select
Systems for Couches

systemY SIŁOWNIKÓW

do leżanek/stołów

SZEROKI WYBÓR SYSTEMÓW siłowników do leżanek/stołów

Różne systemy z myślą o różnych potrzebach! W naszej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie – podstawowe lub zaawansowane rozwiązania do zastosowań
w leżankach zabiegowo-diagnostycznych. Typowy system do zastosowania w leżance składa się z 3-6 produktów. Co najmniej jeden siłownik podnoszący lub kolumna podnosząca odpowiada za ruch w górę i w dół,
zapewniając prawidłowe warunki pracy personelu medycznego oraz wygodę
pacjenta w czasie wchodzenia na leżankę i schodzenia z niej. Siłownik oparcia
umożliwia zmianę ułożenia pacjenta w pozycji leżącej. W niektórych przypadkach stosuje się dodatkowe siłowniki do regulacji ustawienia nóg lub pochylania leżanki. Ruchem steruje skrzynka kontrolna, a za obsługę odpowiada pilot ręczny lub przycisk nożny. Specyfikacja każdego z wymienionych produktów zależy od indywidualnych potrzeb klienta oraz konstrukcji rozwiązania.

Typowa leżanka konstruowana jest wokół każdej kategorii produktowej. Bez względu na wybrane rozwiązanie klient zyskuje najwyższej klasy system poprawiający jakość życia pacjentów poprzez podniesienie parametrów użytkowych produktu w zakresie ergonomii, niezawodności, płynności ruchu oraz bezgłośności. 

WYBÓR LINAK OZNACZA…

Już od ponad dziesięciu lat LINAK dostarcza systemy tworzone na potrzeby producentów leżanek. Systemy te słyną między innymi z niezawodności
i bezpieczeństwa. W przypadku systemów  LINAK® na potrzeby leżanek istnieje wiele możliwych wariantów połączenia produktów
w optymalne rozwiązanie. LINAK zapewnia elastyczność i swobodę wyboru spośród wielu dostępnych opcji. Systemy z technologią OpenBus™ zapewniają dodatkowo możliwość tworzenia elastycznych rozwiązań dostosowanych do indywidualnych potrzeb. Możliwe jest także wyposażenie leżanki i stołu w akcesoria podnoszące wartość dodaną rozwiązania.

Przykładem takiego akcesorium jest Narzędzie Serwisowe dla skrzynki CO61 zapewniający skuteczny serwis oraz utrzymanie procedur dla systemów siłowników, oferujący jednocześnie bezpieczne i wydajne użytkowanie leżanki lub stołu.

Niezależnie od potrzeb klienta możemy przedstawić taką ofertę produktową, która umożliwi opracowanie najlepszego systemu.
Wszystkie systemy są testowane i zatwierdzane do użytku jako systemy. Ułatwia to uzyskanie atestu leżanki i stołu.

SKRZYNKI KONTROLNE MEDLINE & CARELINE NA POTRZEBY LEŻANEK

W naszej ofercie znajduje się wiele rodzajów skrzynek kontrolnych dostosowanych do różnych potrzeb związanych z funkcjonalnością
i akcesoriami. Oprogramowanie skrzynki kontrolnej można dostosować do własnych potrzeb lub można sięgnąć po oprogramowanie standardowe. Skrzynki kontrolne z technologią OpenBus™ zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa
i pozwalają na przechowywanie danych serwisowych, co ułatwia utrzymanie podnośnika pacjenta w nienagannym stanie technicznym.

Skrzynki kontrolne CA30 i CA40 zapewniają optymalne rozłożenie mocy oraz precyzyjne schematy ruchu, natomiast skrzynki CO41, CO61 i CO71 czynią systemy bardziej inteligentnymi. Skrzynki kontrolne z technologią OpenBus™ oferują szereg inteligentnych funkcji bezpieczeństwa, pełną informację zwrotną dotyczącą położenia oraz informację na temat obciążenia z myślą o zapewnieniu bezpiecznej i niczym niezakłóconej eksploatacji.

