Skontaktuj się z Nami Tutaj
Wiadomości 20 czerwca 2023

Panel biurkowy DPI z nagrodą Red Dot Award za wzornictwo

Intuicyjna konstrukcja panelu biurkowego LINAK DPI została wyróżniona w 2023 roku nagrodą Red Dot Award w kategorii wzornictwa produktowego. Jury doceniło w szczególności poziom innowacyjności i funkcjonalności panelu, uzyskanych m.in. za sprawą zastosowanej technologii antykolizyjnej.

Przedstawiciele firmy LINAK, Nicki Pedersen, Product Manager, Innovation and Design oraz Birgitte Holm-Melin, Product Manager, odebrali certyfikat Red Dot dla serii paneli biurkowych DPI na gali rozdania nagród Red Dot w Essen, Niemcy. (© Red Dot)

Konkurs Red Dot Award: Product Design ma na celu wytypowanie najlepszych w danym roku produktów. Produkty nagradzane przez kapitułę konkursu Red Dot mogą być szczególnie atrakcyjne pod względem estetyki, funkcjonalności, inteligentnej technologii lub innowacyjnych rozwiązań, ale wszystkie je łączy wyjątkowa jakość wzornictwa.

W tegorocznej edycji uznanego na całym świecie konkursu Red Dot Design, jury wyróżniło nagrodą Red Dot Award serię paneli biurkowych LINAK DPI z wbudowanym zabezpieczeniem antykolizyjnym, odznaczających się zoptymalizowaną konstrukcją i intuicyjną obsługą.

 

Wyjątkowe połączenie współczesnego wzornictwa i innowacyjnej technologii

Otrzymanie prestiżowej nagrody Red Dot Award 2023 w kategorii wzornictwa produktowego to dla firmy LINAK ogromny zaszczyt. Na etapie projektowania paneli biurkowych serii DPI, połączenie wysokiej jakości wzornictwa i funkcjonalności było jednym z naszych głównych założeń.

Stworzyliśmy panel w nowoczesnej i eleganckiej stylistyce bez tradycyjnych przycisków obsługowych. W zwykłym panelu biurkowym przyciski są zawsze wynikiem kompromisu; są one rzadko intuicyjne w obsłudze i nie pozwalają wyjść poza określone schematy wzornicze i konstrukcyjne. Dlatego tym razem postanowiliśmy wprowadzić możliwość obsługi za pomocą aplikacji.

Użytkownik może szybko i łatwo zaktualizować aplikację Desk Connect (dostępną w wersjach na platformy iOS i Android), aby uzyskać dostęp do nowych opcji i funkcji, przedłużając w ten sposób żywotność produktu.

Panel biurkowy DPI jest naszym pierwszym panelem z wbudowanym zabezpieczeniem antykolizyjnym, opracowanym w innowacyjnej technologii LINAK, która zapewnia niezawodną ochronę w razie ewentualnej kolizji podczas użytkowania biurka.

Panel biurkowy DPI1K LINAK — łatwa obsługa biurka do pracy siedząco-stojącej poprzez odchylanie pilota w górę i w dół
 
Nicki Pedersen, kierownik ds. produktu w dziale Innovation and Design w LINAK.
 

Jury konkursu Red Dot doceniło technologię antykolizyjną

Oprócz zoptymalizowanej funkcjonalności i wyglądu DPI, jury doceniło rozwiązanie opracowane w technologii antykolizyjnej w postaci zintegrowanego czujnika kolizji, który pomaga zapobiegać uszkodzeniom biurka i innych przedmiotów podczas regulacji wysokości.

Kolejną zaletą produktu, która spotkała się z uznaniem jury, jest możliwość regulacji wysokości blatu poprzez odchylenie panelu, co nie wymaga od użytkownika odrywania wzroku od ekranu.

Panelom serii DPI można przyjrzeć się bliżej na stronie wirtualnej ekspozycji konkursu Red Dot tutaj oraz na stronach produktów: DPI1K i DPI1C z wyświetlaczem.

LINAK DPI1K i DPI1C: panele biurkowe z zabezpieczeniem antykolizyjnym — chronią biurko do pracy stojąco-siedzącej
 
 

Przy okazji pragniemy dodać coś jeszcze...

Nie jest to jedyna nagroda dla serii paneli DPI, jaką otrzymaliśmy. Zdobyliśmy również nagrodę „Special Mention” w nie mniej prestiżowym konkursie German Innovation Awards w kategorii rozwiązań biurowych Excellence in Business-to-Business Office Solutions.

To już drugie wyróżnienie Red Dot dla firmy LINAK za innowacyjne panele sterujące. Poprzednio tą nagrodą została wyróżniona seria paneli biurkowych DPG w 2018 roku.

 

Czym jest nagroda Red Dot Award?

Nagroda Red Dot Award: Product Design przyznawana jest od 1955 r. Od tego czasu co roku wybierane są najlepsze produkty. W oparciu o zasadę „poszukiwania dobrego wzornictwa i innowacji”, międzynarodowe jury ocenia produkty indywidualnie w ich oryginalnej wersji. W roku 2023 produkty zgłoszone z 60 krajów były oceniane w 51 kategoriach konkursowych przez jury złożone z 43 ekspertów.

 
 
 

 

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt