Skontaktuj się z Nami Tutaj
Wiadomości 20 maja 2021

Kolory zmieniają świat.

Kolory mają niezwykle dużą siłę oddziaływania na ludzi i mogą stanowić potężne narzędzie modelujące ich zachowania, emocje i myśli. Od szkolnych sprawdzianów ocenianych czerwonym długopisem po długo wyczekiwane przez kierowcę zielone światło, kolory otaczają nas z każdej strony i wpływają na nasze działania. Skąd bierze się ta siła koloru? Dlaczego odgrywa tak ważną rolę w naszym codziennym życiu? Tego właśnie można się dowiedzieć z najnowszego odcinka podcastu LINcast.

Kerry Rowe, projektantka kolorów, materiałów i wykończenia wnętrz jest gościem odcinka podcastu LINAK: Siła koloru w projektowaniu.

Kerry Rowe jest ekspertem od kolorów i właścicielką firmy Kerry Rowe Design, LLC. Jako konsultant pomaga firmom w doborze odpowiednich palet kolorystycznych i materiałów wykończeniowych dla stworzenia spójnego połączenia firmy z jej ofertą produktową. Doskonale rozumie rolę, jaką odgrywają one w postrzeganiu firmy przez klientów i budowaniu jej wartości biznesowej oraz jakie kolory i materiały mogą zadziałać na jej korzyść.

„Jednym z czynników, który ma wpływ na decyzje podejmowane przez konsumentów, jest kolor,” mówi Kerry Rowe. „Jeśli kolor nie pasuje do produktu, większość kupujących nie będzie nim zainteresowana. Kolor jest więc ważny, a śledzenie i przewidywanie trendów kolorystycznych jest nieodzownym elementem udanego biznesu.”

O ile świadomość roli, jaką kolory odgrywają w naszym życiu, przychodzi z wiekiem, to jej początków należy szukać już w wieku niemowlęcym, zaznacza Kerry Rowe. Dziecko najwcześniej zaczyna widzieć kolor czerwony, co jest związane z atawistyczną umiejętnością przetrwania. Decyzje zakupowe to tylko kropla w oceanie możliwości, jakie ten kolor oferuje.

Znając siłę kolorów można by myśleć, że firmom łatwo jest nakłonić konsumentów do zakupu ich produktów. Jednak przewidywanie trendów aż tak proste nie jest. Co roku Kerry Rowe przygotowuje dla swoich klientów prognozy i trendy kolorystyczne, które ułatwiają im podejmowanie decyzji dotyczących kolorystyki, materiałów i wykończeń. W tym odcinku podcastu rozmawiamy o trzech głównych kategoriach trendów, które zdaniem naszego eksperta mają bezpośredni wpływ nie tylko na dobór kolorów i wzornictwa, ale także na kształtowanie się trendów w przyszłości i ich wyhamowywanie.

„Obecnie odchodzimy od kultury przedmiotów jednorazowego użytku, co z pewnością będzie miało przełożenie na częstotliwość zmiany trendów,” - zauważa Kerry Rowe. „Myślę, że moda na dany kolor będzie zmieniać się wolniej. Podążanie za tym, co najnowsze i najlepsze, nie idzie w parze z koncepcją zrównoważonego rozwoju”.

Poznaj trzy kategorie trendów według Kerry Rowe i ich znaczenie w kontekście zawodowym. Odcinek: Siła koloru w projektowaniu możesz obejrzeć, przeczytać lub posłuchać na wszystkich ulubionych platformach podcastowych.

 

Posłuchaj teraz!


 
Nie zostawiajmy ergonomii w biurze

Nie zostawiajmy ergonomii w biurze!
Dostosowując się do nowej rzeczywistości, wiele osób zamieniło biuro na dom. I nawet jeśli sytuacja na świecie ustabilizuje się na tyle, że będzie możliwy powrót do biur, praca zdalna w takim czy innym wymiarze zagości w naszym życiu na dłużej. Dla tych, którzy stoją w obliczu wyzwań, jakie niesie za sobą praca w domu zarówno teraz, jak i w nie tak dalekiej przyszłości, dr Mark Benden i Martha Parker z Centrum Ergonomii na uniwersytecie Texas A&M mają wiele cennych rad i wskazówek.
Dowiedz się więcej...

 
Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt