Skontaktuj się z Nami Tutaj
Wiadomości 7 kwietnia 2020

HB200 - pilot bezprzewodowy do sprzętu medycznego

Pilot bezprzewodowy do obsługi sprzętu medycznego jest już dostępny. Nowy, łatwy w czyszczeniu model HB200 został zaprojektowany przede wszystkim z myślą o obsłudze domowych łóżek medycznych, foteli do dializ i leżanek zabiegowych, aby zapewnić personelowi medycznemu większą ilość wolnego miejsca wokół pacjenta i ograniczyć do minimum ryzyko potknięcia się o kable.

Wystarczy rozejrzeć się we własnym domu. Każdego dnia mamy do czynienia z urządzeniami, które obsługujemy bezprzewodowo za pomocą pilota. W miarę jak opieka pozaszpitalna i domowa staje się coraz bardziej powszechna, rośnie zapotrzebowanie na łóżka domowe i inne sprzęty medyczne sterowane jednostkami obsługowymi z pominięciem kabli.

W ofercie firmy LINAK® dostępny jest pilot obsługowy, który został zaprojektowany dokładnie do takich celów. HB200 to ergonomiczny, łatwy w czyszczeniu i lekki (98 g) pilot bezprzewodowy, który stanowi idealne rozwiązanie do obsługi wszelkich możliwych łóżek medycznych w domach i domach opieki oraz foteli i leżanek zabiegowych.

Lepsze warunki pracy personelu medycznego
Pierwszą i najbardziej oczywistą korzyścią dla personelu medycznego jest wyeliminowanie zbędnych kabli z przestrzeni wokół pacjenta. Pozwala to ograniczyć do minimum ryzyko potknięcia się i zapewnia personelowi pełną swobodę w polu zabiegowym.

Model HB200 może być wyposażony w 6 do 10 przycisków dotykowych – w zależności od potrzeb. Wszystkie przyciski są łatwo dostępne i intuicyjnie rozmieszczone, natomiast zaczep znajdujący się w tylnej części obudowy zapewnia dodatkowo optymalną ergonomię i wyważenie w dłoni.

Łatwy w czyszczeniu i prosty w obsłudze
HB200 ma gładkie powierzchnie i uszczelnione przyciski, dzięki czemu spełnia wymagania stopnia ochrony IP6X. Jest zasilany standardową (pastylkową) baterią CR2032 , która, mimo że jest starannie ukryta po tylną obudową, jest łatwo dostępna w przypadku konieczności wymiany. Gdy nadejdzie czas wymiany, wskaźnik LED stanu naładowania baterii będzie świecić światłem przerywanym. 

Parowanie jest równie proste. Pilot HB200 korzysta z technologii Bluetooth® BLE i współpracuje ze skrzynką kontrolną LINAK®CO71 OpenBus™ oraz analogową skrzynką kontrolną CA63.

Aby dowiedzieć się więcej na temat nowego pilota HB200  lub poznać sposoby na bezprzewodową obsługę sprzętu medycznego, zachęcamy do kontaktu z lokalnym oddziałem firmy LINAK®.

 

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.