Skontaktuj się z Nami Tutaj
Wiadomości 7 maja 2018

Panel biurkowy DPG z nagrodą Red Dot Award za wzornictwo

Intuicyjna konstrukcja panelu biurkowego LINAK DPG1C została wyróżniona w 2018 roku nagrodą Red Dot Award w kategorii wzornictwa produktowego.

Nagroda Red Dot Design Award

Intuicyjna konstrukcja panelu biurkowego LINAK DPG1C została wyróżniona w 2018 roku nagrodą Red Dot Award w kategorii wzornictwa produktowego.

Panel biurkowy DPG1C otrzymał nagrodę Red Dot Award, oficjalne wyróżnienie przyznawane w międzynarodowym konkursie Red Dot Design Competition.

W 2018 roku projektanci i producenci z 59 krajów zgłosili do konkursu ponad 6300 produktów. Surowe kryteria oceny nadesłanego produktu obejmują takie zagadnienia jak: poziom innowacyjności, funkcjonalność, jakość formalną, ergonomię i żywotność.

Nagroda za wzornictwo i funkcjonalność 
Otrzymanie tej nagrody to dla nas ogromny zaszczyt, szczególnie że wyróżniony został panel biurkowy DPG, w którym połączenie wysokiej jakości wzornictwa i funkcjonalności było naszym najważniejszym celem. Zależało nam na wykorzystaniu wzornictwa do zmotywowania użytkowników do wykorzystania biurka do pracy siedząco-stojącej na jeszcze większą skalę. 

W efekcie panel biurkowy DPG łączy w sobie unikalne właściwości, takie jak intuicyjna obsługa bez użycia przycisków, motywujące przypomnienia za pomocą zintegrowanego paska świetlnego LED, funkcja pamięci ulubionych wysokości blatu oraz obsługa za pomocą aplikacji dzięki wykorzystaniu bezprzewodowego standardu Bluetooth®.

Międzynarodowe jury konkursu Red Dot zagłosowało na panel biurkowy DPG
Nagroda Red Dot Award: Product Design przyznawana jest od 1955 r. Od tego czasu co roku wybierane są najlepsze produkty. Odbywa się to w oparciu o zasadę „poszukiwania dobrego wzornictwa i innowacji”. Złożone z około 40 osób międzynarodowe jury oceniało produkty indywidualnie w ich oryginalnej wersji. 

Oficjalne ogłoszenie laureatów nagrody Red Dot Award nastąpi podczas uroczystej gali w dniu 9 lipca 2018 roku w Essen – w niemieckiej siedzibie głównej organizatora konkursu. Podczas wydarzenia zaprezentowany zostanie także rocznik Red Dot Design Yearbook 2018/2019, w którym uwzględnione zostaną wszystkie zwycięskie produkty roku. Ponadto produkty te zostaną pokazane na portalu Red Dot 21

Anne S. Møller, Product Manager (z prawej) i Christoph Messing, Business Area Manager otrzymali certyfikat Red Dot dla pilota DPG na gali Red Dot w Essen, Niemcy. (© Red Dot)

Znak słowny i logotypy Bluetooth® są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Bluetooth SIG Inc., a każde użycie tych znaków i logotypów przez firmę LINAK® jest objęte licencją.

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt