Skontaktuj się z Nami Tutaj
Referencje klientów

Automatyzacja zapewni bezpieczeństwo systemów do transportu zboża w przyszłości

Jako że bezpieczeństwo w przemyśle zbożowym ma zasadnicze znaczenie, kwestią priorytetową staje się automatyzacja zarówno nowych, jak i istniejących obiektów. Właściciele firmy Amber Waves Inc. z siedzibą w Richardton w stanie Dakota Północna, która produkuje silosy zbożowe, upatrują w automatyzacji szansę na rozszerzenie oferty produktów i dotarcie do nowych odbiorców. Jeden z klientów Amber Waves Inc., rodzinne przedsiębiorstwo zbożowe Stone Mill, chcąc ograniczyć liczbę błędów i zwiększyć wydajność produkcji, wprowadziło do swoich urządzeń siłowniki marki LINAK.

Siłownik liniowy LINAK LA36

Po sukcesie elektrycznych siłowników liniowych w innych zastosowaniach w przemyśle zbożowym, amerykański producent silosów, Amber Waves Inc., postanowił zmodernizować swoje zasuwy i zastąpił nieporęczny silnik z przekładnią i enkoderem przyrostowym siłownikami elektrycznymi – czerpiąc z tej zmiany same korzyści.

„Instalacja siłowników przebiegła sprawnie i do dnia dzisiejszego nie odnotowaliśmy żadnych problemów z ich pracą” - przyznaje Brent Swanson, kierownik techniczny w Amber Waves Inc.. „Siłowniki działają kompleksowo i są znacznie czystsze w eksploatacji niż silnik z przekładnią”.

Sygnał zwrotny z siłowników elektrycznych umożliwia operatorom precyzyjne sterowanie zasuwami zdalnie przy pomocy sterownika, skracając czas pracy i zwiększając wydajność. Operatorzy silosów w Stone Mill wykorzystują sygnał zwrotny do przełączania między pełnym i 25% otwarciem zasuw. 

Oprócz uzyskania większej elastyczności i kontroli, firma Stone Mill ograniczyła ilość strat produktów spowodowanych wyciekami z siłowników pneumatycznych. „Szukaliśmy rozwiązania, które będzie wykonywało wolniejszy ruch, dzięki czemu będziemy mogli lepiej kontrolować otwieranie” - mówi Josh Reisenauer, dyrektor generalny Stone Mill.

Szeroki asortyment siłowników do pracy w środowiskach zarówno bezpiecznych, jak i niebezpiecznych, pozwala firmie LINAK® oferować siłowniki dostosowane do specyfiki zastosowań w przemyśle zbożowym. Siłownik liniowy LINAK LA36 jest dostępny w wersji przeznaczonej do stref zagrożonych wybuchem, co potwierdza certyfikat UL1203/CSA C22.2 25-1966 dla obszarów sklasyfikowanych jako Klasa 2, Dział 1, Grupy F i G oraz certyfikaty EN60079-0:2012 i EN60079-31:2014 Grupa IIIC, Kategoria 2D, strefa 21.

Firma Amber Waves zamówiła siłowniki w tym właśnie wariancie, z przeznaczeniem do zastosowań zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

„Inżynierowie sprzedaży w LINAK dysponują rozległą wiedzą i potrafią dać nam dokładnie to, czego szukamy, a ponadto zaproponować opcje, które jeszcze bardziej usprawnią nasz system” - mówi Brent Swanson.

Zapytany o przyszłość zautomatyzowanych rozwiązań zdradza, że Amber Waves Inc. planuje dalsze rozszerzenie swojej oferty produktowej. „Stawianie na automatyzację zawsze się opłaca. Będziemy wprowadzać coraz więcej zautomatyzowanych rozwiązań z myślą o naszych klientach”.

W przypadku Stone Mill automatyzacja jest konieczna do wyeliminowania błędu ludzkiego w pracy zakładu. „Poprzez automatyzację chcemy dalej doskonalić nasze procesy, ograniczać ryzyko wystąpienia błędów i podnosić wydajność przyznaje Reisenauer.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o Amber Waves.

Rozwiązania na bazie siłowników liniowych do automatyzacji transportu zboża play-icon

Rozwiązania na bazie siłowników liniowych do automatyzacji transportu zboża

Niezniszczalne play-icon

Niezniszczalne

Pliki

Przegląd produktów TECHLINE

Odkryj szeroki wybór wytrzymałych produktów o dużej mocy z segmentu TECHLINE. Produkty te zapewniają najwyższą trwałość i niezawodność na potrzeby eksploatacji w trudnych warunkach.

Więcej o transporcie zboża

Dowiedz się więcej o zaletach zautomatyzowanych rozwiązań z zastosowaniem siłowników w systemach do transportu i przechowywania zboża.

Broszura poświęcona testom w LINAK

Każdy podzespół siłownika poddawany jest serii testów przeprowadzanych w centrum badawczym LINAK. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w folderze.

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt