select

Zautomatyzowany rozrzutnik nawozu Sulky

Siłowniki LINAK znajdują zastosowanie w wielu rozwiązaniach dla rolnictwa.

Na przykład: wprowadzenie precyzyjnej automatycznej regulacji położenia prowadnic zapewnia dokładne dozowanie mieszanki nawozu.

W rozrzutniku odśrodkowym Econov typu X40 oraz X50 otwieranie i zamykanie przesłony od strony granicy pola przez układ regulacji może być realizowane automatycznie. Optymalizacja szerokości roboczej przeprowadzana jest w czasie rzeczywistym.

Koniec z ręczną regulacją „na oko” – czas na precyzję!

W ramach rozwiązania maszyna została wyposażona w nowoczesne urządzenie nawigacyjne z anteną GPS na potrzeby śledzenia położenia w obrębie pola.

Dzięki współpracy między firmami LINAK i Sulky F&E udało się wprowadzić pełną automatyzację obsługi rozrzutników nawozu. Rozwiązanie obejmuje siłowniki elektryczne LINAK podłączane zgodnie
z projektem opracowanym przez firmę Sulky.

Doskonale dopasowane do warunków panujących w środowisku eksploatacyjnym siłowniki odpowiadają za proces otwierania i zamykania zasilania, a także dozowania nawozu
(w zależności od prędkości jazdy oraz liczby pasów nawożenia).

Rozrzutniki Sulky typu X40 i X50 należą do serii maszyn wyposażonych
w system Tribord 3Di zainstalowany przy prawej tarczy rozrzucającej na potrzeby zdalnej kontroli nad dozowaniem przy granicy pola. Zastosowanie siłownika LINAK pozwoliło na przeniesienie wylotu na czas nawożenia przy granicy pola
z tarczy na specjalną łyżkę.

W ten sposób połączono korzyści wynikające z precyzyjnej i prostej regulacji dozowania w rozrzutniku Sulky z niezawodnością i dokładnością siłowników LINAK.

Aby uzyskać szczegółowe parametry techniczne i poznać jeszcze więcej rozwiązań siłownikowych na potrzeby rozrzutników oraz innych rozwiązań rolniczych zachęcamy do kontaktowania się z LINAK TECHLINE.
Co to jest Siłownik Liniowy
Elektryczny siłownik liniowy jest urządzeniem, które przekształca rotacyjny…
Aplikacje Segmentu TECHLINE
Zobacz przykłady zastosowań z segmentu TECHLINE.
Zalety Siłowników
Ruch wykonywany przez innowacyjne systemy siłowników elektrycznych daje wiele możliwości...
Test Siłownika
Skrajnie wysokie i niskie temperatury, ekspozycja na działanie substancji chemicznych i soli…
Kontakt z firmą LINAK
Dogłębny dialog i ścisła współpraca to najkrótsza droga do uzyskania perfekcyjnego rozwiązania