Skontaktuj się z Nami Tutaj
Wiadomości 4 kwietnia 2018

W jaki sposób zamiana systemu analogowego na cyfrowy może poprawić jakość opieki w służbie zdrowia

Wprowadzając do sprzedaży system OpenBus™ na bazie skrzynki kontrolnej CO41 i panelu obsługowego ACOM do zastosowań związanych z regulacją położenia w branży opieki medycznej, otworzyliśmy drzwi do sięgania po wiele przydatnych funkcji w obszarze wydajności opieki oraz bezpieczeństwa i wygody pacjenta.

Zastąpienie siłownika analogowego na przykład w regulowanym łóżku szpitalnym systemem cyfrowym na bazie technologii OpenBus™ pozwala na wprowadzenie w łóżku kilku usprawnień. Najważniejszym z nich jest zastąpienie pojedynczego ruchu ciągiem skoordynowanych ruchów sekwencyjnych. 

Zamiast przemieszczać najpierw oparcie pleców, aby następnie zrobić to samo z oparciem nóg, a potem zmienić wysokość łóżka, można wprowadzić system oparty na technologii OpenBus™, która pozwala na przekształcenie łóżka w fotel za jednym naciśnięciem przycisku. 

Technologia OpenBus™ umożliwia także wprowadzenie szybkiego/wolnego napędu równoległego dwóch siłowników. Stanowi to gwarancję idealnego wypoziomowania łóżka w zastosowaniach w opiece medycznej. 

Intuicyjne piloty obsługowe dla każdego
Panel obsługowy ACOM oferuje przyciski dotykowe z czytelnymi ikonami. Dzięki niemu dostosowanie położenia – zarówno przez personel, jaki i przez pacjenta – staje się łatwe jak nigdy dotąd. Funkcja blokady jest wyraźnie oznaczona ikoną z kluczem i umożliwia personelowi medycznemu zablokowanie siłowników, co pozwala zapobiec przypadkowemu wymuszeniu na pacjencie niepożądanych ruchów, na przykład u pacjenta ze złamaniem nogi.


Technologia OpenBus™ podnosi poziom bezpieczeństwa
Wiele funkcji dostępnych także w podstawowym systemie cyfrowym podnosi poziom bezpieczeństwa eksploatacji w zastosowaniach związanych z regulacją położenia w branży opieki medycznej. W przypadku łóżek szpitalnych systemy LINAK OpenBus™ są wyposażone w funkcje trendu/antytrendu, a także przycisk pozycji umożliwiającej wykonanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej na potrzeby ustawiania łóżka bezpośrednio w pozycji awaryjnej za dotknięciem przycisku.

Oprócz tego wprowadzenie systemu cyfrowego LINAK stanowi gwarancję, że siłowniki zatrzymają się natychmiast w przypadku zwarcia lub zmiażdżenia kabli, co oznacza, że podczas korzystania z systemu LINAK OpenBus™ w wersji zarówno podstawowej, jak i zaawansowanej nie jest możliwe wykonywanie przez system niezamierzonego ruchu.

Innymi słowy: zamiana systemu analogowego na cyfrowy, a tym samym uzyskanie dostępu do licznych funkcji zapewniających wartość dodatkową, nie jest już niczym nadzwyczajnym. System obejmujący na przykład skrzynkę CO41, panel ACOM i siłownik liniowy LA40 z pilotem HB70 to przystępny cenowo podstawowy zestaw cyfrowy do wprowadzenia w szpitalu.

 

CO41

CO41
Skrzynka kontrolna CO41 to produkt z rodziny skrzynek kontrolnych z technologią OpenBus™, które umożliwiają producentom sprzętu medycznego z regulacją położenia wprowadzenie różnorodnych funkcji dodatkowych w zakresie obsługi, ruchu, serwisowania i bezpieczeństwa. Model CO41 to idealna propozycja dla wielu producentów zainteresowanych zastąpieniem systemu analogowego rozwiązaniem cyfrowym. Dowiedz się więcej o skrzynce CO41.

 

ACOM

ACOM
Panel obsługowy ACOM to najlepszy wybór w zastosowaniach, w których istnieje zapotrzebowanie na prostą i intuicyjną obsługę w oparciu o technologię OpenBus™ w łóżkach wykorzystywanych w szpitalach lub domach opieki. Pozwala on na zoptymalizowanie komfortu w oparciu o płynny i łagodny ruch, zapewniając jednocześnie personelowi medycznemu kontrolę nad bezpieczeństwem. Dowiedz się więcej o panelu ACOM.

 

LA40

LA40
Wprowadzając model LA40, dodaliśmy do swojej oferty wytrzymałe urządzenie zapewniające wysoką prędkość oraz mechaniczny wyłącznik krańcowy z myślą o bezpieczeństwie i przyszłych potrzebach rynku. Obie wersje siłownika LA40 oferują stopień szczelności IPX6 Washable DURA™ oraz ergonomiczną konstrukcję, co przekłada się na większą liczbę potencjalnych zastosowań z uwagi na łatwość czyszczenia oraz montażu. Dowiedz się więcej o siłowniku LA40.

 

HB70

HB70
Pilot HB70 obsługuje systemy elektrycznych siłowników liniowych. Pilot zapewnia nawet dziesięć przycisków dotykowych i wysoki stopień szczelności, w tym opcjonalnie IPX6 Washable. Dowiedz się więcej o pilocie HB70.

 

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.