Skontaktuj się z Nami Tutaj

Siłownik LINAK – partnerstwo na lata

Na całym świecie można znaleźć niepisane dowody naszej jakości. Takie jak w pełni sprawne systemy siłowników, które dzień po dniu, dekada po dekadzie, niestrudzenie wykonują swoją pracę.

Stawiamy tezę, że współpraca z firmą LINAK® zapowiada wieloletnie partnerstwo. Dowód na jej poparcie można znaleźć w rozmaitych sektorach gospodarki – od maszyn rolniczych przez przemysłowe stanowiska robocze i biurka po sprzęt szpitalny. Siłowniki – niektóre liczące ponad 20 lat – są nadal w użyciu, wykonując pchanie lub ciągnięcie dla zapewnienia wyższego poziomu komfortu, ergonomii i wydajności, poprawiając dzięki temu jakość życia ludzi.


25 lat i nadal spełnia swoje zadanie

Ten stół montażowy firmy MSF-Vathauer, wyposażony w siłowniki liniowe LINAK, jest nadal w codziennym użyciu.

Nie sposób go nie zauważyć. Stół montażowy w nowym zakładzie produkcyjnym firmy MSF-Vathauer Antriebstechnik w Detmold zdecydowanie wyróżnia się na tle pozostałych. Duże logo „Modulus" i turkusowa kolorystyka są reminiscencją lat 90., w których powstał. W rzeczywistości był jednym z pierwszych stanowisk roboczych z elektryczną regulacją wysokości, jakie wprowadzono na rynek niemiecki. I działa bez zarzutu do dnia dzisiejszego.

Kurz i zarysowania widoczne na obudowach dwóch siłowników LINAK w nogach stołu świadczą o latach intensywnej eksploatacji, niemniej siłowniki nigdy nie były wymieniane. Po 25 latach podnoszenia ciężkiego blatu z komputerem i narzędziami siłowniki równie płynnie rozpoczynają pracę po dotknięciu panelu biurkowego LINAK.

Wprowadzenie do konstrukcji stołu siłowników liniowych LA28 było rozwiązaniem nieoczywistym jak na tamte czasy; częściej były one stosowane w urządzeniach przemysłowych i rolniczych. We wczesnych latach 90. stół z elektryczną regulacją położenia był projektem co najmniej awangardowym. Jednak zestawienie niemieckiej precyzji z systemowym podejściem LINAK, które zakładało, że skrzynka kontrolna połączona z jednostką obsługową steruje pracą dwóch siłowników w układzie równoległym, pozwoliło stworzyć pierwsze na świecie stanowisko robocze z elektryczną regulacją wysokości.

Firmie LINAK dało to impuls do zaprojektowania kolumn podnoszących przeznaczonych specjalnie do biurek. W roku 1998 na rynek została wprowadzona kolumna biurkowa DL1, która na zawsze zmieniła biurowe wnętrza.

O firmie MSF-Vathauer Antriebstechnik
Od ponad 40 lat niemiecka firma MSF-Vathauer Antriebstechnik GmbH & Co. KG wyróżnia się zaangażowaniem w rozwój technologii i wiedzy specjalistycznej w dziedzinie automatyzacji napędów. Oprócz produktów w technologii zdecentralizowanej oraz automatyki napędowej firma projektuje i realizuje rozwiązania indywidualne, dostosowane do konkretnych potrzeb.

Dowiedz się więcej

Stanowisko montażowe firmy MSF-Vatheuer

 

 
Lekarz weterynarii Britta Butteron

20-letni stół zabiegowy

W 2000 roku Britta Butteron, lekarz weterynarii z miejscowości Lich w Hesji (Niemcy) kupiła do swojego gabinetu stół zabiegowy z funkcją regulacji wysokości. Było to rozwiązanie niespotykane w tamtym czasie, nawet w biurach czy halach produkcyjnych. A już na pewno nie w gabinetach weterynaryjnych.

