Referencje klientów

Firma Kverneland szukała bardziej elastycznego rozwiązania do pras belujących

Kilkadziesiąt lat doświadczenia firmy Kverneland w projektowaniu maszyn zaowocowało powstaniem prasy belującej, która radzi sobie doskonale w każdej szerokości geograficznej. Prasy belujące Kverneland ostatniej generacji dają pewność najwyższych walorów użytkowych oraz zdolności do prasowania dowolnych zbiorów.

Nowoczesna konstrukcja modelu FastBale przekłada się na najwyższą wszechstronność z możliwością pracy w wielu różnych trybach w zależności od zbioru oraz potrzeb operatora. Dzięki swoim unikalnym własnościom model ten oferuje szerokie możliwości w zakresie prasowania i wiązania przy jednoczesnym podniesieniu komfortu i wydajności pracy operatora. 

Podstawowym celem przyświecającym konstruktorom z Kverneland Ravenna było uzyskanie połączenia niezawodności i wszechstronności z myślą o dostarczeniu bardziej wydajnego zintegrowanego systemu prasującego. Prasy belujące nowej serii są wyposażone w siłowniki liniowe LINAK. Model LA36 to jedno z najtrwalszych i najwydajniejszych urządzeń w ofercie LINAK, stworzone pod kątem pracy w skrajnie trudnych warunkach. Jest to produkt bezobsługowy, odznaczający się długim okresem eksploatacji oraz doskonałą szczelnością. 

Ten wysokiej klasy siłownik stanowi realną alternatywę dla rozwiązań hydraulicznych oraz innych napędów elektrycznych. Uzyskanie najwyższej dokładności sterowania jest możliwe wyłącznie w przypadku zastosowania najwyższej klasy podzespołów. 

Siłownik LINAK LA36 spełnia wszystkie nasze oczekiwania” – deklaruje Valerio Casadei, inżynier elektronik w Kverneland Group Ravenna. 

Oferta firmy LINAK zapewnia szerokie możliwości dostosowania produktu do potrzeb klienta w obszarach długości skoku oraz specjalnych kabli i złączy na potrzeby łączenia z układem sterowania. Sam siłownik LA36 jest standardowo dostępny z nieobrotowym otworem trzpienia”. 

Współpraca z firmą LINAK oznacza dużo więcej korzyści niż tylko dostęp do wytrzymałego produktu: daje ona także możliwość skorzystania ze wsparcia zespołu doświadczonych inżynierów i techników” – dodaje Valerio Casadei. 

Prasy belujące Kverneland nowej generacji oferowane są z nowym opatentowanym systemem owijania siatką Kverneland PowerBind. Siłownik liniowy LA36 odpowiada za dostarczanie siatki bezpośrednio do komory prasy za pośrednictwem ramienia wprowadzającego pod niewielkim kątem, który gwarantuje stałe naprężenie siatki, co przekłada się większą precyzję jej wprowadzania. 

Co więcej, siatka jest stale załadowana na ramieniu wprowadzającym, tak że przy stanie ukończenia prasowania beli na poziomie 90% ramię wprowadzające wykonuje ruch do przodu w celu uzyskania gotowości do wprowadzenia siatki.

Brak konieczności czasochłonnego wybierania siatki to gwarancja większej niezawodności i wydajności pracy systemu. Po zakończeniu formowania beli ramię wprowadzające od razu umieszcza siatkę w komorze prasy.  Połączenie niezawodności i wszechstronności w nowej serii pras belujących Kverneland

Po wprowadzeniu siatki na miejsce następuje zwolnienie hamulca na rolkę z siatką, co powoduje wzrost jej naprężenia. W czasie wprowadzania siatki ramię wraca do swojego położenia początkowego, a po zakończeniu owijania aktywowany zostaje nóż, który odcina siatkę.

Siłownik LA36 stanowi gwarancję prostej konserwacji, obsługi i instalacji, a także szerokiego wyboru niestandardowych ustawień i komunikacji zwrotnej, które przekładają się na zdolność do dostosowania rozwiązania do indywidualnych potrzeb. Inteligentny system opracowany bez kompromisów w zakresie jakości czy żywotności. 

Skontaktuj się z segmentem LINAK TECHLINE, aby uzyskać szczegółowe parametry techniczne i poznać jeszcze więcej rozwiązań siłownikowych na potrzeby pras belujących oraz innych rozwiązań rolniczych.
Rozwiązania na bazie elektrycznych siłowników liniowych segmentu LINAK TECHLINE do maszyn rolniczych play-icon

Rozwiązania na bazie elektrycznych siłowników liniowych segmentu LINAK TECHLINE do maszyn rolniczych

Krok w przyszłość – siłowniki ze zintegrowanym sterownikiem play-icon

Krok w przyszłość – siłowniki ze zintegrowanym sterownikiem

Niezniszczalne play-icon

Niezniszczalne

Pliki

Więcej o maszynach rolniczych

W folderze opisano rozwiązania, jakie od ponad 25 lat powstają w LINAK na potrzeby wielu zastosowań w rolnictwie.

Przegląd produktów TECHLINE

Odkryj szeroki wybór wytrzymałych produktów o dużej mocy z segmentu TECHLINE. Produkty te zapewniają najwyższą trwałość i niezawodność na potrzeby eksploatacji w trudnych warunkach.

Krok w przyszłość

Dowiedz się więcej na temat przyszłości napędów na bazie siłowników IC.

Wykonaj krok w przyszłość – wybierz rozwiązania elektryczne!

Poznaj zalety siłowników elektrycznych w porównaniu z hydraulicznymi.

Masz pytanie dotyczące technologii siłowników elektrycznych?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Subskrybuj wiadomości firmy LINAK

Otrzymuj aktualne informacje o tym, w jaki sposób technologia siłowników podąża za współczesnymi megatrendami i stawia czoła wyzwaniom przyszłości.