Systemy LINAK wspomagają automatyzację regulacji

We współczesnym świecie automatyzacja znajduje coraz szersze zastosowanie. Odnosi się to przede wszystkim do miejsc, do których dostęp jest utrudniony, a także rozwiązań, w których bezpieczeństwo odgrywa zasadniczą rolę. Segment LINAK TECHLINE® ma ponad 30 lat doświadczenia w tworzeniu kompletnych rozwiązań na bazie siłowników elektrycznych do zautomatyzowanych i zdalnie sterowanych rozwiązań wykorzystywanych w budownictwie, hodowli, maszynach przemysłowych, maszynach rolniczych i wielu innych obszarach.

Systemy lub rozwiązania LINAK przeznaczone do tych zastosowań składają się z jednego lub kilku siłowników ze zintegrowanym sterownikiem (IC), odbiornika danych i jednostki obsługowej. W uproszczeniu wyróżniamy dwa typy systemów:

  • On-grid (podłączone do sieci)
  • Off-grid (niepodłączone do sieci)
Niezależnie od wybranego typu dostępne opcje obejmują odbiornik radiowy z pilotem zdalnego sterowania, tradycyjnego pilota lub technologię Bluetooth® z aplikacją na smartfony.

Rozwiązania niepodłączone do sieci są stosowane najczęściej w takich zastosowaniach, jak pojazdy, ciągniki i kombajny. Systemy podłączone do sieci znajdują zazwyczaj zastosowanie w automatyce przemysłowej, a także w rozwiązaniach przeznaczonych dla sektora hodowli, wentylacji oraz oczyszczania ścieków.

Masz pytanie dotyczące technologii siłowników elektrycznych?

- Nie jesteśmy wyrocznią. Niemniej jesteśmy ekspertami w dziedzinie technologii siłowników i chętnie odpowiemy na wszelkie pytania z tym związane.