select
 

Bezpieczeństwo zintegrowane z systemami LINAK

Wprowadzając system siłowników LINAK, producent zyskuje wiele funkcji, które poprawiają i zapewniają bezpieczeństwo rozwiązań do regulacji położenia w branży opieki medycznej. Korzystając z badań, technologii, umiejętności i nowatorskich pomysłów, firma LINAK pomaga dbać o pacjentów i personel medyczny, a także o trwałość samego rozwiązania.

Corporate News:  18 września 2018
Bezpieczeństwo

Dla branży medycznej bezpieczeństwo jest sprawą najwyższej wagi. Chodzi nie tylko o to, aby pacjenci czuli się bezpiecznie – bezpieczne środowisko pracy musi zostać zapewnione także personelowi medycznemu, tak aby mógł on zachować wydajność i zapewnić optymalne warunki leczenia oraz opieki. Bezpieczne muszą być także zastosowane rozwiązania w zakresie ruchu, tj. muszą być one wyjątkowo trwałe, tak aby mogły być bezpiecznie eksploatowane przez długi czas. Opracowując swoje systemy siłowników dla nowoczesnego sprzętu medycznego, firma LINAK uwzględnia wszystkie zagadnienia związane z bezpieczeństwem. Oto dlaczego jest to tak ważne.

Zgodność z obowiązującymi normami w celu uzyskania atestów dla sprzętu medycznego
Chcąc uzyskać atesty wymagane, aby móc oferować sprzęt medyczny, należy uzyskać zgodność z wieloma ściśle określonymi standardami i normami. W związku z tym, że systemy napędowe odgrywają kluczową rolę w rozwiązaniach dla współczesnej branży opieki medycznej, firma LINAK przeznacza ogromne środki, aby sprostać obowiązującym wymogom.

"Ktoś, kto wprowadzi dziś produkt bez zwrócenia szczególnej uwagi na kwestie bezpieczeństwa, prawdopodobnie nie utrzyma się na rynku" - twierdzi Jørgen Sobol, dyrektor sprzedaży w LINAK. "Szczególna odpowiedzialność w tym obszarze spoczywa na firmie LINAK – dostawcy podzespołów elektrycznych dla branży opieki medycznej".

Produkty LINAK od wielu lat spełniają najwyższe obowiązujące standardy i normy. Ułatwia to producentom sprzętu medycznego zachowanie zgodności z normami i uzyskanie wymaganych atestów.

Więcej o zarządzaniu ryzykiem i użyteczności
Aby sprostać wymaganiom normy IEC 62366, firma LINAK wdrożyła doskonale zdefiniowany proces zarządzania ryzykiem który obejmuje także procesy projektowania użyteczności. Odnosimy się do zagadnień niewłaściwego użytkowania produktów lub sytuacji, którym towarzyszy ryzyko związane z użytkowaniem produktu, oraz opracowujemy zalecenia i ostrzeżenia w celu ograniczenia takiego ryzyka.

Firma LINAK posiada certyfikat zgodności z normą zarządzania ryzykiem ISO14971. Zapewniamy dokumentację ryzyka resztkowego dla wszystkich naszych podzespołów, która pozwala producentom rozwiązań na przeprowadzenie analizy ryzyka.

Bezpieczeństwo zintegrowane z każdym produktem
W ofercie LINAK znajdziesz wszystko, czego szukasz: od zabezpieczeń mechanicznych, takich jak nakrętka bezpieczeństwa, szybkie zwolnienie czy klin z mechanizmem zapadkowym, aż po rozwiązania OpenBus™ zapewniające dane dotyczące stanu urządzenia oraz zapobiegające niezamierzonemu ruchowi.  
  Funkcja szybkiego zwolnienia
Szybkie zwolnienie to ważna funkcja, która zapewnia szybkie opuszczanie rozwiązania w sytuacjach awaryjnych, np. na wypadek konieczności wykonania resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Czyniąc nasze produkty łatwymi w czyszczeniu, wspieramy nawet szpitale w walce z bakteriami. Umożliwia to stopień szczelności IPX6 Washable DURA™ Nieustannie szukamy sposobów na poprawę obecnego stanu rzeczy, a w niektórych przypadkach sami ustanawiamy wyższe standardy, dzięki czemu możesz zdobywać przewagę rynkową. 

"Im więcej uwzględnimy aspektów bezpieczeństwa, tym bezpieczniejsze staną się nasze produkty – zarówno dla użytkowników, jak i dla pacjentów" - wyjaśnia Jørgen Sobol. "Dla nas wiąże się to z nieustającymi wysiłkami”.

Wodoszczelność
Wiele rozwiązań medycznych musi wykazywać odporność na działanie wody i detergentów podczas mycia. Produkty LINAK® dla branży opieki medycznej oferują stopień szczelności co najmniej IPX4. Jednak jeżeli jest to konieczne, nasze systemy mogą oferować nawet ochronę na poziomie IPX6 Washable DURA™.


Aby dowiedzieć się więcej na temat działalności LINAK w obszarze bezpieczeństwa rozwiązań dla sektora opieki medycznej, skontaktuj się z lokalnym oddziałem LINAK. Jesteśmy obecni w 35 krajach na całym świecie.

 

Aby uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt z lokalnym oddziałem firmy LINAK
lub dystrybutorem.


Celem firmy jest dostarczanie innowacyjnych systemów siłowników, które poprawiają jakość życia
i pracy ludzi.

Chcemy zostać światowym liderem w kluczowych obszarach naszej działalności, związanej
z produkcją innowacyjnych siłowników elektrycznych.

Updated: 18 września 2018 09:09