Skontaktuj się z Nami Tutaj

Zrównoważony rozwój krok po kroku

LINAK A/S

Więcej recyklingu, mniej odpadów i racjonalne gospodarowanie energią
Niezależnie od tego, co robimy, z kim i nad czym pracujemy lub w którym miejscu na świecie prowadzimy działalność, musimy dbać o środowisko naturalne i do minimum ograniczać negatywny wpływ, jaki na nie wywieramy.

W LINAK nieustannie dążymy do równoważenia potrzeb wszystkich stron w naszej działalności i promujemy to podejście na przestrzeni całej organizacji. Z roku na rok stosujemy coraz więcej materiałów niezawierających PWC, optymalizujemy opakowania pod kątem ograniczenia ilości kartonu i wprowadzamy inteligentne procesy logistyczne, które pozwalają zredukować poziom emisji CO2 pochodzących z eksploatacji samochodów ciężarowych w transporcie.

Zasilacz impulsowy LINAK® z technologią ZERO™ pokazuje, jak technologia może pomóc ograniczyć całkowity pobór mocy niemal do zera w trybie gotowości. Dążymy również do uzyskania oznakowania ekologicznego UE dla wszystkich produktów LINAK®.

Firma LINAK przyłączyła się do „Projektu Zero” realizowanego pod patronatem organizacji Bright Green Business, którego celem jest uzyskanie zerowego poziomu emisji CO2 do roku 2029. Wykorzystanie energii słonecznej i wiatrowej, poprawa izolacyjności, inteligentne sterowanie budynkami i optymalizacja wykorzystania energii na potrzeby procesów produkcyjnych pomogą nam osiągnąć nasz cel. Ogniwa fotowoltaiczne, które już zainstalowaliśmy, produkują rocznie około 1,2 miliona kWh energii.

Wielokrotna rozbudowa naszych zakładów produkcyjnych na całym świecie spowodowała, że efektywność energetyczna stała się dla nas kwestią priorytetową. Od ponad dekady nasz system zarządzania obiektami obejmuje całodobowy minutowy monitoring parametrów eksploatacyjnych, takich jak zużycie energii (kWh), przepływ powietrza przez sprężarki i recyrkulacja ciepła w budynkach. System monitorowania energii jest dodatkowo systematycznie optymalizowany i unowocześniany.

To także element odpowiedzialności LINAK!

Zapoznaj się z polityką CSR firmy LINAK.

 

Logo

Odpowiedzialność

Zawsze postępujemy w sposób odpowiedzialny. Budowanie zaufania i zapewnianie bezpieczeństwa są wpisane w kod genetyczny naszej firmy.

Czytaj więcej

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.