Skontaktuj się z Nami Tutaj
Wiadomości 25 stycznia 2023

Nowa kolumna podnosząca LINAK do kobotów paletyzujących: nowy standard wysokości

Paletyzujące roboty współpracujące, które są funkcjonalne, łatwe w użyciu i zarazem niedrogie oraz potrafią automatycznie dostosować się do zmiennych parametrów pracy w różnych aplikacjach, pozwalają wykorzystać możliwości, jakie daje paletyzacja towarów w procesach przemysłowych i uzyskać szybki zwrot z inwestycji.

Nasza nowa kolumna podnosząca ELEVATE™ pozwala zwiększyć zasięg roboczy kobotów paletyzujących poprzez umożliwienie układania na paletach wyższych stosów towarów. Jednocześnie zapewnia szybkość, precyzję i elastyczność, które pozwalają zoptymalizować procesy paletyzacji. Łatwa konfiguracja, intuicyjne programowanie i funkcja monitorowania pracy systemu przekładają się na większą efektywność każdego kobota, niezależnie od marki i modelu.

Jeden z naszych klientów, duński integrator systemów BILA A/S, podjął się przetestowania kolumny ELEVATE przed jej wprowadzeniem na rynek, i - ku naszemu zadowoleniu - był pod dużym wrażeniem jej możliwości.
Oto, co powiedział nam Brian Spetzler, kierownik ds. produktów w BILA A/S:
„Bardzo pozytywnie oceniamy kolumnę podnoszącą ELEVATE. Jest łatwa do skonfigurowania i wyposażona w intuicyjne oprogramowanie, które w zasadniczy sposób usprawnia konfigurację i rekonfigurację systemu. Jest to szczególnie istotne w środowisku produkcyjnym, gdzie parametry zmieniają się dynamicznie. Obecnie w obszarach produkcji i gospodarki magazynowej można zauważyć wyraźną tendencję do automatyzacji procesów paletyzowania, a przy rosnących kosztach transportu możliwość składowania na paletach większej liczby towarów zyskuje na znaczeniu. To tylko niektóre z zalet kolumny ELEVATE.”

 

Nowy poziom wydajności

Dzięki wysokiej prędkości podnoszenia i możliwości pracy w układzie równoległym, kolumna ELEVATE poprawia wydajność pracy paletyzatora, dostosowując ją do czasu cyklu linii produkcyjnej. Utrzymuje stałą prędkość podnoszenia do 100 mm/s, niezależnie od obciążenia, a pełne wysunięcie uzyskuje w czasie krótszym niż 10 sekund.

 

Wzorcowa precyzja paletyzacji

Wyposażona w bezszczotkowy silnik i zintegrowany sterownik, kolumna ELEVATE umożliwia bardzo dokładne pozycjonowanie produktów na paletach, natomiast dzięki sprawdzonym suwakom paletyzator utrzymuje stabilność i wytrzymałość na działanie wysokich momentów zginających.

 

Wiele możliwości montażu

Zintegrowany sterownik ma niewielkie rozmiary i nie wymaga stosowania zewnętrznych skrzynek kontrolnych. Dzięki temu kolumna ELEVATE zajmuje bardzo mało miejsca i można ją łatwo dopasować do dowolnego robota, upraszczając pracę całego systemu automatycznej paletyzacji.

Elektryczna kolumna podnosząca LINAK®: Kolumna ELEVATE™ do kobotów paletyzujących w zaciemnionym środowisku produkcyjnym

 
 

Kilka interfejsów do wyboru

Trzy wersje interfejsu – ELEVATE Easy, Pro i Modbus – zapewniają sterowanie i sygnały zwrotne z kolumny, odpowiednio do potrzeb określonego zastosowania, a dostarczane dane ułatwiają rozwiązywanie problemów i diagnostykę oraz pozwalają uzyskać optymalną wydajność. Dzięki dostępnym interfejsom kolumna ELEVATE może zostać z łatwością dopasowana do dowolnego robota współpracującego. Płyty montażowe i inne akcesoria pozwalają w łatwy i szybki sposób zintegrować kolumnę z paletyzatorem i zacząć czerpać korzyści w postaci większej wydajności.

Aby dowiedzieć się więcej na temat kolumny podnoszącej ELEVATE, odwiedź stronę dotyczącą zastosowań lub skontaktuj się z lokalnym oddziałem LINAK.

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt