Skontaktuj się z Nami Tutaj
Wiadomości 7 listopada 2017

Funkcja przypomnienia informuje użytkownika o konieczności zmiany pozycji podczas pracy przy biurku

Wykorzystaj cały potencjał swojego biurka z regulacją wysokości: Panele biurkowe DPG LINAK oferują intuicyjne funkcje przypomnienia, które wykorzystują połączenie oprogramowania i ludzkiej intuicji.

Funkcja przypomnienia informuje użytkownika o konieczności zmiany pozycji podczas pracy przy biurku

Nasze panele biurkowe serii DPG opracowane zostały w oparciu o wyniki współczesnych badań w dziedzinie ludzkich zachowań i mają na celu motywowanie użytkowników do częstszego korzystania z funkcji regulacji wysokości blatu. Odwołując się do typowej dla człowieka potrzeby poszukiwania łatwej nagrody, zaawansowane panele biurkowe serii DPG wykorzystują kolory do tego, by w naturalny sposób wskazać użytkownikowi moment, w którym powinien wstać.

Zintegrowana funkcja przypomnienia z kolorowym oświetleniem na bazie diod LED 
Intuicyjna funkcja przypomnienia dostępna jest standardowo w trzech modelach naszych paneli biurkowych DPG. Funkcjonuje ona w oparciu albo o pojedynczą diodę, albo o pasek świetlny na bazie diod LED, których zadaniem jest wskazanie bieżącego statusu wykorzystania biurka. Zmiana koloru następuje w momencie, w którym nadszedł czas na zmianę pozycji – z siedzącej na stojącą. Pomysł wprowadzenia kolorowego oświetlenia wynikał z chęci zaoferowania użytkownikom zrozumiałego narzędzia motywującego ich do wyrobienia w sobie zdrowego nawyku wstawania podczas pracy.

Funkcja przypomnienia informuje użytkownika o konieczności zmiany pozycji podczas pracy przy biurku

Gdy zielona lampka zmienia kolor na pomarańczowy, czas wstać
Odwołując się do naszych intuicyjnych skojarzeń związanych z kolorami, panele biurkowe DPG z funkcją przypomnienia zapewniają wskazania w kolorach zielonym i pomarańczowym: spokojny odcień zieleni oznacza, że użytkownik może pozostać w pozycji siedzącej. Gdy okres pozostawania w pozycji siedzącej dobiega końca, kolor lampki zmienia się z zielonego na bardziej wyrazisty – pomarańczowy, który intuicyjnie kojarzy się z koniecznością zwrócenia na coś uwagi. 
W zależności od indywidualnych potrzeb użytkowników funkcja przypomnienia pozwala albo na skorzystanie z gotowych przedziałów czasowych, albo na wprowadzenie własnych.

Połącz funkcję przypomnienia panelu DPG z aplikacją LINAK Desk Control™ 
Zaawansowane modele paneli biurkowych DPG (DPG1C, DPG1B i DPG1M) są dostępne z technologią bezprzewodową Bluetooth®, w związku z czym są kompatybilne z aplikacją LINAK Desk Control na urządzenia mobilne. Użytkownik otrzymuje nie tylko przypomnienie wyświetlane na panelu DPG, ale także powiadomienie, któremu towarzyszy wibracja, na urządzeniu mobilnym.
Panele biurkowe DPG oferują użytkownikom biurek wyjątkowo przydatne narzędzia do wyrobienia w sobie zdrowych nawyków podczas godzin pracy. To właśnie mamy na myśli, mówiąc o projektowaniu z myślą o kształtowaniu zachowań.

Funkcja przypomnienia informuje użytkownika o konieczności zmiany pozycji podczas pracy przy biurku

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.