select
Trucks & Heavy Duty Vehicles

automatyzacja samochodów ciężarowych & pojazdów specjalnych

siłowniki do automatyzacji samochodów ciężarowych & pojazdów specjalnych - wydajność w niesprzyjających warunkach

Samochody ciężarowe i inne pojazdy specjalne są często eksploatowane przez wiele godzin w bardzo niesprzyjających warunkach. Siłowniki stosowane
w takich pojazdach muszą być niezwykle odporne na działanie wysokich i niskich temperatur, a także wody, zanieczyszczeń oraz pyłów.

Od samochodów ciężarowych oczekuje się zdolności do nieprzerwanej pracy przez wiele godzin bez zapotrzebowania lub z minimalnym zapotrzebowaniem na serwisowanie. Dodatkowym wyzwaniem są bardzo wysokie wymagania
w odniesieniu do bezpieczeństwa, właściwości aerodynamicznych oraz zużycia paliwa.

Siłowniki elektryczne TECHLINE® doskonale sprawdzają się w takich warunkach. Są one po prostu z myślą o nich tworzone.

Naszym celem jest zapewnienie klientowi pomocy w udoskonaleniu samochodu ciężarowego lub pojazdu specjalnego pod kątem wyższej wydajności oraz wygodniejszej eksploatacji.

szerokie możliwości dzięki siłownikom elektrycznym

Systemy siłowników elektrycznych mają wiele cech, które decydują o ich przewadze nad tradycyjnymi rozwiązaniami hydraulicznymi. Ich atutem są niskie koszty, elastyczność oraz prosty montaż wynikający z kompaktowych rozmiarów.

Korzyści związane z zastosowaniem siłowników elektrycznych to mniejsze zużycie paliwa będące efektem mniejszej masy oraz lepszych właściwości aerodynamicznych rozwiązania.

Jako podzespoły układów automatyzacji w wielu obszarach funkcjonowania pojazdu siłowniki elektryczne zapewniają także poprawę bezpieczeństwa
oraz komfortu.    

Zastosowanie siłowników elektrycznych to sposób na wyeliminowanie awaryjnych elementów, takich jak pompy i węże. Siłowniki praktycznie
nie wymagają konserwacji i odznaczają się najwyższą trwałością oraz niezawodnością.

Siłowniki TECHLINE zapewniają bardzo precyzyjny sygnał zwrotny położenia
i wydajnie współpracują z układami kontrolnymi.

Zastosowanie siłowników elektrycznych jest również nie bez znaczenia dla środowiska naturalnego – zużywają one mniej energii i eliminują ryzyko wystąpienia niebezpiecznych wycieków oleju.

siłowniki w samochodach ciężarowych i pojazdach specjalnych

Rozwiązania na bazie siłowników TECHLINE można znaleźć w wielu samochodach ciężarowych i pojazdach specjalnych wykorzystywanych w najróżniejszych zastosowaniach.

Siłowniki elektryczne można znaleźć w takich pojazdach, jak: śmieciarki, zamiatarki drogowe, naczepy, kampery, piaskarki oraz wozy strażackie.

Typowe obszary zastosowania obejmują: układy wentylacji, regulacji siedzeń, regulacji kolumny kierownicy, a także takie czynności, jak: podnoszenie, przechylanie, korekta położenia, pozycjonowanie, składanie, rozkładanie, przemieszczanie, otwieranie i zamykanie najróżniejszych elementów w obrębie samochodów ciężarowych oraz pojazdów specjalnych.

Jest to jedynie ułamek dostępnych zastosowań siłowników TECHLINE. Możliwości są praktycznie nieograniczone.

siłowniki do samochodów ciężarowych

Actuator Solutions for Trucks
Samochody ciężarowe są konstruowane tak, aby mogły pracować nieprzerwanie przez wiele godzin w każdych warunkach pogodowych.
W ofercie LINAK można znaleźć rozwiązania siłownikowe idealne do wielu zastosowań
w samochodach ciężarowych. Siłowniki liniowe do samochodów ciężarowych to bezobsługowe urządzenia zapewniające wiele lat bezawaryjnej eksploatacji w nawet najbardziej niesprzyjających warunkach.
Skontaktuj się z TECHLINE, aby przedstawić nam swoje potrzeby i pomysły. Przekonaj się, jak szeroką wiedzę w zakresie zastosowań i produktów związanych z samochodami ciężarowymi i pojazdami specjalnymi posiadają nasi specjaliści i konsultanci.


TECHLINE Product Configurator

KONFIGURATOR PRODUKTÓW TECHLINE
Znajdź siłownik przemysłowy LINAK dostosowany do Twoich potrzeb
Wybierz Siłownik »

Współpraca z firmą LINAK
Naszym celem nie jest rola jednego z wielu dostawców...
Subskrybuj biuletyn
Nie przegap nowości LINAK.
Zalety Siłowników
Ruch wykonywany przez innowacyjne systemy siłowników elektrycznych daje wiele możliwości...
Test Siłownika
Skrajnie wysokie i niskie temperatury, ekspozycja na działanie substancji chemicznych i soli…
Kontakt z firmą LINAK
Dogłębny dialog i ścisła współpraca to najkrótsza droga do uzyskania perfekcyjnego rozwiązania