Automatyka przemysłowa

Pojazdy autonomiczne

Rozwiązania wykorzystujące siłowniki LINAK otwierają drogę do bardziej zautomatyzowanej gospodarki materiałowej poprzez precyzyjne podnoszenie, przemieszczanie i odkładanie towarów w magazynie lub na linii produkcyjnej.

Zobacz film
Pojazdy autonomiczne (AGV)

Rozwiązania na bazie siłowników do nowoczesnych pojazdów autonomicznych

Na całym świecie pojazdy autonomiczne (AGV) na coraz szerszą skalę zastępują ręczną obsługę procesów w magazynach i w obrębie linii produkcyjnych. Aby było to możliwe, pojazdy autonomiczne muszą odznaczać się niezawodnością i najwyższą trwałością. Równocześnie większy nacisk na kwestie ochrony środowiska naturalnego zwiększa zapotrzebowanie na rozwiązania elektryczne. Siłowniki LINAK zapewniają płynną i precyzyjną regulację, przynosząc właścicielom takie korzyści jak:

  • proste w montażu, wytrzymałe i jednocześnie bardzo wszechstronne systemy;
  • energooszczędne napędy bez ryzyka wystąpienia wycieków oleju i bez zapotrzebowania na konserwację;
  • inteligentna rozbudowa istniejącego układu sterowania.

Niezawodność i wszechstronność to kluczowe kryteria brane pod uwagę przez klientów, którzy rozważają zainwestowanie w pojazdy autonomiczne. Pojazdy te muszą być zautomatyzowane, niezawodne i proste w integracji z innymi rozwiązaniami i układami sterowania. Siłowniki elektryczne pomagają przemieszczać, podnosić i dostarczać palety, role i regały, jak również wózki i kontenery w kontekście dowolnych materiałów: od papieru i tworzyw sztucznych po kauczuk i stal. 

Proste znaczy trwałe
Nie ma dokładnie dwóch takich samych linii produktowych. Podczas gdy jedne mogą osiągnąć docelowe położenie materiału w jednym ruchu, inne wymagają bardziej wyrafinowanej automatyzacji. Rozwiązania na bazie siłowników elektrycznych są proste w montażu, ponieważ wymagają jedynie podłączenia przewodu zasilającego i kabla danych. Oferta LINAK obejmuje szeroki wybór produktów – wszystkie są poddawane wnikliwym testom w celu uzyskania pewności co do ich trwałości i odporności na eksploatację w trudnych warunkach.

Energooszczędne i bezobsługowe systemy
Siłowniki elektryczne są pozbawione węży i sprężarek, co w praktyce przekłada się na bardzo niskie zużycie energii w trybie gotowości. Jednak nawet poruszające się siłowniki pobierają mało energii, co dodatkowo wydłuża ich żywotność. Ponadto brak węży, pomp i sprężarek sprawia, że siłowniki elektryczne są praktycznie bezobsługowe.

Integracja inteligentnych rozwiązań z systemem klienta
Rynek efektywnych pojazdów autonomicznych rośnie w szybkim tempie, a wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej napędy elektryczne stają się już rozwiązaniem standardowym. Siłowniki elektryczne oferują sprawną integrację z każdą magistralą komunikacyjną, umożliwiając personelowi zdalne monitorowanie i zdalną obsługę każdego siłownika.

Czytaj więcej
Siłownik liniowy LA36
Niezniszczalne play-icon

Niezniszczalne

Krok w przyszłość – siłowniki ze zintegrowanym sterownikiem play-icon

Krok w przyszłość – siłowniki ze zintegrowanym sterownikiem

Rozwiązania na bazie siłowników firmy LINAK – wysoka precyzja ruchu układów automatyki w zastosowaniach przemysłowych play-icon

Rozwiązania na bazie siłowników LINAK – wysoka precyzja ruchu układów automatyki w zastosowaniach przemysłowych

Pliki

Więcej o automatyce przemysłowej

W broszurze przedstawiono różnorodne warianty wykorzystania systemów siłowników z myślą o podniesieniu funkcjonalności rozwiązań automatyki przemysłowej.

Przegląd produktów TECHLINE

Odkryj szeroki wybór wytrzymałych produktów o dużej mocy z segmentu TECHLINE. Produkty te zapewniają najwyższą trwałość i niezawodność na potrzeby eksploatacji w trudnych warunkach.

Wykonaj krok w przyszłość – wybierz rozwiązania elektryczne!

Poznaj zalety siłowników elektrycznych w porównaniu z hydraulicznymi.

Krok w przyszłość

Dowiedz się więcej na temat przyszłości napędów na bazie siłowników IC.

Broszura poświęcona testom w LINAK

Każdy podzespół siłownika poddawany jest serii testów przeprowadzanych w centrum badawczym LINAK. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w folderze.

Rozwiązanie w segmencie automatyki przemysłowej

Siłowniki LINAK zapewniają inteligentne sterowanie ruchem, precyzyjną regulację i dokładność załadunku w obszarze systemów nowoczesnej automatyki przemysłowej.

Czytaj więcej

Filmy poświęcone pojazdom autonomicznym

Dowiedz się więcej o technologii siłowników elektrycznych do zastosowań w pojazdach autonomicznych. Obejrzyj nasze filmy i zaczerpnij inspiracji.

Krok w przyszłość – siłowniki ze zintegrowanym sterownikiem play-icon

Krok w przyszłość – siłowniki ze zintegrowanym sterownikiem

Rozwiązania na bazie siłowników firmy LINAK – wysoka precyzja ruchu układów automatyki w zastosowaniach przemysłowych play-icon

Rozwiązania na bazie siłowników LINAK – wysoka precyzja ruchu układów automatyki w zastosowaniach przemysłowych

Niezniszczalne play-icon

Niezniszczalne

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.