Skontaktuj się z Nami Tutaj
Wiadomości 6 lipca 2018

Wspomaganie czynności rehabilitacyjnych w oparciu o niezawodne podnośniki z pozycji siedzącej do stojącej

Wraz ze wzrostem zainteresowania rehabilitacją rośnie zapotrzebowanie na technologie wspomagające. W ofercie LINAK znaleźć można kompletny system siłowników do takich zastosowań jak podnośniki z pozycji siedzącej do stojącej z takim samym rozłożeniem akcentów i taką samą liczbą funkcji bezpieczeństwa co w innych podnośnikach pacjenta.

Według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia do 2050 roku na świecie żyć będą ponad 2 miliardy ludzi w wieku powyżej 60 lat. Jednocześnie inne szacunki wskazują, że do 2035 roku zabraknie 12,9 mln pracowników sektora opieki medycznej.

Nie ma wątpliwości, że branża medyczna musi się zmienić, aby utrzymać poziom opieki, jakiego wszyscy oczekują. Na szczęście technologia i wiedza pomogą nam przebyć tę drogę. 

Rośnie zainteresowanie samoopieką i rehabilitacją
Jednym ze sposobów na optymalizację systemu opieki medycznej i uzyskanie jak najlepszego wykorzystania ograniczonych zasobów kadrowych jest przyspieszenie procesu rehabilitacji pacjenta. Dzięki odpowiednim rozwiązaniom więcej osób może powracać do sprawności w domu, a niektóre z nich wymagają mniejszego zaangażowania ze strony profesjonalnych opiekunów.

Tradycyjne podnośniki pacjenta muszą być obsługiwane przez opiekuna, natomiast sterowanie pracą podnośników z pozycji siedzącej do stojącej można powierzyć użytkownikowi – pod kontrolą opiekuna. Pomaga to zwiększyć poczucie samodzielności pacjenta.

Atut doświadczenia i trwałości produktów LINAK
Istnieje szereg standardów i norm krajowych oraz międzynarodowych dotyczących zapewnienia bezpieczeństwa pacjentom i dobrych warunków pracy personelowi medycznemu.

Wspomaganie czynności rehabilitacyjnych w oparciu o niezawodne podnośniki z pozycji siedzącej do stojącej
 

Po wielu latach doświadczeń w firmie LINAK jest to zawsze brane pod uwagę, a produkty wytwarzane są zgodnie z odnośnymi normami i standardami, takimi jak EN10535 w zakresie zapobiegania przeciążeniom i nadużyciom.

Systemy LINAK do podnośników pacjenta – tradycyjne lub z pozycji siedzącej do stojącej – to jedne z najdokładniej testowanych produktów na rynku. Niektóre z oferowanych przez nas produktów zostały specjalnie opracowane z myślą o podnośnikach pacjenta, na przykład siłownik liniowy LA40 PL. Jest to mocny siłownik, który zapewnia płynny napęd o sile 8000 N w pełnym zakresie długości skoku podczas pchania (przy dużym obciążeniu bocznym). Po dodaniu akumulatora litowo-jonowego BAJL uzyskuje się rozwiązanie, które jest także przyjazne dla środowiska.

Kilka przydatnych funkcji, które zwiększają bezpieczeństwo
Produkty LINAK dostępne są z kilkoma funkcjami bezpieczeństwa. Na przykład siłownik LA40 PL oferowany jest z wbudowanym wyłącznikiem krańcowym i klinem z mechanizmem zapadkowym. Zabezpieczenia te chronią przed upadkiem lub przytrzaśnięciem osoby podczas obsługi podnośnika.

Dostępne są również funkcje zapewniające bezpieczeństwo systemu na bazie siłowników. Wprowadzenie przyrządu serwisowego pozwala na pozyskanie danych ze skrzynki kontrolnej, na przykład JUMBO Care™. Mogą to być dane dotyczące stanu akumulatora, liczby ukończonych cykli lub zużycia. W ten sposób można zawczasu zaplanować prace konserwacyjne, tak aby mieć pewność, że podnośnik z pozycji siedzącej do stojącej jest zawsze w pełni sprawny. Nazywamy to konserwacją zapobiegawczą.

Aby dowiedzieć się więcej na temat podnośników z pozycji siedzącej do stojącej, podnośników pacjenta lub poprawy funkcjonalności w zastosowaniach w branży opieki medycznej dzięki rozwiązaniom LINAK, skontaktuj się z lokalnym oddziałem LINAK

 

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt