Wiadomości 26 września 2018

Funkcjonalność i przemyślana konstrukcja leżanek i stołów zabiegowych z regulacją wysokości

Nowe systemy siłowników LINAK zwiększają atrakcyjność opcji elektrycznej regulacji leżanek i stołów zabiegowo-diagnostycznych. Obok dużej mocy, prędkości, stabilności i funkcji zapewniających większe bezpieczeństwo, równie istotną rolę odgrywają teraz także walory konstrukcyjne i funkcjonalność systemu.

Jest wielu specjalistów, dla których leżanka zabiegowa z możliwością regulacji wysokości jest najważniejszym elementem wyposażenia ich gabinetu. Musi ona gwarantować bezpieczne podnoszenie pacjentów o dowolnej budowie ciała – najlepiej w sposób szybki i komfortowy. Każdego dnia, przez wiele lat! 

Wprowadzenie siłowników liniowych LA20 i LA40 HP (High Performance) oraz nowych skrzynek kontrolnych LINAK OpenBus™ CO41, CO61 i CO71 przeniosło regulację leżanek zabiegowych w zupełnie nową erę. Teraz funkcjonalność i komfort stanowią nieodłączny element konstrukcji leżanki, czemu towarzyszy dostęp do większej niż kiedykolwiek wcześniej liczby opcji. 

Połączenie mocy i funkcjonalności z nowoczesną konstrukcją
W dzisiejszych czasach wiele placówek służby zdrowia dokłada starań, aby zapewnić korzystającym z ich usług pacjentom przytulną i niemal domową atmosferę. Zobowiązuje to także producentów sprzętu medycznego do przemyślenia konstrukcji pod tym kątem już na etapie projektowania.

W ten trend wpisuje się także firma LINAK. Kilkadziesiąt lat budowania wiedzy i zbierania doświadczeń w zakresie płynnej regulacji ruchu i tworzenia złożonych schematów ruchu oraz w najwyższym stopniu intuicyjnych jednostek obsługowych przekłada się na zdolność do tworzenia produktów o bardziej eleganckiej konstrukcji. Wprowadzenie napędu wykorzystującego produkty LINAK pozwoli producentom sięgnąć po:

  • Moc i niezawodność siłowników, np. LA40 HP
  • Zaawansowane schematy ruchu możliwe dzięki skrzynce kontrolnej OpenBus™
  • Intuicyjną obsługę przy pomocy pilota, np. HB30
  • Poprawę ergonomii dzięki podłączeniu panelu nożnego FS3

Wszystkie rozwiązania są zintegrowane z leżanką bez jakichkolwiek kompromisów w zakresie konstrukcji. Niewielkie rozmiary siłownika LA20 i pomysłowe zarządzanie kablami zapewniają estetyczny wygląd.

Co więcej: wszystkie elementy bogatej oferty produktowej LINAK do zastosowań w sprzęcie zabiegowo-diagnostycznym doskonale do siebie pasują, co przekłada się na możliwość zaprojektowania systemu na miarę konkretnych potrzeb – w wersji podstawowej, średnio zaawansowanej lub zaawansowanej.

Aby dowiedzieć się więcej na temat współpracy z firmą LINAK wokół projektu konstrukcji oraz możliwości wprowadzenia ruchu do leżanek zabiegowo-diagnostycznych, skontaktuj się z lokalnym oddziałem firmy LINAK.  

 

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.