Skontaktuj się z Nami Tutaj
Wiadomości 11 listopada 2019

Siłowniki z magistralą CAN właśnie stały się jeszcze bardziej inteligentne!

Owocem udanej współpracy firmy LINAK z operatorami pojazdów pracujących w terenie jest najnowsza wersja oprogramowania magistrali CAN, która została rozbudowana o dodatkowe funkcje, co zapewniło siłownikom elektrycznych możliwość jeszcze bardziej inteligentnego działania.

Magistrala CAN - nowe funkcje

Nieodłącznym elementem działalności LINAK jest nieustanne przekraczanie granic tego, co rzeczywiście możliwe w technologii elektrycznych siłowników liniowych i co w efekcie pozwala uzyskać nadzwyczajną wydajność w porównaniu z systemami hydraulicznymi. Oto najnowsze funkcje siłowników LINAK z magistralą CAN:

 
Funkcja
Opis
 
Adresowanie sprzętowe
Wystarczy zmienić konfigurację pinów, aby utworzyć siedem niepowtarzalnych adresów CAN. Instalacja i wymiana są dzięki temu szybkie, a ten sam siłownik może zostać wykorzystany do kilku celów.
 

Dynamiczna regulacja prędkości
Prędkość ruchu siłownika może być modyfikowana w trakcie pracy, a wartości prędkości można odczytać bezpośrednio z magistrali CAN.
 

Płynny start i płynne zatrzymanie
Czasy płynnego startu i płynnego zatrzymania można zdefiniować bezpośrednio w poleceniu CAN. Aby ograniczyć obciążenia mechaniczne, jakim poddawana jest maszyna, można zadać takie wartości czasu rampy, które zapewnią łagodny rozruch urządzenia.
 

Większa kompatybilność
Do istniejących 250 kbps dodano 125 kbps, 500 kbps i tryb Autobaud, które gwarantują większą kompatybilność z różnymi maszynami.
 

Tryb przywracania ustawień
Funkcja odzyskiwania ustawień po wystąpieniu prostych błędów. Pozwala kontynuować pracę pomimo niezamierzonego błędu. Po udanym przywróceniu ustawień nie zachodzi potrzeba wykonywania dodatkowych czynności lub naprawy.
 
 
Logotyp magistrali CAN

Interesują Cię techniczne aspekty najnowszej wersji oprogramowania magistrali CAN?

Dowiedz się więcej tutaj

 

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.