Skontaktuj się z Nami Tutaj
Wiadomości 17 listopada 2017

Proste wprowadzanie ruchu dzięki magistrali CAN

Istnieje ogromne zapotrzebowanie na regulację i kontrolę we współczesnych maszynach rolniczych i budowlanych oraz mobilnych urządzeniach eksploatowanych na zewnątrz. Napędy muszą zapewniać efektywność, precyzję, łatwą integrację oraz odczyt danych.

Proste wprowadzanie ruchu dzięki magistrali CAN

Rozwiązanie jest zasilane elektrycznie i obsługuje zaawansowaną komunikację w ramach magistrali. To z tego powodu w LINAK obraliśmy kurs na bardziej zautomatyzowane i autonomiczne obszary, wprowadzając aż pięć siłowników ze zintegrowaną magistralą CAN w standardzie SAE J1939.

Ten popularny protokół komunikacyjny jest w pełni zintegrowany z siłownikami, co stanowi gwarancję łatwego i bezproblemowego włączenia do istniejących systemów.

Rozwiązania z magistralą CAN dostępne są we wszystkich wariantach wielkości
Magistrala CAN SAE J1939 to sprawdzony protokół wykorzystywany szeroko w wielu ciężkich maszynach, a obsługujące go siłowniki LINAK zapewniają prostą integrację z Twoją maszyną. 

Pięć siłowników LINAK dostępnych jest teraz ze zintegrowaną magistralą CAN w standardzie SAE J1939; są to modele: LA14, LA25, LA33, LA36 i LA37. Urządzenia te zaspokajają szerokie spektrum potrzeb w zakresie wielkości i mocy. Jest to uzasadnione względami praktycznymi.

Niektóre maszyny wymagają większej niż inne mocy pchania lub ciągnięcia. Część maszyn pracuje w wyjątkowo ciasnych miejscach, w których praktycznie nie ma wolnej przestrzeni. Jednak wszystkie one muszą być obsługiwane z kabiny kierowcy lub operatora.

Gama siłowników LINAK z magistralą CAN w standardzie SAE J1939 oferuje prostszą integrację i szersze możliwości regulacji. Dzięki niewielkiej liczbie podzespołów i prostemu okablowaniu siłowniki zapewniają mniej skomplikowany montaż i łatwiejsze podłączanie do magistrali CAN maszyny. Prostsza jest także obsługa, ponieważ każdy rodzaj siłownika może zostać skonfigurowany do innych zadań w obrębie tej samej maszyny bez większych zmian programu.

Magistrala CAN stanowi składnik platformy ze zintegrowanym sterownikiem (IC). Więcej na temat zintegrowanego sterownika można przeczytać tutaj.

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.