Wiadomości 17 listopada 2017

Proste wprowadzanie ruchu dzięki magistrali CAN

Istnieje ogromne zapotrzebowanie na regulację i kontrolę we współczesnych maszynach rolniczych i budowlanych oraz mobilnych urządzeniach eksploatowanych na zewnątrz. Napędy muszą zapewniać efektywność, precyzję, łatwą integrację oraz odczyt danych.

Rozwiązanie jest zasilane elektrycznie i obsługuje zaawansowaną komunikację w ramach magistrali. To z tego powodu w LINAK obraliśmy kurs na bardziej zautomatyzowane i autonomiczne obszary, wprowadzając aż pięć siłowników ze zintegrowaną magistralą CAN w standardzie SAE J1939.

Ten popularny protokół komunikacyjny jest w pełni zintegrowany z siłownikami, co stanowi gwarancję łatwego i bezproblemowego włączenia do istniejących systemów.

Rozwiązania z magistralą CAN dostępne są we wszystkich wariantach wielkości
Magistrala CAN SAE J1939 to sprawdzony protokół wykorzystywany szeroko w wielu ciężkich maszynach, a obsługujące go siłowniki LINAK zapewniają prostą integrację z Twoją maszyną. 

Pięć siłowników LINAK dostępnych jest teraz ze zintegrowaną magistralą CAN w standardzie SAE J1939; są to modele: LA14, LA25, LA33, LA36 i LA37. Urządzenia te zaspokajają szerokie spektrum potrzeb w zakresie wielkości i mocy. Jest to uzasadnione względami praktycznymi.

Niektóre maszyny wymagają większej niż inne mocy pchania lub ciągnięcia. Część maszyn pracuje w wyjątkowo ciasnych miejscach, w których praktycznie nie ma wolnej przestrzeni. Jednak wszystkie one muszą być obsługiwane z kabiny kierowcy lub operatora.

Gama siłowników LINAK z magistralą CAN w standardzie SAE J1939 oferuje prostszą integrację i szersze możliwości regulacji. Dzięki niewielkiej liczbie podzespołów i prostemu okablowaniu siłowniki zapewniają mniej skomplikowany montaż i łatwiejsze podłączanie do magistrali CAN maszyny. Prostsza jest także obsługa, ponieważ każdy rodzaj siłownika może zostać skonfigurowany do innych zadań w obrębie tej samej maszyny bez większych zmian programu.

Magistrala CAN stanowi składnik platformy ze zintegrowanym sterownikiem (IC). Więcej na temat zintegrowanego sterownika można przeczytać tutaj.

Masz pytanie dotyczące technologii siłowników elektrycznych?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Subskrybuj wiadomości firmy LINAK

Otrzymuj aktualne informacje o tym, w jaki sposób technologia siłowników podąża za współczesnymi megatrendami i stawia czoła wyzwaniom przyszłości.