Wiadomości 8 stycznia 2019

ACT obsługuje wielofunkcyjne systemy w zaawansowanych łóżkach szpitalnych

Panel obsługowy z ekranem dotykowym LINAK® ACT stanowi niemal idealny interfejs do obsługi wielu przydatnych funkcji i elementów wyposażenia w zaawansowanych łóżkach szpitalnych

Regulacja nowoczesnych i wyposażonych w liczne funkcje łóżek szpitalnych przy pomocy jednego panelu obsługowego właśnie stała się prostsza. Oferujący znacznie więcej niż tylko możliwość regulacji położenia oparcia dla pleców i nóg, panel ACT (Attendant Control Touch) zapewnia pełny dostęp oparty na trzech poziomach uprawnień – obejmując podstawowe i zaawansowane systemy regulacji łóżka, inteligentne funkcje i tryb serwisowy umożliwiający zmianę ustawień. 

Inteligentne funkcje obejmują zintegrowany moduł ważenia pacjenta, OOB (system wykrywania pustego łóżka) z automatyczną kontrolą oświetlenia, WET (czujnik wilgoci) oraz BSR (czujnik położenia poręczy bocznych łóżka). Po podłączeniu do odpowiedniej modułowej skrzynki kontrolnej, obsługa zaawansowanych funkcji łóżka szpitalnego odbywa się za pomocą ekranu dotykowego.

Zintegrowany moduł ważenia o wysokiej precyzji
Moduł ważenia LINAK®, QLCI2, oferuje więcej niż precyzyjny pomiar wagi (+/- 100 g) przebywającego w łóżku pacjenta. Jest też wyposażony w czujnik systemu wykrywania pustego łóżka, OOB. Dzięki nowemu i bardzo prostemu w obsłudze narzędziu do kalibracji z kablami wyposażonymi fabrycznie w mikrowtyczki, instalacja modułu jest niezwykle prosta.

Inteligentne funkcje z modułową skrzynką przyłączeniową
Modułowa skrzynka przyłączeniowa MJB8 to prawdziwie inteligentne urządzenie, łączące w sobie rozwiązania podnoszące funkcjonalność łóżka szpitalnego. Skrzynka MJB8 przetwarza sygnały pochodzące z różnych systemów, w tym m.in. OOB, WET, BSR, systemu kontroli oświetlenia i bramek przekaźników. Oczywiście wszystkie systemy są łatwo dostępne za pośrednictwem interfejsu ACT.

Wielofunkcyjna i prosta w montażu
Nowe rozwiązanie oparte na zastosowaniu jednostek ACT, MJB8 i QLCI2 pozwala regulować położenie łóżka i równocześnie korzystać z funkcji takich jak moduł ważenia pacjenta, OOB (system wykrywania pustego łóżka), BSR (czujnik położenia poręczy bocznych łóżka) i WET (czujnik wilgoci) – wszystkie niezbędne elementy są dostępne w jednym rozwiązaniu. 

Ponadto systemy siłowników LINAK® do sprzętu medycznego są proste w montażu, opartym na platformie OpenBus™, a wszystkie elementy systemu doskonale do siebie pasują. 
Aby dowiedzieć się więcej na temat możliwości modernizacji systemów do łóżek szpitalnych z zastosowaniem ACT, MJB8 i/lub QLCI2, prosimy o kontakt z lokalnym oddziałem firmy LINAK.  

 

Masz pytanie dotyczące technologii siłowników elektrycznych?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Subskrybuj wiadomości firmy LINAK

Otrzymuj aktualne informacje o tym, w jaki sposób technologia siłowników podąża za współczesnymi megatrendami i stawia czoła wyzwaniom przyszłości.