Skontaktuj się z Nami Tutaj

CocoOne to produkt luksusowy
Harald Kogler, dyrektor zarządzający austriackiej firmy Delfin-Wellness poszukiwał produktu nadającego się do umieszczenia na zewnątrz i zdolnego do zapewnienia zacisznej przestrzeni do relaksu.

Rozwiązanie dostarczył mu projektant Josef Liebmann-Holzmann, a jest nim CocoOne.

Zgodnie z tym, co sugeruje nazwa, CocoOne to miejsce wypoczynkowe dla dwóch osób w formie kokonu, osłonięte specjalnym wodoodpornym materiałem. System wyposażony jest w siłowniki elektryczne zapewniające, obok innych udogodnień, elektryczną regulację oparcia dla pleców i nóg. 

Siłowniki elektryczne to konieczność
Założeniem projektanta było, aby leżanka CocoOne podlegała regulacji tak jak łóżka luksusowe. Było także jasne, że za regulację powinny odpowiadać urządzenia elektryczne obsługiwane przyciskiem.

Oparcie zarówno pleców, jak i stóp powinno być swobodnie przemieszczane.
Poszukując odpowiednich elektrycznych siłowników liniowych, szybko natrafiłem na ofertę firmy LINAK, dokładnie takiego partnera w obszarze regulacji łóżek, jakiego potrzebowaliśmy” – dodaje Liebmann-Holzmann.

Elektryczne układy regulacji są szczególnie popularne w łóżkach luksusowych. Jednak leżanka CocoOne wymaga zastosowania bardziej wytrzymałych siłowników niż te wykorzystywane w łóżkach użytkowanych we wnętrzach. Ponieważ „kokon” CocoOne znajduje się przeważnie na zewnątrz, gromadzi się na nim rosa.

Z tego powodu siłowniki muszą być odporne na warunki atmosferyczne. Muszą także wytrzymywać duże różnice temperatury między nocą a dniem.

To wszystko zapewnia siłownik liniowy LA23 firmy LINAK.

Na etapie planowania, podczas którego otrzymaliśmy ogromne wsparcie ze strony techników LINAK, siłownik zaprezentował się jako idealne rozwiązanie na potrzeby regulacji położenia oparć leżanki CocoOne.

Dzięki długości skoku między 20 a 300 mm oraz wielkości zabudowy na poziomie 160 mm montaż urządzenia do ramy łóżka nie nastręcza żadnych trudności.

Siłownik jest wyjątkowo wytrzymały i spełnia wymogi stopnia szczelności IPX4. Doskonale radzi sobie w zakresie temperatur od -30 do +55 stopni Celsjusza. Porusza się swobodnie i bezgłośnie. System CocoOne składa się z sześciu siłowników LA23.

Ciągłe udoskonalenia
Leżanka CocoOne ma być dalej rozwijana” – wyjaśnia Josef Liebmann-Holzmann. Dostępnych jest wiele możliwości.

Kolejnym krokiem będzie wprowadzenie kompaktowego akumulatora BA001 LINAK, co pozwoli na uzyskanie regulacji bez konieczności podłączania systemu CocoOne do zasilania. Możliwe jest także wprowadzenie obsługi z wykorzystaniem smartfona lub technologii Bluetooth.

Po pierwsze funkcjonalność

Ogrzewanie – zintegrowany system ogrzewania na podczerwień zapewnia komfortowy wypoczynek nawet podczas gorszej pogody lub w nocy.

Oświetlenie – wbudowany system oświetleniowy w technologii LED zapewnia dostęp do wielu kolorów w zależności od zapotrzebowania.

Regulacja – regulowane oparcie pleców i nóg.

Zamykanie/otwieranie – dwa elektryczne siłowniki pozwalają na otwarcie „kokonu” CocoOne z obu stron: za pomocą panelu nożnego umiejscowionego na zewnątrz oraz przycisku zlokalizowanego wewnątrz.

Materiał – wodoodporny półprzezroczysty materiał zapewnia ochronę przed warunkami atmosferycznymi, nie blokując jednak dopływu światła ani dźwięków, w tym śpiewu ptaków.

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.