Skontaktuj się z Nami Tutaj
Wiadomości 20 sierpnia 2019

Dlaczego płytki drukowane, kable i sprzęgła są ważnymi elementami siłowników przemysłowych

Wiele siłowników LINAK®, które znajdują zastosowanie w rolnictwie i przemyśle, zawiera płytkę obwodów drukowanych (PCB) ze zintegrowanym sterownikiem (IC), która obsługuje różne protokoły komunikacyjne. W Actuator Academy™ dowiesz się, dlaczego odpowiedni wybór płytki PCB jest tak ważny dla pracy systemu regulacji, w jaki sposób sprzęgło może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa maszyn przemysłowych oraz jak właściwie dobrane kable i wtyczki mogą zoptymalizować działanie siłowników.

Nowoczesne siłowniki elektryczne ze zintegrowanym sterownikiem (IC) oferują dostęp do wielu różnych funkcji, takich jak sygnał zwrotny położenia siłownika, funkcja płynnego startu i zatrzymania oraz pomiary temperatury. W rozwiązaniach LINAK zintegrowany sterownik (IC) jest częścią płytki drukowanej (PCB), która stanowi część konstrukcji siłowników przemysłowych i obsługuje różne protokoły komunikacyjne. Dzięki temu siłownik może komunikować się z zewnętrznymi układami sterowania i zapewnić, na przykład, dokładny sygnał zwrotny położenia.

W maszynach ciężkich, które są przeznaczone do pracy w warunkach dużego obciążenia, niezwykle cennym elementem jest sprzęgło. Odgrywa ono szczególnie istotną rolę w siłownikach, w których nie ma płytki PCB ani innych wewnętrznych układów elektronicznych. Dla zapewnienia optymalnego działania siłownika duże znaczenie będzie miał także wybór właściwego typu kabli i wtyczek, co wpływa także pośrednio na poziom bezpieczeństwa siłownika.

Zachęcamy do wysłuchania naszego eksperta, Huntera, który podjął się omówienia najważniejszych aspektów związanych z wykorzystaniem płytek PCB, sprzęgieł, kabli i wtyczek w wysokiej klasy siłownikach elektrycznych do zastosowań przemysłowych.

Płytka PCB – siła sprawcza siłownika
Zobacz, jaką pracę wykonuje płytka drukowana wewnątrz nowoczesnego siłownika przemysłowego i sprawdź, jak realizowane są poszczególne funkcje zintegrowanego sterownika (IC).

Sprzęgło – ochrona silnika i przekładni przed uszkodzeniem
Siłowniki przeznaczone do wymagających zastosowań w sektorze przemysłu są wyposażone w sprzęgło, które pomaga chronić maszyny przemysłowe i siłowniki przed uszkodzeniem w sytuacjach przeciążenia. Zobacz, jak to działa.

Kable i wtyczki – moc i dane
W tym filmie omawiamy różne rodzaje przewodów zasilających i kabli danych oraz podpowiadamy, jak dobrać odpowiednie kable i wtyczki do rozwiązania na bazie siłownika elektrycznego.

 

LINAK Actuator Academy™

W Actuator Academy™ znaleźć można więcej filmów poświęconych technologii siłowników. Zapraszamy do szukania inspiracji i odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące siłowników.

 

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt