select
Systems for Patient Lifts

SYSTEMY siłowników DO PODNOŚNIKÓW PACJENTA

SZEROKI WYBÓR SYSTEMÓW DO ELEKTRYCZNYCH PODNOŚNIKÓW PACJENTA

Różne systemy z myślą o różnych potrzebach! W naszej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie – podstawowe lub zaawansowane systemy na potrzeby podnośników pacjenta.

Typowy system podnoszenia pacjenta składa się z 3-5 produktów: siłownika podnoszącego odpowiadającego za podnoszenie pacjenta, siłownika stabilizatorów zapewniających stabilność podnośnika pacjenta, w niektórych przypadkach trzeciego siłownika odpowiadającego za pracę zawiesia, skrzynki kontrolnej z akumulatorem do sterowania pracą oraz układu sterującego służącego do obsługi systemu. Specyfikacja każdego z wymienionych produktów zależy od indywidualnych potrzeb klienta oraz konstrukcji rozwiązania.

Typowy podnośnik pacjenta konstruowany jest wokół każdej kategorii produktowej. Bez względu na wybrane rozwiązanie klient zyskuje najwyższej klasy system poprawiający jakość życia pacjentów poprzez podniesienie parametrów użytkowych produktu w zakresie bezpieczeństwa, niezawodności, płynności ruchu oraz cichej pracy urządzenia.


WYBÓR LINAKA OZNACZA…

Już od ponad dziesięciu lat LINAK dostarcza systemy tworzone na potrzeby
producentów podnośników pacjenta. Systemy te słyną między innymi
z niezawodności i bezpieczeństwa. Dzięki łatwej obsłudze zdobyły także uznanie
personelu medycznego.
 
W przypadku systemów  MEDLINE® & CARELINE® na potrzeby podnośników pacjenta, istnieje wiele możliwych wariantów połączenia produktów w optymalne rozwiązanie. LINAK zapewnia elastyczność i swobodę wyboru spośród wielu dostępnych opcji. Niezależnie od potrzeb klienta możemy przedstawić taką ofertę produktową, która umożliwi opracowanie najlepszego systemu.

Najważniejszym czynnikiem uwzględnianym przez nas przy opracowywaniu nowych produktów jest bezpieczeństwo. Wszystkie skrzynki kontrolne LINAK powodują zatrzymanie siłownika w przypadku jego przeciążenia, co stanowi gwarancję bezpieczeństwa podnoszenia. Siłowniki podnoszące wyposażone są w nakrętki zabezpieczające, zapewniające bezpieczeństwo nawet w razie zużycia siłownika.

Wszystkie systemy są testowane i zatwierdzane do użytku jako systemy. Ułatwia to uzyskanie atestu dla podnośnika pacjenta. Rozwiązania wykorzystujące systemy LINAK z łatwością uzyskują świadectwo zgodności
z normą EN10535.  
  
SKRZYNKI KONTROLNE MEDLINE & CARELINE NA POTRZEBY PODNOŚNIKÓW PACJENTA

CBJ-Care to inteligentna skrzynka kontrolna pozwalająca na przechowywanie danych serwisowych, co ułatwia utrzymanie podnośnika pacjenta
w nienagannym stanie technicznym. Skrzynka CBJ-Care umożliwia także zapamiętywanie prac serwisowych, udostępnia informacje dotyczące stanu akumulatora oraz wielu innych zagadnień. Skrzynka kontrolna CBJ1 obsługuje dwie prędkości pracy oraz stworzoną z myślą o komforcie pacjenta funkcję łagodnego startu i zatrzymania siłownika podnoszącego. Skrzynka CBJ2 to najlepszy wybór dla osób poszukujących podstawowej skrzynki kontrolnej
z ostrzeżeniem o niskim poziomie naładowania akumulatora. Oprócz walorów estetycznych skrzynka CBJ-Home oferuje wiele różnych funkcji, w tym możliwość dokładnej regulacji wartości maksymalnej obciążenia.
Wszystkie skrzynki kontrolne dostępne są z wbudowaną lub zewnętrzną ładowarką Umożliwiają także ładowanie akumulatora z gniazdka. Dostępne są także liczne akcesoria i opcje pod kątem najróżniejszych potrzeb klientów.

SIŁOWNIKI MEDLINE & CARELINE NA POTRZEBY PODNOŚNIKÓW PACJENTA

Dostępne są siłowniki podnoszące o różnym udźwigu. Siłowniki LA31LA34LA44 pozwalają na podnoszenie odpowiednio obciążeń od dużych do największych. Siłownik liniowy LA40 PL został opracowany z myślą o podnośnikach pacjenta. To mocny siłownik zapewniający płynny ruch i duży udźwig w pełnym zakresie skoku. Inne siłowniki, jak np. LA20 sprawdzą się doskonale w warunkach ograniczonej przestrzeni oraz przy zapotrzebowaniu na dużą moc. Wszystkie siłowniki doskonale nadają się do podnoszenia pacjentów. 
 
Do celów związanych z regulacją stabilizatorów i zawiesia najlepiej nadaje się siłownik LA23, lub bezgłośny siłownik LA31, oraz funkcjonalny i elegancki siłownik LA28 lub kompaktowy siłownik LA12. Dobór siłownika zależy odbudowy podnośnika pacjenta.  


UKŁADY STEROWANIA MEDLINE & CARELINE

W ofercie produktowej MEDLINE & CARELINE każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno proste układy sterowania ruchem w górę i w dół, jak i zaawansowane układy sterowania ze wskazaniem stanu akumulatora, stanu serwisowego lub przeciążenia. Naszymi najnowszymi produktami są układy HB70 i HB80. Układ HB80 odznacza się ergonomiczną konstrukcją z opcjonalnym magnesem lub haczykiem. HD80 JUMBO to układ zapewniający wskazanie stanu akumulatora, stanu serwisowego oraz przeciążenia, przeznaczony do użytku ze skrzynką  CBJ-Care.

Pilot HB30 zapewnia większą wygodę użytkownikowi dzięki kompaktowym wymiarom i możliwości obsługi jednorącz. Dostępny jest w wersji z wymiennym kablem oraz antypoślizgową warstwą z tyłu obudowy zabezpieczającą przed wypuszczeniem pilota z dłoni.

ZASILANIE SYSTEMU

Wybierz odpowiednie dla siebie rozwiązanie w postaci zasilacza BAJ1, akumulatora litowo-jonowego BAJL o standardowej lub podwójnej pojemności. BAJL - Akumulator Litowo-Jonowy to przyjazne dla środowiska rozwiązanie bazujące na technologii litowo-jonowej, dzięki której akumulator zyskuje dłuższą żywotność oraz niewielką masę w porównaniu do rozwiązań ołowiowo-kwasowych.

Akumulator zapewnia lepszą eksploatację dzięki większej ilości cykli podnoszenia w przeliczeniu na jedno ładowanie oraz bardziej stabilnej prędkości we wszystkich cyklach podnoszenia dla każdego cyklu ładowania.
Linear Actuator LA23 Hand Control HB80 Linear Actuator LA44 Control Box CBJ-Care Linear Actuator LA31 CARELINE
Co to jest Siłownik Liniowy
Elektryczny siłownik liniowy jest urządzeniem, które przekształca rotacyjny…
Co to jest Skrzynka Kontrolna
Skrzynka Kontrolna jest sercem i mózgiem systemu siłownika...
Co to jest Pilot
Pilot to jednostka kontrolująca ruch systemu siłownika LINAK...
Aplikacje Segmentu MEDLINE & CARELINE
Zobacz przykłady zastosowań z segmentu MEDLINE & CARELINE.
Kontakt z firmą LINAK
Chcesz się dowiedzieć jakie korzyści można osiągać dzięki zastosowaniu siłownika elektrycznego?