Silnik prądu stałego jest jednym z trzech – obok wrzeciona i przekładni – zasadniczych elementów każdego liniowego siłownika elektrycznego. Dla uzyskania maksymalnej wydajności siłownika, bardzo ważny jest dobór odpowiedniego silnika do danego zadania.
W przypadku maszyn przemysłowych do pracy w trudnych warunkach, warto także zapoznać się ze specyfiką hamowania siłownika, aby uniknąć obrażeń ciała lub uszkodzenia sprzętu. Istotne znaczenie ma także obudowa siłownika, zwłaszcza gdy urządzenie jest przeznaczone do pracy w niesprzyjających warunkach otoczenia.
Czy jesteś gotów wiedzieć więcej? Posłuchaj, co na temat trzech najważniejszych podzespołów siłowników elektrycznych, mówi Hunter Stephenson, który jest naszym ekspertem w sprawach siłowników.
Silnik prądu stałego – napęd siłownika
Poznaj zasadę działania silników prądu stałego wewnątrz siłownika przemysłowego i sprawdź jak ograniczyć straty wydajności energetycznej do niezbędnego minimum.
Elektryczny siłownik przemysłowy może być wyposażony w jeden z trzech rodzajów hamulców. Obejrzyj film, aby przyjrzeć się bliżej każdemu z nich i dowiedzieć się, jakie znaczenie ma ich działanie dla pracy siłowników o dużej sile udźwigu.
Obudowa – ochrona i szczelność
Podstawową funkcją obudowy siłownika jest ochrona najbardziej wrażliwych części siłownika, czyli silnika i układów elektronicznych. W tym filmie pokazujemy, jaki wpływ mają uchwyt mocujący, powłoka, uszczelnienie i materiał na jakość pracy siłownika, a nawet na długość jego okresu eksploatacji.
Nowa baza wiedzy na temat siłowników elektrycznych
Nowo otwarta Actuator Academy™zapewnia dostęp do największych zasobów wiedzy na temat technologii elektrycznych siłowników liniowych.

„Actuator Academy™ jest dla tych wszystkich, którzy interesują się technologią i chcą wiedzieć więcej na temat elektrycznych rozwiązań w zakresie ruchu,” mówi Morten Junker, dyrektor segmentu LINAK TECHLINE®.
Witamy w LINAK Actuator Academy – bazie wiedzy o siłownikach przemysłowych. Wejdź i zobacz więcej filmów.