Wersje Basic, Advanced i Parallel są siłownikami IC pierwszej generacji i częścią asortymentu rozwiązań LINAK ze zintegrowanym sterownikiem (IC™).
Jak sugeruje nazwa, siłowniki IC są dostępne w trzech różnych wersjach interfejsu. Dowiedz się więcej o funkcjach, jakie oferuje każda z trzech wersji.
Basic - proste rozwiązanie w technologii Plug and Play
Wersja Basic (podstawowa) jest wyposażona w łatwą w instalacji technologię Plug and Play, która działa bezpośrednio po podłączeniu. To proste rozwiązanie na bazie siłowników dostarczane jest w wersji wstępnie skonfigurowanej z sygnałami zatrzymania końcowego i domyślnie zdefiniowanymi czasami płynnego startu i płynnego zatrzymania.
Podstawowy system LINAK® zawiera wszystkie niezbędne elementy. Po otrzymaniu siłownika pozostaje jedynie podłączyć go do zasilania.
Opcja Basic oferuje podstawowe funkcje sterowania w trybie standardowym, z wykorzystaniem sygnału wejścia cyfrowego oraz opcji monitorowania siłowników, takich jak monitorowanie temperatury i poboru prądu. Monitorując te wartości system zatrzymuje ruch siłownika, gdy zadane wartości graniczne zostaną przekroczone.
Advanced – rozwiązanie niestandardowe
Wersja Advanced (zaawansowana) pozwala uzyskać napęd dokładnie dostosowany do potrzeb danego zastosowania. Zasadniczo oferuje te same możliwości co sterownik w wersji podstawowej (Basic), a dodatkowo opcję personalizacji i dostęp do narzędzia konfiguracyjnego BusLink™, które zapewnia możliwość bezpośredniego programowania parametrów, ręcznej obsługi systemu i monitorowania wskaźników.
Wersja Advanced zapewnia dostęp do różnego rodzaju informacji zwrotnych, łatwego sterowania, sygnałów końca skoku przy ruchu siłownika do środka i na zewnątrz oraz definiowania ustawień niestandardowych funkcji monitorowania napędu.
Aby pomóc w wyborze rozwiązania, które będzie optymalnie dostosowane do potrzeb i konkretnej aplikacji, przygotowaliśmy zestawienie dostępnych opcji informacji zwrotnej w wersji Advanced i możliwości konfiguracji siłownika IC.
Siłowniki LINAK ze zintegrowanym sterownikiem (IC™) można skonfigurować za pomocą oprogramowania konfiguracyjnego BusLink™.
Pobierz bezpłatnie najnowszą wersję oprogramowania BusLink™ do konfiguracji siłownika i odczytu danych serwisowych. Opis podstawowych funkcji można znaleźć tutaj. Ponadto każdy protokół komunikacyjny oferuje możliwość rozbudowy o funkcje dodatkowe, które zostały opisane w odnośnych instrukcjach.
Sygnał zwrotny
Sygnał zwrotny położenia siłownika może być analogowy lub cyfrowy.
Sygnał zwrotny z siłownika pozwala dokładnie określić jego położenie. Ta informacja jest niezbędna do uzyskania optymalnej wydajności w większości aplikacji.
Siłowniki ze zintegrowanym sterownikiem w wersji Advanced oferują różne rodzaje sygnałów zwrotnych, co pozwala łatwo i szybko zorientować się w położeniu siłowników:
Rodzaje sygnałów zwrotnych:
Sygnał analogowy
- Natężenie (4-20 mA*)
- Napięcie (0-10 V*)
Sygnał cyfrowy
- Pojedynczy czujnik Halla
- Sygnały położenia krańcowego
- PWM (0-100%*, 75 Hz)
*Skalowalny
Parallel – precyzyjny ruch w układzie równoległym z funkcjami regulacji
Wersja Parallel umożliwia zsynchronizowanie ruchu nawet ośmiu siłowników w układzie równoległym bez konieczności podłączania skomplikowanego okablowania ani wprowadzania dodatkowych jednostek kontrolnych. Siłowniki komunikują się ze sobą bezpośrednio za pośrednictwem własnego systemu komunikacji w oparciu o magistralę CAN.
Niezależnie od różnic w poziomach obciążenia wszystkie siłowniki - główny i pomocnicze - są w czasie ruchu doskonale ze sobą zsynchronizowane i zawsze od siebie wzajemnie zależne.
Podobnie jak w przypadku wersji Advanced, również dla wersji Parallel dostępna jest opcja BusLink™.
Dowiedz się więcej na temat siłowników LINAK® ze zintegrowanym sterownikiem (IC™).