Wybór padł na system elektryczny z kolumną podnoszącą LINAK® LP2. System umożliwiał regulację położenia blatu stołu za pomocą przełącznika nożnego dla uzyskania optymalnej wysokości pracy. Stół do dziś znajduje się w gabinecie Britty Butteron, która codziennie przeprowadza na nim zabiegi u swoich pacjentów.

 

Stanowisko robocze wyprodukowane w  kwietniu 1999 r.

Jeden z naszych klientów w Stanach Zjednoczonych przypomniał nam, że wiele lat temu dostarczył nam stanowiska robocze własnego projektu. W zakładzie produkcyjnym LINAK US w Louisville w stanie Kentucky znaleźliśmy kilka bardzo starych stanowisk roboczych, które do dziś działają bez zarzutu. Stanowiska robocze są wyposażone w siłowniki, które regulują położenie blatu roboczego w górę i w dół. Najstarszy z nich liczy ponad 20 lat.

Został wyprodukowany w Danii w dniu 23 kwietnia 1999 roku. Wkrótce po tym model LA31 wysłano do Stanów Zjednoczonych, gdzie został wykorzystany w konstrukcji ergonomicznych stanowisk roboczych, które zaprojektowała i wyprodukowała firma BOSTONtec. W tamtym czasie kolumny podnoszące były zupełnie nowym produktem w ofercie dla biurek i stanowisk roboczych. Biurka do pracy stojąco-siedzącej były rzadko używane i dalekie od światowego standardu, jaki prezentują obecnie.

W rzeczywistości zaledwie rok wcześniej, czyli w 1998 roku, firma LINAK opracowała i wprowadziła na rynek pierwszy w historii kompletny system do biurek. Został on zaprojektowany z myślą o poprawie ergonomii i komfortu pracy w niszowych zastosowaniach, takich jak biurka dla architektów, inżynierów, fotografików oraz specjalnym sprzęcie kuchennych i łazienkowym. Wcześniej firmy zwykły częściej wybierać siłowniki przemysłowe, takie jak LA31 , które wykorzystywały jako napęd mechanizmu regulacji wysokości w stanowiskach roboczych. Ten konkretny siłownik, który działa nieprzerwanie od ponad 21 lat, został w LINAK.

W zakładzie produkcyjnym LINAK US dawne stanowisko robocze służy obecnie do testowania prędkości siłowników. Wcześniej natomiast miało bardzo wiele różnych zastosowań. Kto wie, ile osób przez te wszystkie lata korzystało z niego lub ile siłowników na nim powstało. Ten przykład doskonale oddaje istotę standardu jakości LINAK.

Dowiedz się więcej

 

 

Pierwsza partnerska współpraca w branży stolarskiej

Herwig Danzer, właściciel stolarni „Die Möbelmacher”, chętnie pracuje w pozycji stojącej. Dlatego też ma w pracowni elektryczne biurko do pracy siedząco-stojącej. Obecnie ten rodzaj biurka jest dość powszechnie spotykany, ale w 1998 roku, kiedy Herwig Danzer zdecydował się zbudować własne biurko z opcją regulacją położenia, było to całkowicie nowe i „bardzo nowatorskie” rozwiązanie.

Jako właściciel i zarządca firmy „Die Möbelmacher” mieszczącej się w okolicach Norymbergi (Niemcy), zatrudniający specjalistów z branży stolarskiej, Herwig Danzer wie dużo o meblach. W jego własnym biurku jest coś, co robi na nim szczególne wrażenie.

„To niesamowite, jak długo przetrwało”, przyznaje i wskazuje na kolumnę podnoszącą DL1 umieszczoną pod blatem. To na tej kolumnie został oparty pierwszym system do biurek wprowadzony przez LINAK® pod koniec lat 90. Tak rozpoczęła się partnerska współpraca firm „Die Möbelmacher” i LINAK, która, podobnie jak biurko Herwiga Danzera, przetrwała do dziś.

Stolarz Herwig Danzer
 

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt