Skontaktuj się z Nami Tutaj
Wiadomości 15 października 2020

Nowy podcast LINcast: ergonomia w pracy zdalnej oraz towarzyszące temu trudności i możliwości.

Dostosowując się do nowej rzeczywistości, wiele osób zamieniło biuro na dom. I nawet jeśli sytuacja na świecie ustabilizuje się na tyle, że będzie możliwy powrót do biur, praca zdalna w takim czy innym wymiarze zagości w naszym życiu na dłużej. Dla tych, którzy stoją w obliczu wyzwań, jakie niesie za sobą praca w domu zarówno teraz, jak i w nie tak dalekiej przyszłości, dr Mark Benden i Martha Parker z Centrum Ergonomii na uniwersytecie Texas A&M mają wiele cennych rad i wskazówek.

Grafika podcastu LINcast

Na początku roku, gdy zaczęliśmy pracować w domu w obecności dzieci, partnerów, zwierząt domowych i współlokatorów, ergonomia była ostatnią rzeczą, o jakiej myślano. Zasiadając przy prowizorycznych biurkach zorganizowanych na kuchennych blatach i deskach do prasowania, nikt nie zdawał sobie sprawy z tego, że kilka tygodni może trwać nieskończoność.

Model pracy zdalnej zadomowi się u nas na dobre. Zasadnicze pytanie brzmi: „Czy zdalnie można pracować równie efektywnie jak stacjonarnie?” Jest to ważne nie tylko dla pracowników, ale także dla ich pracodawców.

W dwuczęściowym podcaście, dr Mark Benden, kierownik wydziału i profesor nadzwyczajny, a także dyrektor Centrum Ergonomii na uniwersytecie Texas A&M, i Martha Parker, kierownik projektu i ergonomistka z Centrum Ergonomii uniwersytetu Texas A&M, omawiają bezprecedensowe wnioski płynące z serii badań przeprowadzonych wśród pracowników biurowych, którzy zmienili miejsce pracy z biura na dom. To pierwsze tego typu badanie oparte na niezwykle szerokim zakresie danych z systemu komputerowego, który przez wiele lat monitorował ponad 40 000 pracowników biurowych pod kątem 120 typów wskaźników. Udzielają także wskazówek, jak w prosty sposób poprawić ergonomię pracy w domu.

„Wykonywanie pracy można porównać do zawodowego uprawiania sportu”, mówi dr Mark Benden. „Aby uzyskać najwyższy poziom wydajności, musimy dysponować tym samym sprzętem i tymi samymi narzędziami, co zawsze. Nie chcemy z nich rezygnować ani zastępować ich innymi za każdym razem, gdy zmieniamy miejsce. To samo dotyczy stanowiska pracy. Aby utrzymać odpowiedni poziom realizacji zadań, zmiana otoczenia powinna przebiec płynnie.”

Jest wiele dobrych sposobów na to, by w biurze domowym pracować jak najbardziej efektywnie i równocześnie zadbać o swoje zdrowie.

Posłuchaj, co goście najnowszego podcastu LINcast mówią o przeprowadzonym badaniu oraz związanych z tym sposobach na poprawę ergonomii i samopoczucia w miejscu pracy.

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt