Skontaktuj się z Nami Tutaj

Nasze historie

 

Hans Jørgen

Asystent ds. rozwoju, LINAK A/S

Wiosną 1976 roku Hans Jørgen rozpoczął pracę w firmie LINAK® jako zamiatacz. Miał wtedy 15 lat i cieszyła go możliwość podjęcia pracy w trakcie nauki.

Hans Jørgen pozostał z nami do dziś, podejmując się na przestrzeni lat rozmaitych wyzwań.

Dni mijają bardzo szybko. Pracy jest dużo i zawsze można nauczyć się czegoś nowego. Jestem bardzo dumny z tego, dokąd doszedłem i co przez ten czas zrobiłem.

Hans Jørgen Lorenzen, asystent ds. rozwoju produktu, LINAK A/S

 

Wiosną 1976 roku Hans Jørgen rozpoczął pracę w firmie LINAK jako zamiatacz. Miał wtedy 15 lat i cieszyła go możliwość podjęcia pracy w trakcie nauki.

Hans Jørgen pozostał z nami do dziś, podejmując się na przestrzeni lat rozmaitych wyzwań. Był malarzem, operatorem wózka widłowego, załadunkowym i operatorem maszyn.

Hans Jørgen dołączył do LINAK jeszcze przed zmianą pierwotnego profilu firmy. Był to okres produkcji głównie narzędzi i akcesoriów do maszyn rolniczych, kuźni i młynów. Pamięta czas pojawienia się pierwszych siłowników.

Doskonale pamiętam moment, w którym Bent Jensen postanowił wszystko zmienić. Poprosił mnie o zrobienie pierwszego koła zębatego do siłownika. Elementy młyńskie, z którymi dotychczas pracowaliśmy, nie wymagały tak precyzyjnej obróbki. Nagle musieliśmy wyprodukować takie drobne elemenciki. To zadanie było zupełnie inne, ale bardzo ciekawe, więc po prostu zabraliśmy się do pracy.

Pierwsze siłowniki były montowane w kombajnach do roślin pastewnych. W tamtych czasach trudno było sobie wyobrazić, dokąd to nas zaprowadzi.

Codzienna praca Hansa Jørgena jest ściśle powiązana z historią firmy LINAK. Pracując jako asystent w dziale rozwoju, często to właśnie on wykonuje pierwszy prototyp nowego produktu.

Od zamiatania podłóg po rozwój produktu – 46-letnia kariera Hansa Jørgena nadal nie zwalnia tempa!

 

 

Bo Haugaard

Magazynier, DESKLINE Logistics, LINAK A/S

Od wielu lat Bo Haugaard wykonywał te same rutynowe czynności w LINAK. W wieku 46 lat poczuł, że nadszedł czas na nowy etap: „Postanowiłem rozpocząć naukę, która zapewni mi lepszą przyszłość. Nie wykluczam, że będę się dalej kształcił,” mówi Bo Haugaard.

Jako dla pracownika firmy, podjęcie stażu w LINAK było naturalną koleją rzeczy. „Nadarzyła się okazja i skorzystałem z niej”, przyznaje.

Bo Haugaard pracuje jako magazynier w dziale przyjęć towarów w LINAK. W swojej codziennej pracy dostrzega wiele możliwości praktycznego zastosowania zdobytej wiedzy.

Bo Haugaard, pracownik magazynu, LINAK A/S

 

Dowiedziałem się, na czym polega gospodarka magazynowa w firmie produkcyjnej. Czuję się lepiej przygotowany i mam lepsze rozeznanie, z którego mogę korzystać w mojej codziennej pracy.

Jestem bardzo zadowolony, że firma LINAK dała mi możliwość nauki i dokształcenia się. Wykształcenie jest potrzebne. Mogę być dumny z siebie, że udało mi się je zdobyć teraz, w moim wieku.

 

 
 

Anna Lin

Kierownik ds. administracji, LINAK Chiny

Możliwość pracy w duńskiej firmie o stuletniej historii i etosie kultury opiekuńczej stawia moje poczucie szczęścia wysoko w rankingu.

