Skontaktuj się z Nami Tutaj
Wiadomości 30 października 2018

Otwarcie nowej hali produkcyjnej LINAK na Słowacji

Trwający rok projekt budowlany w słowackim Preszowie został oficjalnie zakończony w środę przecięciem wstęgi przez Benta Jensena, prezesa zarządu firmy LINAK, podczas uroczystości otwarcia nowego budynku fabryki LINAK.

Fabryka LINAK na Słowacji

W środę o godz. 9:00 Bent Jensen, prezes zarządu LINAK, Juraj Hórvath, dyrektor zarządzający LINAK Słowacja i burmistrz miasta František Novotny dokonali uroczystego przecięcia wstęgi i tym samym oficjalnie otworzyli całkowicie nową część zakładu produkcyjnego LINAK w Župčanach.

Dzięki rozbudowie istniejącej hali produkcyjnej o powierzchni 5100 m2 (55,000 ft2) o kolejne 3900 m2 (42,000 ft2), nowy zakład produkcyjny w Preszowie zapewnia nie tylko nowe miejsca pracy lokalnym mieszkańcom. Dla duńskiego producenta siłowników oznacza to możliwość dotrzymania kroku rosnącemu zapotrzebowaniu rynku zarówno teraz, jak i w przyszłości.

Otwarcie nowej hali produkcyjnej LINAK na Słowacji

Burmistrz František Novotny (L), prezes zarządu Bent Jensen i dyrektor zarządzający Juraj Hórvath przecinają wstęgę na znak otwarcia nowego budynku fabryki LINAK w Preszowie.

Otwarcie nowej hali produkcyjnej LINAK na Słowacji

Prezes zarządu LINAK Bent Jensen przekazuje nowo przeciętą wstęgę dyrektorowi zarządzającemu Jurajowi Hórvathowi.

 

Uroczystość w towarzystwie pracowników i przedstawicieli rady miasta
W fabryce, która specjalizuje się w produkcji nowoczesnych elektrycznych siłowników TWINDRIVE do mebli wypoczynkowych, jest obecnie zatrudnionych 250 osób. Na uroczyste otwarcie nowej hali zostali zaproszeni wszyscy pracownicy, jak również członkowie rady miasta.

Towarzyszyli im członkowie zarządu Grupy LINAK. O oprawę muzyczną imprezy zadbali lokalni artyści prezentujący miejscowy folklor.

Dalsza automatyzacja produkcji
LINAK od dawna wykorzystuje roboty w swoim procesie produkcji. Niemniej nieustannie prowadzone są prace rozwojowe, zmierzające do jeszcze większej automatyzacji, także w Preszowie. Dzięki temu LINAK Slovakia może, utrzymując jakość na niezmiennie wysokim poziomie, produkować ponad trzy miliony sztuk produktów rocznie, obsługując rynek, który cały czas rośnie.

Mimo postępującej automatyzacji, plany zwiększenia zatrudnienia w oddziale LINAK na Słowacji nie ulegają zmianie.

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.