select
Solar Tracking & Wind Energy Actuator Solutions

farmy solarne &
elektrownie wiatrowe

podnoszenie wydajności energetycznej

Walka z globalnym ociepleniem poprzez ograniczanie emisji gazów cieplarnianych spowodowała wzrost zainteresowania wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Słońce i wiatr to źródła energii dostępne w niemal każdym zakątku globu. Efektywność ich wykorzystania można poprawić poprzez zastosowanie siłowników elektrycznych.  


Najlepszym sposobem na podniesienie wydajności produkcji energii w farmach solarnych jest zastosowanie systemu nadążnego. Przez cały czas wędrówki słońca system siłowników elektrycznych na bieżąco modyfikuje ustawienie paneli, tak aby były one zawsze ustawione pod tym samym, optymalnym kątem względem słońca.

 
Od kilku lat systemy nadążne stanowią główny obiekt zainteresowań specjalistów i konsultantów segmentu TECHLINE® Sprawdzona niezawodność
i długi okres eksploatacji bez konserwacji nawet w skrajnie trudnych warunkach to cechy, które sprawiają, że siłowniki elektryczne TECHLINE doskonale sprawdzają się w tym zastosowaniu.
 
Największą zaletą systemów siłowników elektrycznych TECHLINE jest ich elastyczność. Zapewniają one bezstopniowe pozycjonowanie i sprzężenie zwrotne do układu sterowania – zarówno w postaci sygnału cyfrowego, jak
i analogowego. W przypadku braku zasilania sieciowego siłowniki LINAK mogą być zasilane z akumulatora rezerwowego. Dostępne jest także ręczne przejęcie sterowania.

wzrost wydajności poprzez zastosowanie systemów nadążnych

Zastosowanie systemu dostosowującego ustawienie paneli słonecznych na podstawie ruchu słońca w ciągu dnia wpływa na podniesienie wydajności ich pracy nawet o 45%. Brak kosztów utrzymania przekłada się na błyskawiczny zwrot z inwestycji.
 
Po latach współpracy z producentami z sektora maszyn rolniczych i ciężkich maszyn budowlanych mamy pewność, że nasze rozwiązania z zastosowaniem siłowników są odporne na oddziaływanie takich czynników, jak: promieniowanie UV, wysokie temperatury, deszcz oraz pył. Każdy siłownik opuszcza zakład LINAK dopiero po wielu próbach.

W ofercie segmentu TECHLINE znajdują się kompletne rozwiązania siłownikowe do integracji cyfrowej lub analogowej bezpośrednio z układem sterowania. Oprócz tego podejmujemy się zleceń opracowania rozwiązań niestandardowych we współpracy z klientem.

automatyzacja turbin wiatrowych

Energetyka wiatrowa to kolejny sektor, który korzysta z technologii siłowników elektrycznych TECHLINE. Siłowniki LINAK zwróciły uwagę przedstawicieli branży producentów turbin wiatrowych ze względu na swoją trwałość i niezawodność.
 
W porównaniu z rozwiązaniami hydraulicznymi systemy elektryczne odznaczają się niewielką masą, prostą obsługą oraz niewielką ilością miejsca zajmowanego w gondoli. We współpracy z klientami w TECHLINE powstają rozwiązania na potrzeby prac serwisowych w zakresie automatyzacji otwierania wszelkiego rodzaju drzwi, włazów i systemów awaryjnego smarowania. Siłowniki elektryczne znajdują także zastosowanie w wielu obszarach związanych
z bezpieczeństwem, np. w hamulcach wirnika, blokadzie wirnika, układach wentylacji zarówno gondoli, jak i zespołu transformatora. Skontaktuj się z LINAK TECHLINE.

Zapoznaj się z treścią folderów "Więcej o turbinach wiatrowych", i "Więcej o systemach nadążnych" lub obejrzyj film poświęcony systemom nadążnym w farmach wiatrowych.

Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z treścią stron poświęconych systemom nadążnym.

TECHLINE Product Configurator

KONFIGURATOR PRODUKTÓW TECHLINE
Znajdź siłownik przemysłowy LINAK dostosowany do Twoich potrzeb.
Wybierz siłownik »

Współpraca z firmą LINAK
Naszym celem nie jest rola jednego z wielu dostawców...
Subskrybuj biuletyn
Nie przegap nowości LINAK.
Zalety Siłowników
Ruch wykonywany przez innowacyjne systemy siłowników elektrycznych daje wiele możliwości...
Test Siłownika
Skrajnie wysokie i niskie temperatury, ekspozycja na działanie substancji chemicznych i soli…
Kontakt z firmą LINAK
Chcesz się dowiedzieć jakie korzyści można osiągać dzięki zastosowaniu siłownika elektrycznego?