Każdego dnia obserwuję, że nasi pracownicy hołdują podobnym wartościom, takim jak szacunek, otwartość, wzajemna pomoc i chęć do zmian. LINAK pozostawia nam dużo swobody w pracy, dbając przy tym o płynną i sprawną komunikację. W takim środowisku pracownicy mogą uwolnić swój cały potencjał i wykonywać pracę efektywnie, jednocześnie godząc swoje życie zawodowe z rodzinnym.

Anna Lin, kierownik ds. administracji, LINAK China

 
 

 

Mads Iversen

Technik ds. produktów i aplikacji, LINAK Dania

Gdy miał 18 lat, Mads Iversen rozpoczął pracę na stanowisku technika elektronika w LINAK Dania. Potem został specjalistą ds. modyfikacji sprzętu, a następnie technikiem serwisowym. Dzisiaj jest głównym projektantem oprogramowania LINAK w segmencie produktów do zastosowań medycznych.

Mads Iversen nie ma wątpliwości, że swój wysoki poziom satysfakcji z pracy zawdzięcza możliwości ciągłego rozwoju zawodowego w LINAK.

Mads Iversen, technik ds. produktów i aplikacji, LINAK Dania

 

Pod względem zawodowym była to dla mnie fantastyczna podróż i bez wątpienia wpłynęła na to, kim jestem dzisiaj i jakie życie prowadzę. Jeżeli jest wola, będzie też sposób – to chyba najtrafniej oddaje podejście firmy LINAK.

Umożliwiono mi udział w szeregu szkoleń poświęconych projektowaniu oprogramowania, zanim stało się to moim głównym zajęciem. To, co najbardziej mnie motywuje w pracy, to wyzwania, jakie się przede mną stawia i prawo do przyjęcia części odpowiedzialności.

 

 

Jakob Svennesen

dyrektor działu EP Mechanics, LINAK A/S

Przeczucie może stać się źródłem cennych innowacji, które pozwolą uprawnić codzienną pracę wielu osób w LINAK A/S. Mamy już taki przykład. Jakob Svennesen wpadł na pomysł kupienia drukarki 3D, w czym upatrywał szansę na wzrost wydajności pracy, usprawnienie codziennych zadań i zwiększenie zadowolenia pracowników. Intuicja podpowiadała Jakobowi, że własna drukarka 3D pozwoli ograniczyć konieczność korzystania z usług drukarni zewnętrznych. Idąc tym tropem i kierując się przeczuciem, Jakob kupił niewielką drukarkę 3D Ultimaker. Mimo, że niewielka, to wydrukowała już niezliczoną liczbę rozmaitych przyrządów pomocniczych dla pracowników LINAK A/S, dając tym samym początek usamodzielnienia się firmy w procesie drukowania przestrzennego.

Jakob Svennesen, dyrektor działu EP Mechanics, LINAK A/S

 

Od momentu zakupu pierwszej drukarki 3D w roku 2018 drukowanie przestrzenne w LINAK A/S nabrało tempa. Obecnie dysponujemy parkiem drukarek 3D, w których używamy nie tylko zwykłego filamentu, ale również drukujemy z materiałów wzmacnianych włóknami, silikonu i trudnopalnych polimerów.

Drukarki 3D są nieocenionym narzędziem pracy wielu działów w LINAK A/S. Sprawnie drukują wszelkiego rodzaju przydatne elementy i drobne przyrządy. Są to m.in. elementy pozycjonujące i mocujące dla obszarów produkcji i utrzymania ruchu, przepusty kablowe, uchwyty wewnętrzne do produktów oraz inne części wykorzystywane w projektach produkcyjnych i badawczo-rozwojowych. Zasadniczo na własnej drukarce 3D możemy wydrukować każdą małą część.

Technologia druku przestrzennego rozwija się bardzo szybko. Jacob Svennesen i jego zespół z zainteresowaniem śledzą aktualne trendy w zakresie drukowania 3D, gotowi do podjęcia kolejnych rozsądnych inwestycji, które pozwoliłyby zapewnić jeszcze większy komfort pracy pracownikom LINAK i wesprzeć naszych klientów w najlepszy możliwy sposób.

