select
Siłownik LA36 wbudowany w nowej generacji prasę belującą firmy Kverneland

Elastyczne rozwiązanie dla pras belujących

Kilkadziesiąt lat doświadczenia firmy Kverneland w projektowaniu maszyn zaowocowało powstaniem prasy belującej, która radzi sobie doskonale w każdej szerokości geograficznej. Prasy belujące Kverneland ostatniej generacji dają pewność najwyższych walorów użytkowych oraz zdolności do prasowania dowolnych zbiorów.

Nowoczesna konstrukcja modelu FastBale przekłada się na najwyższą wszechstronność z możliwością pracy w wielu różnych trybach w zależności od zbioru oraz oczekiwań operatora. Dzięki swoim unikalnym własnościom model ten oferuje szerokie możliwości w zakresie prasowania i wiązania przy jednoczesnym podniesieniu komfortu i wydajności pracy operatora.

Podstawowym celem przyświecającym konstruktorom z Kverneland Ravenna było uzyskanie połączenia niezawodności i wszechstronności z myślą
o dostarczeniu bardziej wydajnego zintegrowanego systemu prasującego. Prasy belujące nowej serii są wyposażone w siłowniki liniowe LINAK. Model LA36 to jedno z najtrwalszych i najwydajniejszych urządzeń w ofercie LINAK, stworzone pod kątem pracy w skrajnie trudnych warunkach. Jest to produkt bezobsługowy, odznaczający się długim okresem eksploatacji oraz doskonałą szczelnością.

Ten wysokiej klasy siłownik stanowi realną alternatywę dla rozwiązań hydraulicznych oraz innych napędów elektrycznych. Uzyskanie najwyższej dokładności sterowania jest możliwe wyłącznie w przypadku zastosowania najwyższej klasy podzespołów. “Siłownik LINAK LA36 spełnia wszystkie nasze oczekiwania”, deklaruje Valerio Casadei, elektronik w Kverneland Group Ravenna. “Oferta firmy LINAK zapewnia szerokie możliwości dostosowania produktu do potrzeb klienta w obszarach: długości skoku oraz specjalnych kabli
i złączy na potrzeby łączenia z urządzeniem obsługowym. Sam siłownik LA36 jest standardowo dostępny z nieobrotowym otworem trzpienia".

"Współpraca z firmą LINAK® oznacza dużo więcej korzyści niż tylko dostęp do wytrzymałego produktu: daje ona także możliwość skorzystania ze wsparcia zespołu doświadczonych inżynierów i techników”, dodaje Casadei.

Prasy belujące Kverneland nowej generacji oferowane są z nowym opatentowanym systemem owijania siatką Kverneland PowerBind. Siłownik liniowy LA36 odpowiada za dostarczanie siatki bezpośrednio do komory prasy
za pośrednictwem ramienia wprowadzającego pod niewielkim kątem, który gwarantuje stałe naprężenie siatki, co przekłada się większą precyzję jej wprowadzania.

Co więcej, siatka jest stale załadowana na ramieniu wprowadzającym, tak że przy stanie ukończenia prasowania beli na poziomie 90% ramię wprowadzające wykonuje ruch do przodu w celu uzyskania gotowości do wprowadzenia siatki.

Brak konieczności czasochłonnego wybierania siatki to gwarancja większej niezawodności i wydajności pracy systemu. Po zakończeniu formowania beli ramię wprowadzające od razu umieszcza siatkę w komorze prasy.
  Prasy belujące Kverneland nowej generacji z wbudowanym siłownikiem LINAK

Połączenie niezawodności i wszechstronności
w nowej serii pras belujących Kverneland.


Po wprowadzeniu siatki na miejsce następuje zwolnienie hamulca na rolkę
z siatką, co powoduje wzrost jej naprężenia. W czasie wprowadzania siatki ramię wraca do swojego położenia początkowego, a po zakończeniu owijania aktywowany zostaje nóż, który odcina siatkę.

Siłownik LA36 stanowi gwarancję prostej konserwacji, obsługi i instalacji, a także szerokiego wyboru niestandardowych ustawień i komunikacji zwrotnej, które przekładają się na zdolność do dostosowania rozwiązania do indywidualnych potrzeb. Inteligentny system opracowany bez kompromisów w zakresie jakości czy żywotności.

Aby uzyskać szczegółowe parametry techniczne i poznać jeszcze więcej rozwiązań siłownikowych na potrzeby pras belujących oraz innych rozwiązań rolniczych, zachęcamy do kontaktowania się z LINAK TECHLINE.
Co to jest Siłownik Liniowy
Elektryczny siłownik liniowy jest urządzeniem, które przekształca rotacyjny…
Aplikacje Segmentu TECHLINE
Zobacz przykłady zastosowań z segmentu TECHLINE.
Zalety Siłowników
Ruch wykonywany przez innowacyjne systemy siłowników elektrycznych daje wiele możliwości...
Test Siłownika
Skrajnie wysokie i niskie temperatury, ekspozycja na działanie substancji chemicznych i soli…
Kontakt z firmą LINAK
Dogłębny dialog i ścisła współpraca to najkrótsza droga do uzyskania perfekcyjnego rozwiązania