Skontaktuj się z Nami Tutaj
Wiadomości 11 września 2018

Wykorzystanie wytrzymałych napędów w konstrukcjach jachtów

Wykorzystanie napędów i regulacji w konstrukcjach jachtów jeszcze nigdy nie było równie proste. Rozwiązania z zastosowaniem siłowników LINAK odznaczają się trwałością i zapewniają płynny ruch w wielu zastosowaniach na pokładach jachtów.

Wykorzystanie wytrzymałych napędów w konstrukcjach jachtów

Wszystko, co służy do żeglowania po pełnym morzu, musi być wyjątkowo trwałe. Słońce, sól i woda to czynniki, które z czasem powodują uszkodzenie sprzętu. Oczywiście dotyczy to również części podlegających regulacji – być może nawet bardziej niż innych elementów. Zawiasy i mocowania przenoszą duże obciążenia, a siłowniki poruszające przymocowane do nich części muszą radzić sobie w trudnych warunkach.

Jednocześnie nowoczesny jacht musi oferować komfort wszystkim osobom przebywającym na jego pokładzie. Regulowane sofy, łóżka, stoły, okna, a także półki, podnośniki do telewizorów czy schowki pod pokładem muszą być projektowane tak, aby zapewnić żeglarzom większy komfort użytkowania.

To wszystko może wydawać się bardzo zaawansowane i skomplikowane. Jednak nie musi takie być.

Wszechstronne rozwiązania do wielu zastosowań w jachtach
Wykorzystanie rozwiązań LINAK® na bazie siłowników elektrycznych w nowoczesnym jachcie może przynieść wiele korzyści. Firma LINAK może poszczycić się kilkudziesięcioletnim doświadczeniem we wprowadzaniu napędów w warunkach ograniczonej przestrzeni. Niezależnie od tego, czy szukasz napędu do składania dachu, podnoszenia wysięgnika radaru, unoszenia klapy bakisty, czy też opuszczania platformy kąpielowej na rufie, w LINAK znajdziesz trwałe i wszechstronne rozwiązania, które możesz z łatwością włączyć do swojej konstrukcji. Chętnie pomożemy Ci w znalezieniu najlepszego rozwiązania i zoptymalizujemy je pod kątem wymagań użytkownika końcowego.

Wykorzystanie wytrzymałych napędów w konstrukcjach jachtów
 

Zaufaj wytrzymałym siłownikom o długiej żywotności
Każdy produkt LINAK, który opuszcza nasz zakład produkcyjny, przechodzi serię wymagających testów, których celem jest potwierdzenie jego odporności na warunki panujące na morzu. Niski pobór energii przez siłowniki elektryczne w trybie gotowości oznacza mniejsze zużycie w okresie bezczynności. Krótko mówiąc: spodziewamy się, że nasze rozwiązania będą działać bezawaryjnie przez wiele lat bez konieczności przeprowadzania planowej konserwacji.

Współpraca na wysokim poziomie merytorycznym
Ponieważ wiele jachtów wyposażanych jest zgodnie z życzeniami klienta, w LINAK jesteśmy gotowi pomóc we wprowadzeniu napędu oraz zapewnieniu optymalnego wykorzystania ograniczonej przestrzeni na pokładzie. Możemy poszczycić się kilkudziesięcioletnim doświadczeniem w dostosowywaniu rozwiązań do potrzeb klientów oraz szeroką wiedzą na temat wykorzystania napędów elektrycznych w najróżniejszych niesprzyjających warunkach. Obecność w 35 krajach na całym świecie to gwarancja łatwego kontaktu z nami.

Aby dowiedzieć się więcej na temat możliwości podniesienia poziomu komfortu użytkowania i funkcjonalności elementów wyposażenia jachtów dzięki współpracy z LINAK, skontaktuj się z lokalnym oddziałem firmy LINAK

 

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt