select
Linear Actuator Solutions for Combine Harvesters

kombajny

rozwiązania z zastosowaniem siłowników do kombajnów

Zbiór zbóż to ciężka praca, która stanowi ogromne obciążenie dla maszyn. Kombajn to z jednej strony maszyna stworzona z myślą o najcięższych pracach prowadzonych w najbardziej niesprzyjających warunkach, a z drugiej to zespół w najwyższym stopniu precyzyjnych technologii.

Z tego powodu zastosowanie muszą znaleźć tu rozwiązania zapewniające płynność i dokładność ruchu oraz najwyższą wytrzymałość w każdych warunkach eksploatacji.

Oba wymogi spełniają siłowniki elektryczne TECHLINE®, które znalazły wykorzystanie w sprawdzonych rozwiązaniach z zastosowaniem siłowników
na potrzeby aż 15 podzespołów kombajnu.
  • Powiększenie zbiornika na ziarno – zwiększenie pojemności zbiornika na ziarno, co przekłada się na zmniejszenie liczby postojów na wyładunek
  • Otwieranie i zamykanie pokryw zbiornika na ziarno – błyskawiczny i prosty dostęp w ramach kontroli
  • Regulacja klepiska – dokładne ustawienie klepiska zapewnia uzyskanie optymalnych parametrów pracy
  • Regulacja ustawienia listwy tnącej – prawidłowe ustawienie listy tnącej zapewnia wzrost wydajności
  • Regulacja noży – precyzyjne ustawienie noży podnosi wydajność zbioru i zapewnia uzyskanie optymalnych parametrów pracy 


Najważniejsze zalety rozwiązań LINAK TECHLINE to wydajność oraz prosta
i dokładna regulacja. Naszym celem jest pomoc w podnoszeniu wydajności
i poprawianiu warunków pracy.

Praktycznie każdy ruch może zostać zmechanizowany oraz poddany wygodnej
i prostej kontroli z wnętrza kabiny. Jesteśmy w stanie dostarczyć wiele rozwiązań pozwalających na uczynienie kabiny bardziej ergonomicznym
i wygodnym miejscem pracy poprzez wprowadzenie indywidualnej regulacji m.in. położenia kierownicy, wysokości siedzeń oraz pracy nawiewu.

W porównaniu z urządzeniami hydraulicznymi rozwiązania bazujące na siłownikach elektrycznych TECHLINE są prostsze w instalacji i prawie nie wymagają konserwacji w całym swoim niezwykle długim okresie eksploatacji.
Nie zawierają także awaryjnych elementów, takich jak węże i pompy. Bardzo ważnym zagadnieniem są korzyści ekologiczne związane z niskim zużyciem energii oraz wyeliminowaniem wycieków oleju.

Skontaktuj się z LINAK TECHLINE, aby uzyskać szczegółowe parametry techniczne i poznać jeszcze więcej rozwiązań z zastosowaniem siłowników na potrzeby kombajnów oraz innych maszyn rolniczych.

TECHLINE Product Configurator

KONFIGURATOR PRODUKTÓW TECHLINE
Znajdź siłownik przemysłowy LINAK dostosowany do Twoich potrzeb.
Wybierz siłownik »