select
Zaawansowany system otwierania pokrywy

Zaawansowany system otwierania pokrywy na bazie siłownika LINAK

Inżynierowie w DEUTZ-FAHR zrezygnowali z prostego mechanizmu uchylnego ze sprężynami gazowymi, ponieważ było to rozwiązanie niepraktyczne i obarczone wieloma wadami. Nowa koncepcja polega na unoszeniu 150-kilogramowej pokrywy równolegle względem podwozia pojazdu.

Za napęd odpowiada siłownik LA36 LINAK. Siłownik elektryczny zapewnia udźwig do 1 tony i długość skoku od 100 do 999 milimetrów. Mechanizm zlokalizowany jest bezpośrednio nad silnikiem i nie musi być osłonięty przed wysokimi temperaturami panującymi w komorze silnika. W tym wariancie konstrukcyjnym siłownik LA36 to wybór optymalny.

Zaawansowany system otwierania pokrywy spotkał się z uznaniem rolników, którzy mieli już okazję testować nowy pojazd. Dzięki elektrycznej regulacji położenia pokrywy wszystkie obszary komory silnika są łatwo dostępne. Jest to ogromna zaleta z punktu widzenia potrzeb serwisowych.

Model LA36 to jedno z najtrwalszych i najwydajniejszych urządzeń w ofercie LINAK, stworzone pod kątem pracy w trudnych warunkach. Korpus urządzenia wykonany jest z aluminiowego odlewu, a wysokiej jakości podzespoły zapewniają wysoki poziom ochrony.

Ani niskie, ani wysokie temperatury, ani także rozpryski cieczy nie wpływają na pracę jednostki LA36. Produkt jest także odporny na działanie środków chemicznych. W stanie bezruchu siłownik LA36 oferuje stopień ochrony IP69K a w ruchu – IP66.

Firma LINAK cieszy się doskonałą renomą jako producent wytrzymałych
i niezawodnych siłowników oraz dostawca wysokiej jakości rozwiązań
” - przekonuje Johannes Gruber, menedżer produktu w DEUTZ-FAHR.

Johannes Gruber dostrzega w urządzeniach elektrycznych ogromny potencjał w kontekście rozwoju maszyn rolniczych.

Wzrost zapotrzebowania na rozwiązania elektryczne wynikać będzie z ich rozmiarów oraz oczekiwań użytkowników w zakresie komfortu, funkcjonalności i ergonomii. Dodatkowym atutem są liczne zalety technologii elektrycznej
w porównaniu z rozwiązaniami hydraulicznymi.

Johannes Gruber: "Zakres zastosowań rozwiązań elektrycznych w akcesoriach i ciągnikach rolniczych będzie się w nadchodzących latach rozszerzał.“
Siłownik LA36 wykorzystany w ciągniku DEUTZ-FAHR serii 9

Aby uzyskać szczegółowe parametry techniczne i poznać jeszcze więcej rozwiązań siłownikowych na potrzeby ciągników oraz innych maszyn rolniczych, zachęcamy do kontaktowania się z LINAK TECHLINE.
Co to jest Siłownik Liniowy
Elektryczny siłownik liniowy jest urządzeniem, które przekształca rotacyjny…
Aplikacje Segmentu TECHLINE
Zobacz przykłady zastosowań z segmentu TECHLINE.
Zalety Siłowników
Ruch wykonywany przez innowacyjne systemy siłowników elektrycznych daje wiele możliwości...
Test Siłownika
Skrajnie wysokie i niskie temperatury, ekspozycja na działanie substancji chemicznych i soli…
Kontakt z firmą LINAK
Dogłębny dialog i ścisła współpraca to najkrótsza droga do uzyskania perfekcyjnego rozwiązania