Skontaktuj się z Nami Tutaj
Technologie i trendy

PLUS+1 – szybka integracja siłowników elektrycznych w maszynach ciężkich

Rozszerzenie platformy Danfoss PLUS+1 o specjalny, zgodny z jej środowiskiem blok LINAK pozwala inżynierom projektującym różnego rodzaju sprzęt ciężki włączyć do niego siłowniki elektryczne już na etapie projektowania. Blok Jest jedną z funkcji inteligentnych i równocześnie znacznie skraca czas projektowania.

Siłowniki elektryczne zgodne z Plus+1

Wielu inżynierów podczas projektowania sprzętu ciężkiego do zastosowań w budownictwie, rolnictwie i pracy w terenie korzysta z platformy Danfoss PLUS+1®. Oferuje ona dostęp do różnych bloków funkcjonalnych, przy pomocy których również inżynierowie bez wykształcenia programistycznego mogą definiować poszczególne elementy nowej maszyny i dodawać je do projektu korzystając z funkcji, takich jak wybierz, przeciągnij i upuść.

Specjalny blok zgodny ze środowiskiem PLUS+1, opracowany we współpracy z firmą LINAK®, zapewnia użytkownikom platformy PLUS+1 jeszcze więcej możliwości. Teraz już na etapie projektowania sprzętu ciężkiego można do niego włączyć siłowniki elektryczne i to równie łatwo jak każdy inny element z oferty firmy Danfoss.

„Nasze siłowniki elektryczne ze zintegrowanym sterownikiem znajdują coraz szersze zastosowanie w różnego rodzaju sprzęcie ciężkim,” mówi Thomas Moeller, inżynier ds. zastosowań w firmie LINAK A/S i dodaje: „Utworzenie bloku zgodnego z systemem PLUS+1 i tym samym zapewnienie projektantom, którzy pracują w tym systemie, prostego sposobu dodawania siłowników elektrycznych tam, gdzie jest to potrzebne, było więc naturalną koleją rzeczy”.

 

Wystarczy wybrać i dodać

PLUS+1® GUIDE to interfejs, który tworzy zestaw wszystkich programowalnych komponentów. Jest to narzędzie programistyczne firmy Danfoss Power Solutions, które umożliwia użytkownikowi połączenie graficznych symboli i komponentów w kompletny pakiet programowy systemu sterowania maszyny. Ten rodzaj modułowego programowania oferuje projektantom systemów znacznie więcej opcji i umożliwia tworzenie lepszych rozwiązań z czasie krótszym niż zazwyczaj.

„Nasz blok zgodny z PLUS+1 umożliwia klientom, którzy korzystają z systemu PLUS+1 GUIDE, znacznie sprawniejsze projektowanie z wykorzystaniem podzespołów elektrycznych,” mówi Kevin Faulds, dyrektor ds. oprogramowania, marketingu i sprzedaży w Danfoss Power Solutions. „Te bloki pozwalają zaprojektować urządzenie elektromechaniczne, które będzie optymalnie dopasowane pod względem konfiguracji, sterowania i wydajności, a blok LINAK dodatkowo pozwala projektantom wykorzystać cały potencjał siłowników elektrycznych”.

 

Szybkie dodawanie siłowników elektrycznych

Zdaniem Thomasa Moellera z firmy LINAK, dołączenie do platformy Danfoss PLUS+1 rozszerza perspektywy zastosowania napędów elektrycznych w maszynach ciężkich w przyszłości.

„Bycie nieodłączną częścią kompletnego i wielomodułowego systemu sterowania, który tworzą specjaliści z firmy Danfoss, jest wspaniałym świadectwem jakości naszych siłowników,” mówi. „Pokazuje szerszej grupie projektantów korzyści płynące z zastosowania elektrycznych rozwiązań w zakresie ruchu i zawraca uwagę na przydatność siłowników LINAK do zastosowań w maszynach ciężkich i pojazdach inteligentnych”.

Całkowicie zintegrowane z systemami opartymi na magistrali CAN (CAN SAE J1939 lub CANopen), siłowniki LINAK można w prosty sposób włączyć do konstrukcji nowoczesnych pojazdów, które wymagają trwałego rozwiązania w zakresie ruchu lub regulacji położenia. Wraz z dekadami doświadczenia w zakresie tworzenia rozwiązań dla systemów przeznaczonych do pracy w trudnych warunkach, firma LINAK wprowadziła do platformy Danfoss PLUS+1 swoją najbardziej sprawdzoną i przetestowaną technologię.

Więcej informacji na temat rozwiązań PLUS+1 i PLUS+1 GUIDE jest dostępnych na stronie internetowej Danfoss PLUS+1 .

Szczegółowe informacje na temat siłowników elektrycznych zgodnych z systemem PLUS+1 można znaleźć poniżej w materiałach dotyczących powiązanych produktów lub uzyskać kontaktując się z LINAK bezpośrednio.


 
Logo Actuator Academy

Chcesz dowiedzieć się więcej o siłownikach elektrycznych?
Poznaj aspekty, które sprawiają, że siłownik idealnie nadaje się do stosowania w maszynach przemysłowych, i zapoznaj się z technologią, która się za tym kryje.

Odwiedź LINAK Actuator Academy™

 

 

Trójwymiarowe modele CAD siłowników

W interaktywnym konfiguratorze LINAK można tworzyć trójwymiarowe wizualizacje spersonalizowanych siłowników i dzięki możliwości włączenia do urządzenia całego napędu elektrycznego skrócić czas projektowania systemu.

Wystarczy wprowadzić preferowane wartości długości skoku i obciążenia oraz pozostałe parametry, a następnie przenieść model 3D bezpośrednio do programu projektowego. Istnieje również możliwość pobrania karty danych skonfigurowanych siłowników

Wybierz interesujący Cię siłownik z naszej oferty produktów lub jeden z dostępnych poniżej siłowników zgodnych z PLUS+1 i otwórz model 2D/3D w konfiguratorze.

 

Wirtualny konfigurator 3D

Skonfiguruj własny siłownik LA36 i pobierz wizualizację w wersji 3D

Idź do Konfiguratora
Zintegrowany sterownik i magistrala komunikacyjna oferują możliwość monitorowania pracy siłowników od momentu ich podłączenia play-icon

Zintegrowany sterownik i magistrala komunikacyjna oferują możliwość monitorowania pracy siłowników od momentu ich podłączenia

Działalność badawczo-rozwojowa i produkcyjna w segmencie LINAK TECHLINE od kuchni play-icon

Działalność badawczo-rozwojowa i produkcyjna w segmencie LINAK TECHLINE od kuchni

Pliki

Więcej o pojazdach ogrodniczych

Folder skierowany jest do producentów urządzeń do pielęgnacji trawników i ogrodów, w tym producentów podzespołów i akcesoriów.

Więcej o branży budowlanej

Siłowniki LINAK przystosowane są do pracy w trudnych warunkach i przy dużych obciążeniach, w tym w maszynach budowlanych.

Więcej o transporcie zboża

Dowiedz się więcej o zaletach zautomatyzowanych rozwiązań z zastosowaniem siłowników w systemach do transportu i przechowywania zboża.

Więcej o maszynach rolniczych

W folderze opisano rozwiązania, jakie od ponad 25 lat powstają w LINAK na potrzeby wielu zastosowań w rolnictwie.

Więcej o łodziach i jachtach

W ofercie LINAK znaleźć można szeroki wybór siłowników, kolumn i układów obsługowych przystosowanych do eksploatacji na łodziach i jachtach.

Więcej o oczyszczaniu ścieków

W branży oczyszczania ścieków prosta kontrola i łatwe monitorowanie to kluczowe elementy zapewniające utrzymanie optymalnego funkcjonowania zakładu. Z tej broszury dowiesz się więcej na temat rozwiązań siłownikowych LINAK na potrzeby zastosowań związanych z oczyszczaniem ścieków.

Wykonaj krok w przyszłość – wybierz rozwiązania elektryczne!

Poznaj zalety siłowników elektrycznych w porównaniu z hydraulicznymi.

Broszura poświęcona testom w LINAK

Każdy podzespół siłownika poddawany jest serii testów przeprowadzanych w centrum badawczym LINAK. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w folderze.

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.