select
 

Nowe inicjatywy pomagają szpitalom w skutecznym zwalczaniu bakterii

W szpitalu w duńskim mieście Horsens walka z bakteriami polega na wprowadzeniu maszynowego mycia łóżek z regulacją położenia – wraz z zamocowanymi do nich systemami na bazie siłowników elektrycznych.

Corporate News:  7 maja 2018
Nowe inicjatywy pomagają szpitalom w skutecznym zwalczaniu bakterii

Każdego roku ok. 3000 osób w Danii umiera z powodu infekcji nabytych w szpitalach. Jest to 18 razy więcej niż ginie w wypadkach w ruchu drogowym. W Danii obowiązują surowe wymagania w odniesieniu do poziomu higieny w szpitalach, a w ostatnich latach jeszcze je zaostrzono.

Szpital regionalny w Horsens – „szpital wprowadzający innowacje”
Kilka lat temu szpital regionalny w Horsens zyskał miano szpitala wprowadzającego innowacje. W placówce wytoczono prawdziwą wojnę groźnym bakteriom i wprowadzono zaawansowane urządzenie do automatycznego mycia najróżniejszych elementów wyposażenia: od łóżek po kotary z sal operacyjnych. Tunel myjący to tylko jedna z wielu inicjatyw podejmowanych przez szpital regionalny w celu zwiększenia higieny.

Søren Møller, kierownik zespołu sprzątającego w szpitalu regionalnym w Horsens, wyjaśnia zalety automatycznego urządzenia myjącego: „Zależy nam na tym, aby do urządzenia trafiały w przyszłości najróżniejsze elementy wyposażenia i materiały, ponieważ ten sposób mycia zapewnia dużo lepsze wyniki. Maszyna pozwala umyć wiele przedmiotów, które wcześniej nie były myte wcale lub były myte ręcznie” – mówi i wyjaśnia: „Obecnie stałym elementem wszystkich moich decyzji zakupowych jest pytanie: czy dany przedmiot nadaje się do mycia. Musimy być w stanie skutecznie umyć każdy najdrobniejszy element. W przeciwnym razie należy uznać, że nie nadaje się on do użytku w szpitalach”.

Łóżko szpitalne w tunelu myjącym w szpitalu regionalnym w Horsens
Łóżko szpitalne w tunelu myjącym w szpitalu regionalnym w Horsens

Łóżka w szpitalu regionalnym w Horsens są wyposażone w systemy siłowników LINAK, które umożliwiają dostosowanie położenia elementów łóżka do indywidualnych potrzeb pacjenta. Søren Møller podkreśla, że „odporność na mycie systemów LINAK jest absolutną koniecznością. Nie zdecydowalibyśmy się na zakup łóżek czy innych elementów wyposażenia z systemami, które nie nadają się do mycia. Aby całe przedsięwzięcie miało sens, wszystkie elementy łóżka muszą być myte w tunelu myjącym” – dodaje.

Søren Møller – Service Manager
Søren Møller – Service Manager

Aby zapoznać się z historią szpitala w Horsens w kontekście jego doświadczeń z przystosowanymi do mycia produktami LINAK, kliknij tutaj

 

W LINAK uczestniczymy w walce z bakteriami, a wszystkie produkty i systemy stosowane w rozwiązaniach dla branży opieki medycznej są zgodne ze wszystkimi obowiązującymi międzynarodowymi normami. Niektóre z naszych produktów spełniają nawet wyższe wymogi niż przewidują aktualne normy – na przykład w zakresie zdatności do mycia. Produkty takie są oznakowane etykietą LINAK “IPX6 Washable DURA™”.

 

 

Aby uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt z lokalnym oddziałem firmy LINAK
lub dystrybutorem.


Celem firmy jest dostarczanie innowacyjnych systemów siłowników, które poprawiają jakość życia
i pracy ludzi.

Chcemy zostać światowym liderem w kluczowych obszarach naszej działalności, związanej
z produkcją innowacyjnych siłowników elektrycznych.

Updated: 7 maja 2018 10:59