Wiadomości 11 kwietnia 2016

Spraw, aby korzystanie z produktów Twojej marki było zdrowsze dzięki oprogramowaniu LINAK Desk Control

Niepozorne oprogramowanie zapewniające łączność między biurkiem a komputerem sprawi, że nazwa Twojej firmy będzie się kojarzyć ze zdrowym trybem życia. Hiszpański producent biurek – firma Forma 5 – wprowadził swoje logo do użytkowanego na podstawie licencji oprogramowania LINAK Desk Control, aby zwiększyć rozpoznawalność swojej marki.

Firmie Forma 5, hiszpańskiemu producentowi nowoczesnych mebli biurowych, zależało na zwiększeniu zainteresowania klientów swoimi biurkami z regulacją wysokości.

Sposobem na osiągnięcie tego celu miało być wprowadzenie do biurek z regulacją wysokości oprogramowania LINAK Desk Control. Było to udane posunięcie, które przełożyło się na wzrost sprzedaży biurek. Co zaskakujące, rozpoznawalność marki Forma 5 wzrosła wśród klientów w ponad 40 krajach. Producent zawdzięcza to nie tylko jakości swojego produktu.

Wraz z biurkami oddaliśmy do dyspozycji użytkowników oprogramowanie Desk Control w wersji personalizowanej. W związku z tym wraz z każdym komunikatem o konieczności zmiany pozycji ciała wyświetlane jest logo Forma5” – wyjaśnia Rubén Fernández, dyrektor ds. eksportu w Forma 5. 

Wsparcie dla marki
Wyświetlane kilka razy dziennie przy każdym biurku logo Forma 5 pojawia się dosłownie tysiące razy każdego dnia u setek użytkowników. Przekłada się to, naturalnie, na lepszą rozpoznawalność marki oraz powiązanie jej z promocją zdrowia. 

Oprogramowanie Desk Control w wersji personalizowanej jest źródłem wyraźnych korzyści. Naszym celem było zaoferowanie klientom czegoś więcej niż tylko biurko. Wprowadzenie oprogramowania pozwoliło nam wejść w rolę aktywnego promotora ergonomii i zdrowia” – wyjaśnia Rubén Fernández. 

Część szerszej strategii
Forma 5 to międzynarodowe przedsiębiorstwo prowadzące działalność w ponad 40 krajach. Ponad 50 procent produkcji firmy trafia na eksport, w związku z czym promuje ona swój wizerunek niemal na całym świecie. Rubén Fernández jest przekonany o tym, że oprogramowanie LINAK Desk Control w wersji personalizowanej będzie źródłem dalszych korzyści dla przedsiębiorstwa. 

Mamy wyjątkową szansę zaprezentowania swojej marki z biurkami użytkowanymi na całym świecie. Przekłada się to na wzrost rozpoznawalności”.
Jednak dla firmy Forma 5 wprowadzenie oprogramowania Desk Control jest czymś więcej niż tylko zwykłym działaniem marketingowym. Jak zapewnia Rubén Fernández, stanowi to część szerszej strategii biznesowej.

W Forma 5 stawiamy przede wszystkim na takie walory, jak jakość wykonania i materiałów, estetyka oraz funkcjonalność. Kluczowe są dla nas także: innowacyjna technologia, ekologia i ergonomia. Wokół tych wartości skupiają się nasze działania. Właśnie dlatego oprogramowanie LINAK Desk Control tak dobrze wpisuje się w naszą strategię” – wyjaśnia Rubén Fernández.

Odpowiedzialność za ergonomię
Oprogramowanie Desk Control odpowiada za przypominanie użytkownikom o możliwości zmiany wysokości blatu biurka. Powstało ono w odpowiedzi na wyniki badań, które dowodzą korzyści płynących ze zmiany pozycji ciała w czasie zwykłego dnia pracy. Obejmują one nie tylko poprawę krążenia krwi, ale także zmniejszenie częstotliwości dolegliwości bólowych i skali zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa. 

Ergonomię traktujemy poważnie. Jesteśmy przekonani, że oprogramowanie Desk Control może zmniejszyć liczbę kosztownych absencji pracowników” – zapewnia Rubén Fernández i dodaje:„Wiem, że to działa! Pracowałem przy zwykłym biurku, biurku z regulacją wysokości bez oprogramowania Desk Control oraz przy biurku z oprogramowaniem Desk Control. Jestem pewien, że nigdy nie wrócę do dwóch pierwszych.”

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.