 

 

Erika Perez

Stażystka w dziale sprzedaży, LINAK A/S

We wrześniu 2021 r. Erika rozpoczęła staż zawodowy w dziale sprzedaży i marketingu LINAK, chociaż początkowo nic nie wskazywało, że w tym kierunku potoczy się jej życie zawodowe.

Myślę, że znalazłam się w niezamierzonym miejscu we właściwym czasie. Nie rozglądałam się za praktykami, a jedynie pomagałam koledze w szukaniu pracy. Jednak gdy zobaczyłam ogłoszenie, pomyślałam, że zostało napisane właśnie dla mnie. Zawierało wszystko, czego szukałam, więc postanowiłam złożyć podanie. Zmieniłam kierunek nauki z administracji na sprzedaż. Teraz wiem, że była to dobra decyzja, bo swoje dotychczasowe doświadczenie zdobywałam właśnie w sprzedaży. Marketing to dla mnie temat całkowicie nowy, a więc pełen wyzwań, co sprawia, że jeszcze bardziej mnie interesuje.

Erika Perez, stażystka w dziale sprzedaży, LINAK A/S

 

Erika ma 41 lat. Pochodzi z Meksyku, ale jej mąż jest z Danii, gdzie mieszkają razem z dwójką dzieci. Zostawiła wszystko dla nowego życia w miejscu, którego nie znała. „Praktyki w firmie LINAK otworzyły mi oczy i dały pewność, że mogę osiągnąć wszystko, czego zapragnę. Stałam się otwarta na nowe wyzwania, bardziej odważna i bardziej ciekawa".

LINAK znajduje się w południowej części Danii, gdzie używa się dialektu będącego najtrudniejszą do zrozumienia odmianą języka duńskiego. „Zrozumienie kolegów, którzy mówią dialektem południowojutlandzkim, którego nie uczą na kursie językowym, bywa kłopotliwe. To nie fair,” - mówi Erika z uśmiechem na twarzy.

Oprócz języka duńskiego, którego nauka sama w sobie jest wyzwaniem, Erika przyznaje, że staż zawodowy w LINAK nauczył ją pracy zespołowej, lepszej organizacji i zarządzania czasem. Poznała też sprzedaż i marketing od strony praktycznej, nieoczywistej na pierwszy rzut oka: „W sprzedaży i marketingu nie chodzi wyłącznie o produkty i liczby. Chodzi o budowanie relacji, zaufania i lojalności".

LINAK opracowuje, projektuje i produkuje elektryczne siłowniki liniowe, które bez posiadania gruntowej wiedzy technicznej mogą być skomplikowane i trudne do zrozumienia. Nie jest to jednak problem, gdy współpracownicy są życzliwi i chętni do pomocy. „Podziwiam moich kolegów, bo są specjalistami w sprawach technicznych. To nie jest moja najmocniejsza strona.” Erika ma swojego opiekuna stażu, w którym również czuje solidne oparcie. „Jeśli czegoś potrzebujesz, daj mi znać”, powiedział. Wiem, że mówił to szczerze i że zawsze chętnie mi pomoże. Czuję, że dba o mój rozwój i jestem bardzo wdzięczna za czas, jaki mi poświęcił i wiedzę, jaką mi przekazał. Wiem, że zawsze mogę zwrócić się o pomoc zarówno do opiekuna stażu, jak i moich kolegów.”

Mimo że staż zawodowy w LINAK nie był planowany, była to dobra decyzja. Erika zachęca innych do tego samego: „Poznasz wspaniałych ludzi, zyskasz dobre doświadczenia oraz możliwość rozwoju osobistego i zawodowego. Kto chciałby z tego rezygnować?"

Erika pracuje w LINAK już od kilku lat. Podkreśla, że jest jedna kwestia, która szczególnie sprawia, że LINAK jest wyjątkowym miejscem pracy: „Motto LINAK – Poprawiamy jakość Twojego życia – jest absolutnie prawdziwe. Widzę to i sama doświadczam tego na co dzień. LINAK po prostu wie, jak poprawić jakość życia ludzi.”

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt