Skontaktuj się z Nami Tutaj

Silnik prądu stałego w przemysłowych siłownikach liniowych

Sprawdź, jak silniki prądu stałego 12 V i 24 V DC zmieniają energię elektryczną w ruch mechaniczny w nowoczesnych siłownikach przemysłowych i przyjrzyj się bliżej podstawowym elementom silnika, takim jak szczotki, przekładnie i magnesy trwałe.

Obejrzyj film, w którym nasz ekspert Hunter Stephenson wyjaśnia, jak szczotki silnika, komutator, magnesy trwałe i cewka elektromagnetyczna współpracują ze sobą, aby wprawić w ruch silnik prądu stałego z magnesem trwałym.

Silnik prądu stałego (z and. direct current, DC) jest maszyną rotacyjną, która przetwarza energię elektryczną na energię mechaniczną. Proces ten odbywa się na zasadzie indukcji, czyli powstawania pod wpływem prądu wejściowego siły elektromagnetycznej, która z kolei generuje ruch obrotowy.

Sprawność silnika prądu stałego jest stosunkiem mocy pobieranej do mocy wyjściowej i jest podawana w watach [W]. Różne części silnika mają wpływ na jego sprawność (efekt spadku mocy), co przekłada się na ilość ciepła wytwarzanego przez silnik. Wpływ na sprawność silnika ma również bardzo wysoka i bardzo niska temperatura otoczenia, która często są elementem środowiska roboczego siłowników przemysłowych.

Istnieją jednakże sposoby na zapewnienie wysokiej sprawności silników napędowych prądu stałego.

Aby silnik pracował z optymalną wydajnością, potrzebuje stabilnego źródła zasilania. Jeżeli sprawność silnika ma być możliwie najwyższa, równie ważne jest zastosowanie odpowiednich kabli i wartości napięcia wejściowego. Aby dowiedzieć się więcej o czynnikach, które wpływają na sprawność silnika, zachęcamy do obejrzenia materiału filmowego.

Aby uzyskać odpowiedzi na inne pytania dotyczące silników prądu stałego, które są wykorzystywane w elektrycznych siłownikach liniowych do zastosowań przemysłowych, prosimy o kontakt z lokalnym oddziałem firmy LINAK.

 

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt