Wiadomości 16 czerwca 2016

Urządzenie z szybkim zwolnieniem jako dopełnienie oferty produktowej serii LA40

LINAK wprowadza do sprzedaży rozszerzoną wersję siłownika LA40. Nowy model LA40QR z szybkim zwolnieniem umożliwia personelowi medycznemu błyskawiczne opuszczanie oparcia pleców w nagłych przypadkach. Dzięki tej i innym funkcjom bezpieczeństwa siłownik LA40QR wyznacza nowe standardy dla rozwiązań wykorzystywanych w branży medycznej.

Nowy model LA40QR stanowi dopełnienie szerokiej gamy zaawansowanych rozwiązań LINAK do łóżek szpitalnych. Na początku roku miała miejsce premiera nowej serii skrzynek kontrolnych, wśród nich modelu CO61. Nowy siłownik LA40QR stanowi integralną część systemu.

Nasz projekt jest wynikiem połączenia informacji zwrotnych zbieranych od klientów oraz prac badawczo-rozwojowych. Owocem tych wysiłków jest siłownik, który stanowi odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na inteligentny system”  – wyjaśnia Claus Rode, kierownik ds. rozwoju działalności w LINAK.

Model LA40QR, traktowany jako integralny element systemu ze skrzynką kontrolną CO61, wyznacza nowe standardy dla rozwiązań przeznaczonych do łóżek szpitalnych. Urządzenie zapewnia bardzo dużą siłę oraz bardziej wytrzymałe wrzeciono. Zaletami są także: prosty montaż oraz możliwość wprowadzenia wszystkich dostępnych inteligentnych funkcji”.

Siła przy pchaniu siłownika LA40 wynosi do 8000 N. W przypadku urządzenia wyposażonego w funkcję szybkiego zwolnienia jest ona ograniczona do 4000 N. 

LA40 z funkcją szybkiego zwolnienia

Wyższy poziom higieny oraz bezpieczeństwa
Podobnie jak skrzynka kontrolna CO61 siłownik LA40QR dostępny jest ze stopniem szczelności IP6X z odpornością na mycie. Daje to klientom możliwość kompletnego wyposażenia łóżka szpitalnego w przystosowany do mycia system siłownikowy, który ułatwia przestrzeganie surowych zasad higieny obowiązujących w szpitalach. Na tym jednak nie koniec.

Funkcja szybkiego zwolnienia (Quick-Release, QR) to nowość w modelu LA40. Pozwala ona na błyskawiczne opuszczenie oparcia pleców w nagłych przypadkach” – wyjaśnia Claus Rode i dodaje:

siłownik LA40 wyposażony jest w klin, który zapobiega kontynuacji ruchu przez siłownik w razie napotkania przeszkody. Model LA40 jest także standardowo wyposażony w nakrętkę bezpieczeństwa, która zapobiega wypadkom w razie awarii siłownika”.

Wszystkie wymienione rozwiązania mają na celu poprawę bezpieczeństwa zarówno pacjentów, jak i personelu medycznego, będąc jednocześnie źródłem ogromnych korzyści biznesowych dla producentów.

Model LA40QR trafił do sprzedaży 13 czerwca 2016 r. Aby dowiedzieć się więcej, prosimy o kontakt z lokalnym oddziałem firmy LINAK.

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.