m.in. ....

  • przestawienie łóżka do pozycji ułatwiającej spożywanie posiłków i oglądanie telewizji lub pozycji krzesła kardiologicznego
  • ustawienie pozycji pozwalającej na bezpieczne wejście do łóżka i wyjście z niego bez ryzyka upadku
  • automatyczne profilowanie łóżka dla większej wygody (funkcja auto-contour)
  • szybkie przestawienie łóżka do pozycji CPR lub Trendelenburga przez naciśnięcie jednego przycisku, jeśli zajdzie taka potrzeba

regulację ustawienia łóżka przez pacjenta, bez pomocy opiekuna, za pośrednictwem paneli bocznych z dostępem do przycisków obsługowych od wewnętrznej strony łóżka. Możliwość samodzielnej obsługi poprawia poczucie niezależność pacjentów i jednocześnie odciąża personel.

Większa funkcjonalność i wyższa wydajność
Rozwiązania systemowe LINAK oparte na platformie modułowej oferują szereg akcesoriów, które dodatkowo zwiększają funkcjonalność i podnoszą komfort użytkowania, takie jak np. system pomiaru wagi pacjenta w łóżku. System ten pozwala monitorować wagę pacjenta bez opuszczania przez niego łóżka i zarazem eliminuje konieczność ręcznego przemieszczania pacjenta.

Niezawodny system kontroli ruchu
Firma LINAK słynie z niezawodnych produktów, które odznaczają się długotrwałym i bezawaryjnym działaniem. W przypadku łóżek na OIT wszystkie napędy muszą bezwzględnie pozostawać pod stałą kontrolą, dlatego też oferujemy naszym klientom łatwy sposób optymalizacji ich procesu wsparcia technicznego. Rozwiązanie LINAK OneConnect™ zapewnia zdalny dostęp do danych serwisowych, umożliwiając szybkie i sprawne rozwiązywanie problemów z dowolnego miejsca na świecie, dla zagwarantowania długiego czasu sprawnego działania łóżka.

Czytaj więcej

Znak słowny i logotypy Bluetooth® są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Bluetooth SIG Inc., a każde użycie tych znaków i logotypów przez firmę LINAK® jest objęte licencją.

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt