select
 

Nawet podstawowe systemy OpenBus™ wprowadzają nowe funkcje do łóżek szpitalnych

Zastąpienie analogowego siłownika podstawowym rozwiązaniem OpenBus™ LINAK wiąże się z uzyskaniem natychmiastowego dostępu do wielu funkcji zapewniających wartość dodaną.

Product News:  16 kwietnia 2018
Nawet podstawowe systemy OpenBus™ wprowadzają nowe funkcje do łóżek szpitalnych

Wprowadzenie do sprzedaży skrzynki kontrolnej CO41 oraz panelu obsługowego ACOM było nie tylko powołaniem do życia koncepcji podstawowego systemu siłownikowego LINAK z technologią OpenBus™. Dla wielu producentów sprzętu z regulacją położenia dla branży opieki medycznej zamiana technologii analogowej na cyfrową oznaczała także możliwość dostarczenia wielu funkcji zapewniających wartość dodaną. Wiele z tych funkcji wpływa na najróżniejsze aspekty bezpieczeństwa, np.:
  • personalizacja oświetlenia pod łóżkiem
  • obustronna obsługa za pomocą panelu ACK
  • większe bezpieczeństwo dzięki informacji o blokadzie kół
Bezpieczeństwo ogrywa kluczową rolę w każdym środowisku szpitalnym. Technologia LINAK OpenBus™ zapewnia poprawę bezpieczeństwa pacjentów, personelu oraz procedur medycznych. Otwiera ona drzwi do szeregu opcji obsługi w oparciu o dostępne oprogramowanie. 

Łóżka szpitalne wzbogacone o kilka funkcji w oparciu o magistralę komunikacyjną
 
Oświetlenie pod łóżkiem ułatwia pacjentom poruszanie się w ciemności
Istnieje możliwość wprowadzenia funkcji samoczynnego włączenia się oświetlenia pod łóżkiem w sytuacji, gdy pacjent obniży łóżko w nocy, aby pójść do toalety. Pozwala to zapobiec upadkom pacjentów i powiadomić personel medyczny o tym, że pacjent znajduje się poza łóżkiem. Sam zdecyduj o tym, kiedy dokładnie włączy się światło i jak długo pozostaje ono włączone. Funkcja podlega personalizacji i może zostać aktywowana, gdy łóżko obniży się lub gdy pacjent z niego zejdzie.

Zawsze blisko pacjentów z panelem obsługowym ACK
W systemach ze skrzynką kontrolną CO41 możliwe jest skorzystanie z panelu obsługowego ACK (Attendant Control Keypad). Te intuicyjne panele obsługowe mocowane są zwykle z boku łóżka, na wysokości górnej części ciała pacjenta. Panel ACK jest dostępny z obu stron. Strona zewnętrzna ułatwia personelowi pielęgniarskiemu pozostawanie blisko pacjenta podczas regulacji położenia łóżka szpitalnego. Strona wewnętrzna oferuje możliwość samodzielnej regulacji przez pacjenta. Zamocowanie panelu ACK do panelu bocznego i ukrycie kabli wewnątrz łóżka ułatwia także czyszczenie.

Bezpieczeństwo pacjentów i łóżek dzięki ostrzeżeniu o hamulcu
Blokada kół łóżek szpitalnych to prosta funkcja, która ma ogromne znaczenie z punktu widzenia bezpieczeństwa. Jeżeli łóżko jest wyposażone w system LINAK OpenBus™, istnieje możliwość wprowadzenia ostrzeżenia o blokadzie kół. Funkcja ta zapewnia informację w sytuacji, gdy personel podłączy łóżko do zasilania sieciowego bez aktywowania hamulca. Dzięki temu łóżko nie poruszy się, gdy pacjent będzie próbował na nie wejść lub z niego zejść – co pozwala zapobiec upadkom. Ostrzeżenie zostanie wyemitowane również w przypadku, gdy personel dezaktywuje hamulec, podczas gdy łóżko pozostaje podłączone do zasilania sieciowego. Zapobiegnie to uszkodzeniu łóżka i/lub gniazda ściennego w sytuacji, gdy przemieszczenie łóżka może spowodować pociągnięcie kabla podłączonego do gniazda.

Podsumowując: przejście z technologii analogowej na cyfrową LINAK OpenBus™ otwiera dostęp do wielu funkcji zapewniających wartość dodaną. Zaczynając od systemu podstawowego obejmującego na przykład produkty CO41, LA40, ACK i ACOM, można z łatwością podnieść funkcjonalność łóżka szpitalnego niewielkim kosztem.

CO41   CO41
Skrzynka kontrolna CO41 to produkt z rodziny skrzynek kontrolnych z technologią OpenBus™, które umożliwiają producentom sprzętu medycznego z regulacją położenia wprowadzenie różnorodnych funkcji dodatkowych w zakresie obsługi, ruchu, serwisowania i bezpieczeństwa. Model CO41 to idealna propozycja dla wielu producentów zainteresowanych zastąpieniem systemu analogowego rozwiązaniem cyfrowym. Dowiedz się więcej o skrzynce CO41

ACOM   ACOM
Panel obsługowy ACOM to najlepszy wybór w zastosowaniach, w których istnieje zapotrzebowanie na prostą i intuicyjną obsługę z wykorzystaniem technologii OpenBus™ w ramach regulacji położenia łóżek w szpitalach lub domach opieki. Pozwala on na zoptymalizowanie komfortu w oparciu o płynny i łagodny ruch, zapewniając jednocześnie personelowi medycznemu kontrolę nad bezpieczeństwem. Dowiedz się więcej o panelu ACOM.

LA40   LA40
Wprowadzając model LA40, dodaliśmy do swojej oferty szybkie/wytrzymałe urządzenie z hamulcem mechanicznym, zapewniające pełne bezpieczeństwo w razie awarii z myślą o przyszłych potrzebach rynku. Obie wersje siłownika LA40 oferują stopień szczelności IPX6 Washable DURA™ oraz ergonomiczną konstrukcję, co przekłada się na większą liczbę potencjalnych zastosowań z uwagi na łatwość czyszczenia oraz montażu. Dowiedz się więcej na temat siłownika LA40.


ACK   ACK
Panel obsługowy ACK (Attendant Control Keypad) jest wykorzystywany jako panel obsługowy personelu pielęgniarskiego lub panel boczny. Umożliwia on sterowanie nawet pięcioma kanałami. Możliwa jest personalizacja kolorów i grafiki. Dowiedz się więcej o panelu ACK.

 

Aby uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt z lokalnym oddziałem firmy LINAK
lub dystrybutorem.


Celem firmy jest dostarczanie innowacyjnych systemów siłowników, które poprawiają jakość życia
i pracy ludzi.

Chcemy zostać światowym liderem w kluczowych obszarach naszej działalności, związanej
z produkcją innowacyjnych siłowników elektrycznych.

Updated: 16 kwietnia 2018 09:26