Dobór skrzynki kontrolnej z technologią OpenBus zależy od indywidualnych potrzeb. Skrzynki CB6S i CB16 oferują odpowiednio 4 lub 5 kanałów. Oba rozwiązania zapewniają niezawodną regulację ruchu i najwyższe bezpieczeństwo. Model CB20 pozwala na wprowadzenie do 6 siłowników,
a także dodatkowe układy sterowania i akcesoria. Dostępne są także liczne akcesoria i opcje pod kątem najróżniejszych potrzeb klientów. Skrzynka CA40 to najlepszy wybór dla osób poszukujących podstawowej skrzynki kontrolnej.

SIŁOWNIKI MEDLINE & CARELINE NA POTRZEBY LEŻANEK

Ze względu na eleganckie wzornictwo oraz prostą konstrukcję w leżankach i stołach doskonale sprawdzają się kolumny podnoszące LC3 lub BL1. Konstrukcja kolumny uniemożliwia zranienie kończyn pomiędzy ruchomymi elementami.
Dostępne są siłowniki podnoszące o różnym udźwigu. Bezgłośny i sprawdzony siłownik LA40, siłownik LA34 i siłownik LA44 pozwalają na podnoszenie odpowiednio obciążeń od dużych do największych. Wszystkie siłowniki doskonale nadają się do zastosowań w leżankach.

LA40 HP to siłownik o dużej mocy, opracowany pod kątem leżanek i stołów zabiegowych. Oferuje on skok o długości 400 mm oraz siłę pchania 8000 N w pełnym zakresie skoku. Oprócz wysokiej mocy siłownik oferuje dużą prędkość pchania – do 9 mm/s – przy zachowaniu najwyższej płynności ruchu z myślą o komforcie użytkownika. 
Inne siłowniki LINAK, np. model LA20, idealnie nadają się do wykorzystania w warunkach ograniczonej ilości wolnego miejsca w zastosowaniach wymagających pchania z większą siłą. Korzyścią dla lekarza jest możliwość zoptymalizowania ustawienia oparcia dla głowy, co przekłada się na większy komfort pacjenta ułożonego na leżance zabiegowej lub stole zabiegowym.

Siłowniki LA43 IC i LA44 IC ze zintegrowanym sterownikiem: siłowniki IC (Intelligent Controller) to urządzenia umożliwiające utworzenie prostego systemu złożonego z 1 lub 2 siłowników, zasilacza impulsowego oraz pilota ręcznego lub przycisku nożnego.

Obecność obwodu drukowanego OpenBus™ umożliwia wprowadzenie akcesoriów w technologii OpenBus. Siłowniki IC sprawdzają się doskonale w leżankach i stołach zabiegowo-diagnostycznych w warunkach ograniczonej ilości miejsca na zamocowanie skrzynki kontrolnej.

Najlepszymi siłownikami do regulacji położenia oparcia pleców i nóg w zależności od przewidywanego obciążenia i konstrukcji leżanki są bezgłośny siłownik LA31 oraz siłownik podstawowy LA27.

UKŁADY STEROWANIA MEDLINE & CARELINE

Niezależnie od tego, czy szukasz przycisku nożnego, czy pilota, mamy dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie. Jeżeli potrzebujesz dodatkowych funkcji, wybierz przycisk nożny FS ; jeżeli zależy Ci tylko na ruchu w górę i w dół, wybierz przycisk nożny FS2.

Do regulacji położenia elementów leżanki służyć może także pilot ręczny. Dobrym wyborem są urządzenia HB80 i HB70. Układ HB80 odznacza się
ergonomiczną konstrukcją z opcjonalnym magnesem lub haczykiem.

Dla uzyskania większej swobody warto sięgnąć po panel FPP, który
zapewnia większą wygodę obsługi i łatwiejszy dostęp do przycisków zarówno
personelowi medycznemu, jak i pacjentowi. 3
Siłownik Liniowy LA40 Skrzynka Kontrolna CA40 SIłownik Liniowy LA40 Kolumna Podnosząca BL1 PilotHB80 Kolumna Podnosząca BL1
Co to jest Kolumna Podnosząca
Kolumna podnosząca to elektryczny siłownik liniowy wbudowany w…
Co to jest Skrzynka Kontrolna
Skrzynka Kontrolna jest sercem i mózgiem systemu siłownika...
Aplikacje Segmentu MEDLINE & CARELINE
Zobacz przykłady zastosowań z segmentu MEDLINE & CARELINE.
Kontakt z firmą LINAK
Chcesz się dowiedzieć jakie korzyści można osiągać dzięki zastosowaniu siłownika elektrycznego?