Skontaktuj się z Nami Tutaj
Wiadomości 16 kwietnia 2018

Nawet podstawowe systemy OpenBus™ wprowadzają nowe funkcje do łóżek szpitalnych

Zastąpienie systemu siłowników analogowych systemem cyfrowym na bazie technologii OpenBus™ pozwala na bezpośrednie wprowadzenie licznych funkcji zapewniających wartość dodatkową.

Wprowadzenie do sprzedaży skrzynki kontrolnej CO41 oraz panelu obsługowego ACOM było nie tylko powołaniem do życia koncepcji podstawowego systemu siłownikowego LINAK z technologią OpenBus™. Dla wielu producentów sprzętu z regulacją położenia dla branży opieki medycznej zamiana technologii analogowej na cyfrową oznaczała także możliwość dostarczenia wielu funkcji zapewniających wartość dodaną. Wiele z tych funkcji wpływa na najróżniejsze aspekty bezpieczeństwa, np.:

  • personalizacja oświetlenia pod łóżkiem;
  • obustronna obsługa za pomocą panelu ACK;
  • większe bezpieczeństwo dzięki ostrzeżeniu o hamulcu.

W środowisku medycznym bezpieczeństwo odgrywa kluczową rolę. Technologia LINAK OpenBus™ podnosi poziom bezpieczeństwa z korzyścią zarówno dla pacjentów i ich opiekunów, jak i dla samych rozwiązań. Otwiera ona drzwi do świata szerokich opcji obsługi w oparciu o programowanie oprogramowania. 


Oświetlenie pod łóżkiem zapewnia pacjentom bezpieczeństwo poruszania się w nocy
Istnieje możliwość wprowadzenia funkcji samoczynnego włączenia się oświetlenia pod łóżkiem w sytuacji, gdy pacjent obniży łóżko w nocy, aby pójść do ubikacji. Pozwala to zapobiec upadkom pacjentów i powiadomić personel medyczny o tym, że pacjent znajduje się poza łóżkiem. To, kiedy i na jak długo oświetlenie zostaje włączone, jest kwestią indywidualną. Funkcja podlega personalizacji i może zostać aktywowana, gdy łóżko obniży się lub gdy pacjent z niego zejdzie.

Zawsze blisko pacjentów z panelem obsługowym ACK
W systemach ze skrzynką kontrolną CO41 możliwe jest skorzystanie z panelu obsługowego ACK (Attendant Control Keypad). Te intuicyjne panele obsługowe mocowane są zwykle z boku łóżka, na wysokości górnej części ciała pacjenta. Panel ACK jest dostępny z obu stron. Strona zewnętrzna ułatwia personelowi pielęgniarskiemu pozostawanie blisko pacjenta podczas regulacji położenia łóżka szpitalnego. Strona wewnętrzna oferuje możliwość samodzielnej regulacji przez pacjenta. Zamocowanie panelu ACK do panelu bocznego i ukrycie kabli wewnątrz łóżka ułatwia także czyszczenie.

Bezpieczeństwo pacjentów i łóżek dzięki ostrzeżeniu o hamulcu
Blokada kół łóżek szpitalnych to prosta funkcja, która ma ogromne znaczenie z punktu widzenia bezpieczeństwa. Jeżeli łóżko jest wyposażone w system LINAK OpenBus™, istnieje możliwość wprowadzenia ostrzeżenie o hamulcu. Funkcja ta zapewnia ostrzeżenie w sytuacji, gdy personel podłączy łóżko do zasilania sieciowego bez aktywowania hamulca. Dzięki temu łóżko nie poruszy się, gdy pacjent będzie próbował na nie wejść lub z niego zejść – co pozwala zapobiec upadkom. Ostrzeżenie zostanie wyemitowane również w przypadku, gdy personel dezaktywuje hamulec, podczas gdy łóżko pozostaje podłączone do zasilania sieciowego. Zapobiegnie to uszkodzeniu łóżka i/lub gniazda ściennego w sytuacji, gdy przemieszczenie łóżka może spowodować pociągnięcie kabla podłączonego do gniazda.  

Podsumowując: przejście z technologii analogowej na cyfrową LINAK OpenBus™ otwiera dostęp do wielu funkcji zapewniających wartość dodaną. System podstawowy, obejmujący na przykład: skrzynkę kontrolną CO41, siłownik LA40, panel ACK i panel ACOM, pozwoli podnieść funkcjonalność łóżka szpitalnego niewielkim kosztem.  

 

CO41

CO41
Skrzynka kontrolna CO41 to produkt z rodziny skrzynek kontrolnych z technologią OpenBus™, które umożliwiają producentom sprzętu medycznego z regulacją położenia wprowadzenie różnorodnych funkcji dodatkowych w zakresie obsługi, ruchu, serwisowania i bezpieczeństwa. Model CO41 to idealna propozycja dla wielu producentów zainteresowanych zastąpieniem systemu analogowego rozwiązaniem cyfrowym. Dowiedz się więcej o skrzynce CO41.

 

ACOM

ACOM
Panel obsługowy ACOM to najlepszy wybór w zastosowaniach, w których istnieje zapotrzebowanie na prostą i intuicyjną obsługę w oparciu o technologię OpenBus™ w łóżkach wykorzystywanych w szpitalach lub domach opieki. Pozwala on na zoptymalizowanie komfortu w oparciu o płynny i łagodny ruch, zapewniając jednocześnie personelowi medycznemu kontrolę nad bezpieczeństwem. Dowiedz się więcej o panelu ACOM.

 

LA40

LA40
Wprowadzając model LA40, dodaliśmy do swojej oferty szybkie i mocne urządzenie z mechanicznym wyłącznikiem krańcowym, zapewniające pełne bezpieczeństwo w razie awarii z myślą o przyszłych potrzebach rynku. Obie wersje siłownika LA40 oferują stopień szczelności IPX6 Washable DURA™ oraz ergonomiczną konstrukcję, co przekłada się na większą liczbę potencjalnych zastosowań z uwagi na łatwość czyszczenia oraz montażu. Dowiedz się więcej o siłowniku LA40.

 

ACK

ACK
Panel ACK to pilot z możliwością obsługi zarówno przez personel, jak i pacjenta. Może obsługiwać do pięciu kanałów. Oferuje także możliwość dostosowania koloru i wyglądu do indywidualnych potrzeb. Dowiedz się więcej o panelu ACK.

 

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.