Wiadomości 5 sierpnia 2019

Sprawdź, jaką rolę w siłownikach elektrycznych pełnią silniki, hamulce i obudowa

Aby móc cieszyć się trwałym rozwiązaniem o długim okresie eksploatacji, siłownik musi być wyposażony w odpowiedni silnik. Siłowniki o dużym udźwigu często potrzebują dodatkowo niezawodnego układu hamowania. Obudowa, która osłania obydwa te elementy, ma równie istotne znaczenie. W LINAK® Actuator Academy™ znajdziesz więcej informacji na temat optymalizacji sprawności silnika, wyboru właściwego typu hamulca oraz korzyści związanych z zastosowaniem obudów wykonanych z, odpowiednio, aluminium lub tworzywa sztucznego.

Silnik prądu stałego jest jednym z trzech – obok wrzeciona i przekładni – zasadniczych elementów każdego liniowego siłownika elektrycznego. Dla uzyskania maksymalnej wydajności siłownika, bardzo ważny jest dobór odpowiedniego silnika do danego zadania.

W przypadku maszyn przemysłowych do pracy w trudnych warunkach, warto także zapoznać się ze specyfiką hamowania siłownika, aby uniknąć obrażeń ciała lub uszkodzenia sprzętu. Istotne znaczenie ma także obudowa siłownika, zwłaszcza gdy urządzenie jest przeznaczone do pracy w niesprzyjających warunkach otoczenia.

Czy jesteś gotów wiedzieć więcej? Posłuchaj, co na temat trzech najważniejszych podzespołów siłowników elektrycznych, mówi Hunter Stephenson, który jest naszym ekspertem w sprawach siłowników.

Silnik prądu stałego – napęd siłownika
Poznaj zasadę działania silników prądu stałego wewnątrz siłownika przemysłowego i sprawdź jak ograniczyć straty wydajności energetycznej do niezbędnego minimum.

Hamulce – stabilizacja położenia po zatrzymaniu
Elektryczny siłownik przemysłowy może być wyposażony w jeden z trzech rodzajów hamulców. Obejrzyj film, aby przyjrzeć się bliżej każdemu z nich i dowiedzieć się, jakie znaczenie ma ich działanie dla pracy siłowników o dużej sile udźwigu.

Obudowa – ochrona i szczelność
Podstawową funkcją obudowy siłownika jest ochrona najbardziej wrażliwych części siłownika, czyli silnika i układów elektronicznych. W tym filmie pokazujemy, jaki wpływ mają uchwyt mocujący, powłoka, uszczelnienie i materiał na jakość pracy siłownika, a nawet na długość jego okresu eksploatacji.

Nowa baza wiedzy na temat siłowników elektrycznych
Nowo otwarta Actuator Academy™zapewnia dostęp do największych zasobów wiedzy na temat technologii elektrycznych siłowników liniowych.

LINAK Actuator Academy™

 „Actuator Academy™ jest dla tych wszystkich, którzy interesują się technologią i chcą wiedzieć więcej na temat elektrycznych rozwiązań w zakresie ruchu,” mówi Morten Junker, dyrektor segmentu LINAK TECHLINE®.

Witamy w LINAK Actuator Academy – bazie wiedzy o siłownikach przemysłowych. Wejdź i zobacz więcej filmów.

 

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.