Skontaktuj się z Nami Tutaj
Wiadomości 12 lipca 2022

Ładowarka USB Desk2Device zdobywa złoty medal w konkursie Best of NeoCon Awards

Ładowarka USB Desk2Device otrzymała złotą nagrodę w kategorii Technologia: Kategoria Akcesoria i urządzenia pomocnicze w tegorocznym konkursie Best of NeoCon Awards podczas NeoCon 2022.

Stół z regulacją wysokości i ładowarka USB LINAK Desk2Device — logo Best of NeoCon 2022 Gold.

Best of NeoCon to oficjalny program nagród, który wyróżnia wyjątkowe, nowe produkty firm z różnych kategorii. W tym roku jury składało się z niemal 50 znanych projektantów, architektów, specjalistów ds. specyfikacji i zarządców obiektów z sektora handlowego, opieki medycznej, gościnności oraz edukacji. 

 

Ogranicza bałagan w przewodach i poprawia dostęp do zasilania

Dostępność zasilania i sposób organizacji kabli to elementy istotne z punktu widzenia zarówno produktywności, jak i estetyki miejsca pracy. Ostatnią rzeczą, jakiej potrzebujemy czy to w biurze domowym, czy firmowym, jest jeszcze jeden kabel przy biurku. Jednocześnie liczba rozmaitych urządzeń, które korzystają z zasilania w ciągu dnia pracy, stale rośnie. Dlatego też firma LINAK® opracowała ładowarkę USB Desk2Device.

Szybka ładowarka USB Desk2Device z mocowaniem pod kątem. Nagroda Best of NeoCon 2022 Gold.
 

Ładowarka USB Desk2Device to wyjątkowe urządzenie, które pobiera energię bezpośrednio ze skrzynki kontrolnej LINAK CBD6S. Podłączone do skrzynki kontrolnej za pomocą zaawansowanego, autorskiego systemu LINAK, urządzenie pomaga pozbyć się bałaganu związanego z dodatkowym przewodem zasilającym oraz zapewnia użytkownikom biurka dostęp do szybkiego ładowania praktycznie każdego urządzenia USB.

Ilustracja urządzenia LINAK Desk2Device na biurku z regulacją wysokości, pobierającym energię ze skrzynki kontrolnej LINAK CBD6S.
 
 

Opracowanie ładowarki USB Desk2Device

Ładowarka USB Desk2Device została zaprojektowana przez zespół badawczo-rozwojowy LINAK US w naszej północno-amerykańskiej siedzibie głównej w Louisville w stanie KY. Dwóch projektantów: Christian Mauzy i Daryl Sielaff, przyznało że udoskonalenie technologii zajęło miesiące za sprawą szeroko zakrojonych eksperymentów z innym sprzętem i oprogramowaniem.

Od samego początku chcieliśmy zapewnić elastyczność dzięki szybszemu ładowaniu wielu różnych urządzeń. Po lepszym zrozumieniu technologii USB-C i innych opatentowanych metod ładowania, mieliśmy dokładne informacje na temat wymagań technicznych produktu, zapewniając projektantom biurek coś przydatnego
Christian Mauzy i Daryl Sielaff

Od strony projektowej zespół przeszedł przez różne etapy, rozpoczynając od zaledwie dwóch portów USB-C. Eksperymentowali z wyglądem i stylem, tworząc kilka rysunków oraz modele drukowane w 3D. Zespół chciał, aby produkt wydawał się mały, ale mocny na biurku. „Powinien wyglądać, jakby unosił się nad lub pod powierzchnią roboczą” — wyjaśnili. Ładowarka została ustawiona pod kątem, a wtyczki rozstawione, dzięki czemu łatwo było podłączyć i odłączyć kable bez większego wysiłku. Dodano kontrolki stanu, aby dać użytkownikowi pewność, że wszystko jest podłączone tak, jak powinno.

Początkową motywacją do stworzenia unikalnej ładowarki było „prostsze okablowanie i dostęp do zasilania” wokół biurka.

Prototypy ładowarki USB Desk2Device oraz twórcy produktu Christian Mauzy i Daryl Sielaff.
 
Niniejsza ładowarka USB korzysta z zasilania bezpośrednio z biurka do pracy stojąco-siedzącej, co prowadzi do prostszej metody ładowania wszystkich urządzeń, które nosimy ze sobą każdego dnia.
Christian Mauzy i Daryl Sielaff

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt