Skontaktuj się z Nami Tutaj
System

Systemy do łóżek w domach opieki

Rozwiązania oparte na systemach siłowników LINAK zapewniają płynną regulację wysokości oraz oparć pleców i nóg, a także zwiększają poziom bezpieczeństwa i wydajności dzięki zapewnieniu funkcji podnoszących wartość rozwiązania. Specyfikacja systemu LINAK zależy od potrzeb klienta. Nacisk położony może zostać na udźwig, prędkość, poziom hałasu, liczbę kanałów (siłowników) lub akcesoria. Firma LINAK dostarcza wszechstronne systemy spełniające wszelkie potrzeby rynkowe. Poniżej prezentujemy trzy przykłady systemów: podstawowy, średnio zaawansowany i zaawansowany.

MEDLINE & CARELINE – systemy do łóżek w domach opieki
Systemy siłowników do łóżek w domach opieki

Skrzynka kontrolna LINAK połączona jest z jednym lub kilkoma sprawdzonymi i przetestowanymi siłownikami lub kolumnami oraz intuicyjnym pilotem obsługowym. Oto system LINAK. Akcesoria podnoszące wartość przyczyniają się do zwiększenia inteligencji systemu i umożliwiają rozszerzenie go do wersji zaawansowanej.

Od trzydziestu lat firma LINAK pozostaje liderem innowacyjnych rozwiązań dla sektora domów opieki, dostarczając rozwiązania systemowe dopasowane do potrzeb klienta.

Popularny system do domowych łóżek medycznych

Specyfikacja systemu zależy od potrzeb klienta. Nacisk położony może zostać na moc, prędkość, poziom hałasu, liczbę kanałów (siłowników) lub akcesoria. Domyślnie systemy LINAK zapewniają napęd łóżek w domach opieki w trzech różnych konfiguracjach: podstawowej, średnio zaawansowanej lub zaawansowanej.

Poniżej przedstawiono kilka przykładowych konfiguracji systemu:

System podstawowy:
Skrzynka kontrolna: CA40
Siłowniki: 3x LA40
Jednostka obsługowa: HB80 (z funkcją blokady)

System średnio zaawansowany:
Skrzynka kontrolna: CO41
Siłowniki: 3x LA40
Jednostka obsługowa: ACOM

System zaawansowany:
Skrzynka kontrolna: CO61
Siłowniki: 4x LA40
Jednostka obsługowa: FPP (elastyczny panel pacjenta)
Wyposażenie dodatkowe: ACO (inteligentny panel obsługowy) , UBL (oświetlenie pod łóżkiem), EBC (elektroniczny system kontroli hamowania), OOB (system wykrywania pustego łóżka), WET (czujnik wilgoci) i zasilacz akumulatorowy.

Więcej niż ruch

Od lat kluczowe znaczenie dla sektora medycznego mają zagadnienia bezpieczeństwa i ergonomii. Tak będzie również w przyszłości. Współcześnie na znaczeniu zyskuje także problematyka optymalizacji procesów, oszczędności czasu pracy personelu oraz skupienia większej uwagi na podopiecznych. Systemy LINAK tworzone są właśnie z myślą o zaspokojeniu tych potrzeb.

Wiele korzyści w tym obszarze zapewniają skrzynki CA40 i CO61. Są to skrzynki kontrolne z zabezpieczeniem na wypadek awarii. Zapewniają one ochronę systemu przed wykonaniem niezamierzonych ruchów lub uszkodzeniem w razie wystąpienia zwarcia. 

Wszystkie systemy LINAK są projektowane z myślą o zapewnieniu w prosty sposób zgodności z normą EN60601. Zostały także przetestowane i certyfikowane zgodnie z międzynarodowymi standardami medycznymi. Ponadto rozwiązania LINAK spełniają wymogi stopnia szczelności IPX-6 i są odporne na mycie. 

Możliwe jest także wyposażenie łóżka w akcesoria podnoszące wartość dodaną rozwiązania. Zostały one zaprojektowane z myślą o większym bezpieczeństwie personelu i podopiecznych, a także o wyższej efektywności pracy personelu pielęgniarskiego, tak aby mógł on poświęcić więcej czasu podopiecznym. 

Najważniejsze jest to, że najwyższe standardy jakości naszych podstawowych produktów – siłowników, skrzynek kontrolnych i jednostek obsługowych – stanowią gwarancję poprawy jakości życia użytkowników poprzez podniesienie walorów użytkowych łóżek w zakresie ergonomii, regulacji i ruchu.

Pliki

Przegląd produktów MEDLINE & CARELINE

Poznaj szeroki wybór innowacyjnych produktów MEDLINE & CARELINE, które pomogą ci usprawnić sprzęt wykorzystywany w szpitalach i placówkach opieki medycznej.

Więcej o łóżkach medycznych

Łóżko jest naturalnym punktem wyjścia dla poszukiwań innowacyjnych sposobów na zapewnienie osobom chorym większej niezależności. Oferta produktowa LINAK doskonale sprawdza się w rozwiązaniach wykorzystywanych w łóżkach medycznych.

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt