Skontaktuj się z Nami Tutaj
Systemy LINAK wspomagają automatyzację regulacji

We współczesnym świecie automatyzacja znajduje coraz szersze zastosowanie. Odnosi się to przede wszystkim do miejsc, do których dostęp jest utrudniony, a także rozwiązań, w których bezpieczeństwo odgrywa zasadniczą rolę. Segment LINAK TECHLINE ® ma ponad 30 lat doświadczenia w tworzeniu kompletnych rozwiązań na bazie siłowników elektrycznych do zautomatyzowanych i zdalnie sterowanych rozwiązań wykorzystywanych w budownictwie, hodowli, maszynach przemysłowych, maszynach rolniczych i wielu innych obszarach.

Systemy lub rozwiązania LINAK przeznaczone dla tych obszarów biznesowych składają się z jednego lub kilku siłowników ze zintegrowanym sterownikiem (IC), odbiornika danych i jednostki obsługowej. W uproszczeniu wyróżniamy dwa typy systemów:

  • On-grid (podłączone do sieci)
  • Off-grid (niepodłączone do sieci)

Rozwiązania niepodłączone do sieci są stosowane najczęściej w takich zastosowaniach, jak pojazdy, ciągniki i kombajny. Systemy podłączone do sieci znajdują zazwyczaj zastosowanie w automatyce przemysłowej, a także w rozwiązaniach przeznaczonych dla sektora hodowli, wentylacji oraz oczyszczania ścieków.

Niezależnie od wybranego typu systemu, dostępne opcje obejmują odbiornik radiowy z pilotem zdalnego sterowania lub tradycyjnym. Siłownik ze zintegrowanym sterownikiem (IC) stanowi idealny wybór w przypadku rozwiązań wymagających prostej integracji z aplikacją docelową. Siłowniki IC oferują dostęp do takich funkcji jak regulacja prędkości i skoku, dokładny sygnał zwrotny położenia, płynny start i zatrzymanie oraz wiele innych możliwości*.

*Funkcje mogą różnić się w zależności od wybranej wersji siłownika IC (Basic, Advanced, Parallel i BUS)

 

Przegląd systemu

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.