Skontaktuj się z Nami Tutaj
Wiadomości 8 czerwca 2018

Kolumna podnosząca LC3 ustanawia standard dla podnoszenia pionowego

Zapewnia cichy, mocny i bezpieczny napęd w zaawansowanych urządzeniach medycznych, takich jak stoły operacyjne, fotele zabiegowe i aparatura rentgenowska. Nowa kolumna podnosząca LC3 LINAK® oferuje wydajne podnoszenie w ramach złożonego i płynnego ruchu w zastosowaniach dla sektora opieki medycznej.

Kolumna LC3 to jak dotąd najmocniejsza kolumna podnosząca zaprojektowana przez LINAK®. Ten trzyczęściowy napęd został opracowany z myślą o wysokiej klasy sprzęcie medycznym wykorzystywanym w nowoczesnych rozwiązaniach dla branży opieki medycznej i oferuje kilka istotnych zalet, takich jak:

  • Wysoki moment zginający
  • Prędkość do 29 mm/s
  • Niewielkie wymiary zabudowy
  • Niski poziom hałasu (<50 dB)
  • Współczynnik bezpieczeństwa 5 

Model LC3 odznacza się wysokim momentem zginającym, dzięki któremu doskonale nadaje się do zastosowań, którym towarzyszą duże obciążenia przesunięte względem środka. Na przykład w stołach rentgenowskich, w których wymagany jest stały i stabilny ruch. Wydajny napęd LC3 jest dostępny w wersjach o sile 4000 N, 5000 N i 6000 N przy pchaniu oraz 4000 N przy ciągnięciu. Umożliwia to znalezienie rozwiązania z myślą o większości potrzeb i wymagań. Urządzenie porusza się wyjątkowo cicho – nawet przy znacznych obciążeniach. 

Przy obecnych trendach demograficznych i szybko rosnącej liczbie otyłych pacjentów model LC3 zapewnia wydajne podnoszenie w różnych zastosowaniach szpitalnych, takich jak stoły operacyjne i aparatura rentgenowska. Wysoka prędkość i zaawansowane opcje pamięci zapewniają szybkie i łatwe ustalanie położenia, co zwiększa efektywność pracy.

W LINAK bezpieczeństwo jest zagadnieniem najwyższej wagi. W modelu LC3 uzyskano współczynnik bezpieczeństwa 5 zarówno przy pchaniu, jak i ciągnięciu, co jest jednym z najlepszych wyników wśród dostępnych na rynku kolumn podnoszących do zastosowań w branży opieki medycznej.

LC3

LC3 – urządzenie o zoptymalizowanej konstrukcji
Dzięki łatwemu w czyszczeniu profilowi aluminiowemu kolumna podnosząca LC3 nadaje się do wykorzystania w takich zastosowaniach, jak stoły operacyjne, fotele zabiegowe i aparatura rentgenowska. Jednak zdolność do pracy zarówno po ustawieniu na podłodze, jak i po zamocowaniu do sufitu sprawia, że jest to urządzenie idealne także do wielu innych zastosowań. 

Model LC3 dostępny jest w dwóch kompaktowych wersjach o minimalnych wymiarach zabudowy: 320 mm (standard) i 440 mm (do eksploatacji przy dużych obciążeniach). Obie wersje umożliwiają łatwą integrację kolumny z różnymi rozwiązaniami. 

Z myślą o zoptymalizowaniu projektowania i czyszczenia wprowadzono 30 wariantów prowadzenia kabla przez kolumnę, np. kabla zasilającego, pilota, silnika lub uziemienia profilu.

Aby dowiedzieć się więcej na temat kolumny podnoszącej LC3, skontaktuj się z lokalnym oddziałem LINAK

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt