Technologie i trendy

Dziesięć powodów, dla których warto wybrać napędy LINAK do łóżek

Decydując się na system LINAK® do łóżek, zyskujesz wyjątkowo wartościowe rozwiązanie. Oto dziesięć powodów, dla których warto wybrać napędy LINAK do łóżek. Jednymi z najważniejszych zalet naszych systemów są zużycie energii na poziomie 0,1 w trybie czuwania, 100% testy sprawności wszystkich produktów, atesty zgodności z przepisami lokalnymi i bezprzewodowa obsługa. Wszystkie powody przedstawiamy poniżej.

Minimalne zużycie energii
Technologia LINAK ZERO™ zapewnia zapewnia zmniejszenie zużycia energii przez łóżko w trybie czuwania do zaledwie 0,1 W.

Oprócz niskich rachunków za prąd, pozwala również obniżyć do minimum emisję CO2 do atmosfery. Technologia ZERO™  ogranicza ponadto pole magnetyczne, które zawsze występuje wokół urządzeń elektrycznych. Innymi słowy, gdy użytkownik śpi, łóżko też pozostaje w uśpieniu, stanowiąc strefę wolną od promieniowania elektromagnetycznego.

Silniki, które napędzają siłowniki TWINDRIVE®  standardowo odznaczają się niskim zużyciem energii w trybie czuwania. Produkty zapewniające niskie zużycie energii w trybie czuwania opatrzone są symbolem ZERO™.

Zużycie energii w trybie czuwania
 

PVC-Free™ – środowisko wolne od PCW
Inżynierowie LINAK nieustannie dokładają starań, aby tworzyć i doskonalić nasze produkty w celu ograniczenia w jak największym stopniu ich negatywnego wpływu na środowisko. Siłowniki TWINDRIVE TD4 i TD5, w tym m.in. kable i obudowy, są wykonane z produktów LINAK® PVC Free™ (niezawierających polichlorku winylu). Oznacza to czyste środowisko – zarówno w domu jak i na zewnątrz.

Niezawierające PCW
 

100% testy sprawności
Marka LINAK to gwarancja jakości i dbałości o każdy szczegół. Każdy system siłowników LINAK do mebli wypoczynkowych opuszcza zakład dopiero wtedy, gdy mamy pewność, że jest w pełni sprawny. Nowe produkty są zawsze poddawane seriom wymagających testów.
Dysponujemy jednym z najbardziej zaawansowanych centrów testowych siłowników elektrycznych na świecie. Zanim trafią na rynek, wszystkie produkty LINAK są poddawane rygorystycznym testom. LINAK projektuje i produkuje siłowniki od 1976 roku. Wiemy, że aby móc oferować wysokiej klasy rozwiązania w zakresie ruchu do rozmaitych zastosowań, testowanie jest niezbędne.

Test sprawności
 

Maksymalna ilość wolnego miejsca pod łóżkiem
Dzięki kompaktowej konstrukcji siłownika LINAK TWINDRIVE, system pozostaje dyskretne schowany pod łóżkiem. Komponuje się idealnie z całą konstrukcją i zapewnia dużo wolnej przestrzeni pod łóżkiem, co ułatwia sprzątanie i przechowywanie przedmiotów.

Maksymalna ilość wolnej przestrzeni
 

Odpowiednie atesty
Globalizacja jest nieodłączną częścią naszej rzeczywistości. Standaryzacja natomiast rządzi się własnymi prawami i wymagania dotyczące łóżek wypoczynkowych z regulacją położenia są tak różne, jak różni są ich użytkownicy. W poszczególnych regionach, a niekiedy nawet w poszczególnych krajach, mogą obowiązywać inne normy i być wymagane inne atesty.

Sięgając po rozwiązania na bazie siłowników LINAK można mieć pewność, że każde z nich posiada obowiązujące dopuszczenia. Pomagamy i doradzamy klientom na tym etapie, ustalając zakres odpowiedzialności w każdym indywidualnym przypadku. Współpraca z LINAK  stanowi gwarancję zgodności z obowiązującymi normami i aprobatami na całym świecie oraz usługi wiarygodnego dostawcy światowej klasy systemów siłowników elektrycznych.

Odpowiednie atesty
 

Obsługa przy pomocy aplikacji
Urządzenia mobilne na stałe zagościły w naszym codziennym życiu.  Przy pomocy aplikacji  zainstalowanej na smartfonie lub tablecie można regulować położenie łóżka wyposażonego w napęd na bazie siłowników LINAK TWINDRIVE.

Aplikację można dodatkowo spersonalizować zgodnie z identyfikacją wizualną marki producenta lub pójść jeszcze dalej i przy pomocy pakietu LINAK Software Development Kit zaprojektować własną aplikację.

Aplikacja Bed Control
 

Bezprzewodowe sterowanie
Pilot obsługowy jest jednym z niewielu technicznych elementów łóżka wypoczynkowego z regulacją położenia, z którymi użytkownik ma do czynienia na co dzień. Funkcjonalność, konstrukcja i wygląd muszą iść ze sobą w parze.

Każde podnoszone łóżko z napędem na bazie siłowników LINAK można obsługiwać przy pomocy bezprzewodowego pilota . Pozwala to wyeliminować kłopotliwe okablowanie i równocześnie zapewnić ciągły i łatwy dostęp do pilota, gdy jest potrzebny. Wszystkie piloty obsługowe LINAK oferują ergonomiczną budowę i intuicyjne przyciski. Są dostępne zarówno w wersji Standard, jak i Advanced.

Bezprzewodowe sterowanie
 

Sprawny transport i prosty montaż: lekkie i kompaktowe systemy
Siłowniki LINAK TWINDRIVE  są lekkie i kompaktowe, dzięki czemu na palecie mieści się 79 jednostek. Są ponadto wyposażone w dwa łatwe w użyciu elementy zamykające. Zaprojektowane z myślą o prostym montażu za pomocą uniwersalnych wsporników giętych, siłowniki TWINDRIVE gwarantują idealne dopasowanie i płynną integrację.

Wystarczy umieścić siłownik TWINDRIVE na uniwersalnych wspornikach, nasunąć elementy zamykające, podłączyć zasilanie i sparować system z pilotem.

Lekki
 

Tworząc siłownik LINAK TWINDRIVE, zadbaliśmy o proste pakowanie, wysyłkę i montaż oraz możliwość sprawnego włączenia go do konstrukcji mebla. Zaledwie cztery proste kroki wystarczą, aby łóżko wypoczynkowe z regulacją położenia na bazie systemu LINAK było gotowe do zapakowania i wysłania do klienta.

Technologia ciszy
Dźwięk i sen mogą stanowić dobre połączenie. Wprawdzie większość osób potrzebuje absolutnej ciszy, aby zasnąć, a zdaniem ekspertów nic nie zakłóca zdrowego snu bardziej niż hałas,  to jednak dźwięk może być czymś więcej niż chrapaniem partnera lub dobiegającym z zewnątrz ruchem ulicznym. Może to być, na przykład, odgłos pracy siłowników w łóżku z regulacją położenia. Dźwięki, które są niesłyszalne dla ucha, nadal mogą oddziaływać na ciało i umysł. Zwłaszcza podczas snu.

Dla nas przyjemny dźwięk stanowi naturalną i nieodłączną cechę wygodnego łóżka. Kwestię dźwięku traktujemy poważnie.

Niski poziom hałasu
 

Tworząc rozwiązania w zakresie ruchu do łóżek wypoczynkowych, LINAK  poświęca dużą uwagę kwestii dźwięku. W efekcie odgrywa on kluczową rolę w projektowaniu naszych rozwiązań. Przez dziesięciolecia dźwięk był tym czynnikiem, który definiował siłowniki podwójne LINAK . Dzisiaj z dumą możemy stwierdzić, że nasze rozwiązania prezentują najniższy poziom hałasu na rynku. W praktyce oznacza to, że w dwuosobowym łóżku aktywność jednej z osób nie zakłóca snu drugiej z nich.

Opuszczanie awaryjne w razie przerw w zasilaniu
Działając za pośrednictwem ponad 30 lokalnych biur handlowych na całym świecie, LINAK w ciągu dziesięcioleci zyskał obszerną wiedzę na temat specyfiki lokalnych rynków. Wiemy, że w niektórych obszarach sieci energetyczne są dobrze rozwinięte, podczas gdy inne zmagają się z okresowo występującymi przerwami w zasilaniu.

Systemy siłowników LINAK  są niezmienną gwarancją bezpieczeństwa w tej kwestii. Wszystkie nasze siłowniki TWINDRIVE są wyposażone w mechaniczny system opuszczania awaryjnego. Jest on bardzo łatwo dostępny i prosty w obsłudze  w razie awarii zasilania. Dodatkowo istnieje możliwość wyposażenia mechanizmu awaryjnego opuszczania w opcjonalny akumulator 9 V.

Opuszczanie awaryjne
 
LINAK – produkcja według światowych standardów play-icon

LINAK – produkcja według światowych standardów

LINAK TWINDRIVE® TD4 – siłownik podwójny nowej generacji play-icon

LINAK TWINDRIVE TD4 – siłownik podwójny nowej generacji

Siłownik LINAK TWINDRIVE® TD4 z mechanicznym opuszczaniem awaryjnym play-icon

Siłownik LINAK TWINDRIVE® TD4 z mechanicznym opuszczaniem awaryjnym

Montaż siłownika LINAK TWINDRIVE® TD4 play-icon

Montaż siłownika LINAK TWINDRIVE TD4

Parowanie siłownika LINAK TWINDRIVE® TD4 play-icon

Parowanie siłownika LINAK TWINDRIVE TD4

LINAK od kuchni: Produkcja siłowników podwójnych LINAK® na Słowacji play-icon

LINAK od kuchni: Produkcja siłowników podwójnych LINAK® na Słowacji

Pliki

Przegląd produktów HOMELINE

Sprawdź różnorodność systemów TWINDRIVE, które charakteryzuje cicha praca oraz małe wymiary zabudowy i które znajdują zastosowanie zarówno w łóżkach ze stelażem listwowym, jak i w łóżkach materacem sprężynowym.

Opcje cyfrowej obsługi łóżek z regulacją – ustalaj położenie elementów łóżka za pomocą urządzenia mobilnego

Aplikacja Bed Control pozwala na bezprzewodową obsługę napędów łóżka. W broszurze przedstawiono możliwości i funkcje aplikacji LINAK Bed Control oraz opisano, jak w prosty sposób spersonalizować aplikację lub wykorzystać pakiet Software Development Kit do dostosowania aplikacji do identyfikacji wizualnej firmy.

Powiększanie strefy komfortu

W LINAK doskonale rozumiemy zapotrzebowanie na bezpieczeństwo i niezawodność systemów siłowników pracujących nieprzerwanie dzień po dniu w łóżkach wypoczynkowych. Dlatego właśnie system TWINDRIVE to właściwy wybór dla producentów łóżek.

Masz pytanie dotyczące technologii siłowników elektrycznych?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.