Skontaktuj się z Nami Tutaj
Technologie i trendy

Zoptymalizowana wydajność

Chcąc zachować konkurencyjność cenową, producenci łóżek medycznych muszą mieć możliwość oferowania dopracowanych rozwiązań klasy podstawowej bez konieczności kompromisu w kwestii jakości i wydajności.

Siłowniki LINAK, skrzynka kontrolna CA10 i pilot HB400 na niebieskim tle, połączone kropkami i liniami.

Starzenie się społeczeństwa, pandemie, zaburzenia stylu życia i choroby przewlekłe to czynniki, które przyczyniają się do wzrostu zapotrzebowania na łóżka szpitalne. W miarę przeznaczania coraz większych kwot na niezbędną infrastrukturę medyczną i zwiększonej zapadalności na choroby przewlekłe, globalny rynek łóżek szpitalnych rośnie w szybkim tempie. Nowa seria podstawowych produktów LINAK® pozwala producentom zaoszczędzić cenny czas i pieniądze, dostarczając im dokładnie to, czego potrzebują, bez zbędnych dodatków, aby mogli projektować, produkować i dostarczać swoim klientom wysokiej jakości standardowe łóżka na silnie konkurencyjnym i rosnącym rynku.

Kluczowy pod wieloma względami

System Spyder™ został zaprojektowany tak, aby oszczędzić producentom łóżek czas, miejsce i pieniądze. Zoptymalizowany pod kątem podstawowych potrzeb, zawiera dokładnie te elementy, które są potrzebne do standardowych zastosowań. Zastosowana w systemie Spyder skrzynka kontrolna CA10 jest mniejsza i lżejsza niż jakakolwiek inna, a wszystkie przewody o stałej długości są fabrycznie podłączone dla zaoszczędzenia cennego czasu na każdym etapie od zakupu do montażu. Ograniczenie materiałów opakowaniowych do niezbędnego minimum pozwala zaoszczędzić miejsce w magazynie i przyspieszyć zarówno rozpakowanie, jak i utylizację pustego opakowania.

 

Wszystko, czego potrzebujesz

Jako zaufany globalny dostawca firma LINAK zobowiązała się wspierać swoich klientów w podnoszeniu wydajności ich rozwiązań. Dokładamy wszelkich starań, aby nasi klienci z sektora domowych łóżek medycznych mogli pozostać konkurencyjni na coraz bardziej wymagającym rynku. Z tą myślą stworzyliśmy nową serię podstawowych produktów, które pozwalają zaoszczędzić czas i ograniczyć koszty w całym procesie produkcji. Dostarczając klientom dokładnie to, czego potrzebują, bez zbędnych dodatków, zapewniamy im możliwość tworzenia konkurencyjnych cenowo rozwiązań, dostosowanych do potrzeb dynamicznie rozwijającego się rynku, bez konieczności kompromisu w kwestii jakości i wydajności.

Alexander Lund Brock, kierownik ds. produktu, LINAK A/S

Szczegółowa infografika obrazująca sposób, w jaki system LINAK Spyder usprawnia pracę oraz oszczędza czas, koszty i miejsce.

 

Nowe podejście do ustandaryzowanych procesów

Identyfikowanie osobnych przewodów o różnych długościach i oddzielnych komponentów, będące dotychczas koniecznością, zajmowało sporo czasu. Skrzynka kontrolna CA10, jako część systemu o mniejszej liczbie wariantów usprawnia kompletację elementów i skraca czas montażu. Ponieważ wszystkie podzespoły są wstępnie zmontowane, problem braku pojedynczych przewodów i innych elementów nie istnieje.

 

Niewielkie wymiary i smukła konstrukcja

Kompaktowy system zapewnia oszczędność miejsca i zarazem pozostawia producentowi łóżka więcej przestrzeni do dyspozycji. Niewielki siłownik LINAK LA24 zajmuje minimalną ilość miejsca i nie wystaje poza ramę łóżka podczas składania łóżka i przygotowania go do transportu. Zewnętrzny zasilacz impulsowy SMPS oznacza również, że łóżko jest urządzeniem niskonapięciowym, co zwiększa elastyczność przy montażu łóżka. Montaż skrzynki kontrolnej do łóżka jest znacznie łatwiejszy w porównaniu z rozwiązaniem wieloelementowym; całkowicie analogowy system zawiera wszystkie przewody i działa bezpośrednio po podłączeniu.

 

Perspektywy przyszłości

Z myślą o przyszłych przepisach dotyczących utylizacji odpadów i kwestiach związanych z ochroną środowiska firma LINAK stworzyła opakowanie, które oszczędza miejsce i skraca proces utylizacji odpadów. Prosty worek z jednego materiału, bez kartonu i styropianu, zajmuje minimalną ilość miejsca i może zostać łatwo zutylizowany i przekazany do dalszego recyklingu.

Aby uzyskać więcej informacji na temat systemu Spyder, zajrzyj na strony produktów: CA10, SMPS10 i LA24 lub skontaktuj się z nami bezpośrednio.

Najczęściej zadawane pytania

Czym jest LINAK Spyder™

System klasy podstawowej.

LINAK Spyder™ to ekonomiczny system na bazie siłowników do łóżek z 3-4 silnikami zasilanymi z zewnętrznego zasilacza impulsowego.

Z jakich elementów składa się system LINAK Spyder™?

W skład kompletnego systemu wchodzą zewnętrzny zasilacz impulsowy SMPS10 o mocy 100 W, analogowa skrzynka kontrolna CA10 z układem elektronicznym, stałe przewody, port jednostki obsługowej do zamontowania na siłowniku LA24, pilot analogowy HB400/HB70 oraz siłowniki LA24/LA27 do łóżek z 3 lub 4 silnikami.

Dla jakich rynków przeznaczony jest system LINAK Spyder™?

LINAK Spyder jest przeznaczony do podstawowych zastosowań w domowych łóżkach medycznych.

W których krajach/regionach można stosować system LINAK Spyder™?

Obecnie zasilacz SMPS10 (220-240 V AC) jest dostępny w czterech wersjach: dla krajów UE, Wielkiej Brytanii, Australii i Chin.

Czy system Spyder™ jest kompatybilny z innymi siłownikami elektrycznymi LINAK?

Skrzynka kontrolna CA10 jest kompatybilna z siłownikami LA24 i LA27. Należy przy tym pamiętać, że skrzynkę CA10 można zamontować tylko na siłowniku LA24 przeznaczonym do regulacji oparcia pleców.

Jakie przewody są dostępne dla systemu LINAK Spyder™?

Skrzynka kontrolna CA10 jest fabrycznie wyposażona w przewody o stałej długości, które są kompatybilne z większością domowych łóżek medycznych. W przypadku dalszych pytań dotyczących wymaganych długości przewodów prosimy o kontakt z najbliższym przedstawicielem handlowym LINAK.

Jaki stopień ochrony IP posiada system LINAK Spyder™?

System LINAK Spyder, po podłączeniu jednostki obsługowej do skrzynki kontrolnej CA10, posiada stopień ochrony IPX4. IPX4 oznacza ochronę przed bryzgami wody i całkowitą odporność na mycie ręczne za pomocą wilgotnej ściereczki.

Należy zadbać o to, aby podczas mycia wtyczka kabla zasilającego pozostawała sucha.

Skrzynka kontrolna CA10, zasilana przez zewnętrzny zasilacz impulsowy (SMPS10), posiada świadectwo zgodności z normą IEC 60601-1 odnoszącą się do elektrycznego sprzętu medycznego.

Dotyczy to również zasilacza SMPS10. Skrzynka kontrolna CA10 oferuje stopień ochrony IPX4 zgodny z wymaganiami normy IEC 60601-2-52 dla łóżek medycznych, natomiast zasilacz impulsowy SMPS10 ma stopień ochrony IP21 zgodny z wymaganiami normy IEC 60601-1-11 dla medycznych systemów elektrycznych stosowanych w środowisku domowej opieki medycznej.

Norma IEC 60601-1 rozróżnia wymagania dotyczące medycznych systemów elektrycznych, stosowanych w obrębie ŚRODOWISKA PACJENTA i poza nim. Gdy jest używany, zasilacz SMPS10 znajduje się poza ŚRODOWISKIEM PACJENTA, natomiast podczas mycia połączenie zasilacza z łóżkiem zostaje przerwane.

Chcę odłączyć skrzynkę CA10 od siłownika LA24.

Zaleca się odłączanie skrzynki kontrolnej CA10 od siłownika LA24 tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne. Prosimy zapoznać się ze wskazówkami podanymi w filmie instruktażowym, aby przeprowadzić demontaż skrzynki CA10 bez ryzyka jej uszkodzenia.

Czy uszkodzony kabel można wymienić?

Nie ma możliwości wymiany uszkodzonego przewodu, ponieważ przewód jest fabrycznie połączony ze skrzynką kontrolną.

Prosimy o kontakt z najbliższym przedstawicielem handlowym LINAK.

Czy do systemu można podłączyć dwie jednostki obsługowe?

Tak, po dokupieniu skrzynki przyłączeniowej MJB2/MJB5 z dodatkowymi portami komunikacyjnymi.

Czy piloty obsługowe są dostępne z podświetleniem?

To rozwiązanie nie jest obecnie dostępne.

Prosimy o kontakt z najbliższym przedstawicielem handlowym LINAK.

Czy dostępny jest wariant dla łóżek z 1 lub 2 silnikami?

To rozwiązanie nie jest obecnie dostępne.

Prosimy o kontakt z najbliższym przedstawicielem handlowym LINAK.

Czy istnieje możliwość wprowadzenia piątego silnika?

To rozwiązanie nie jest obecnie dostępne.

Prosimy o kontakt z najbliższym przedstawicielem handlowym LINAK.

Czy system Spyder™ można podłączyć do zasilania 110 V?

To rozwiązanie nie jest obecnie dostępne.

Prosimy o kontakt z najbliższym przedstawicielem handlowym LINAK.

Czy skrzynka kontrolna CA10 może obsługiwać cztery pojedyncze układy analogowe?

Tak, CA10 może obsługiwać cztery pojedyncze układy analogowe, przy czym pobór mocy przez cały system nie może przekroczyć 100 W, a całkowity cykl pracy musi wynosić 2/18 min.

Ile kosztuje system LINAK Spyder™?

Prosimy o kontakt z najbliższym przedstawicielem firmy LINAK.

Pliki

Przegląd produktów MEDLINE & CARELINE

Poznaj szeroki wybór innowacyjnych produktów MEDLINE & CARELINE, które pomogą ci usprawnić sprzęt wykorzystywany w szpitalach i placówkach opieki medycznej.

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt