Skontaktuj się z Nami Tutaj
Podcast 20 października 2022

Wprowadzanie ruchu do domu przyszłości. Witamy w FutureHaus

Informatyk Alan Kay powiedział kiedyś, że „najlepszym sposobem, by przewidzieć przyszłość, jest ją wynaleźć”. Zespół 25 studentów z uniwersytetu Virginia Tech właśnie tego dokonał, tworząc innowacyjny budynek FutureHaus. Mobilny dom mieszkalny został zaprojektowany zgodnie z najwyższymi standardami ergonomii i dostępności. Jest wyposażony w rozmaite technologie cyfrowe, takie jak podłogowe detektory upadku i urządzenia z funkcją regulacji wysokości, które zapewniają wszystkim użytkownikom jednakowe warunki dostępu.

LINcast Odcinek 15: Joseph Wheeler z Amerykańskiego Instytutu Architektów (AIA) pokazuje, w jaki sposób inteligentny dom FutureHaus spełnia założenia projektowania inkluzywnego

Aby móc przeglądać zawartość, wymagane jest wyrażenie zgody na zapamiętanie preferencji dotyczących plików cookie.

Kliknij tutaj, aby zmienić swoje preferencje dotyczące plików cookie. Zobacz na platformie SoundCloud

 

Joseph Wheeler

Joseph Wheeler jest profesorem architektury w Virginia Tech School of Architecture + Design.

Prowadzi badania naukowe w dziedzinie projektowania zrównoważonego i przyjaznego środowisku oraz sprawuje nadzór nad implementacją teorii projektowania i koncepcji projektowych.

 

Uważa, że bezpośredni udział młodych adeptów architektury w procesie tworzenia pozwala uzyskać wyraźną przewagę nad innymi i dlatego angażuje się wraz ze swoim zespołem w liczne interdyscyplinarne pełnoskalowe programy badawcze.

Jako jeden z dyrektorów School of Architecture + Design Center for Design Research koordynował realizację wielu kompleksowych projektów, w tym projekt i budowę domów mieszkalnych w ramach konkursu Solar Decathlon w latach 2005, 2009 i 2010, zdobywając za ten ostatni pierwszą nagrodę w międzynarodowym konkursie w Madrycie.

Prowadzi również badania w dziedzinach, takich jak procesy przemysłowe, konstrukcje modułowe i efektywność energetyczna.

Dowiedz się więcej o wyróżnionym nagrodami FutureHaus zaprojektowanym przez studentów uniwersytetu Virginia Tech.

Masz pytanie?

- Nasz zespół z przyjemnością udzieli Ci pomocy w kwestiach technicznych, przy realizacji nowych projektów oraz wszelkiego innego wsparcia.

Kontakt