select
 

Badanie: przypomnienia motywują do korzystania z regulacji wysokości w biurkach

Przygotowany przez duńskie biuro projektowania behawioralnego raport dowodzi, że przypomnienia zachęcają użytkowników biurek z regulacją wysokości do częstszej zmiany pozycji ciała – a więc do czerpania korzyści wynikających z dostępu do takiego biurka.

Product News:  18 grudnia 2017

Study shows reminders improve use of adjustable office desks

Duńskie biuro projektowania behawioralnego zbadało sposób wykorzystania biurek z regulacją wysokości oraz dowiedziało się, jakie czynniki motywują użytkowników do korzystania z nich.


Wiele firm na całym świecie wprowadza w swoich biurach biurka z regulacją wysokości blatu. Jednak o faktycznym wykorzystaniu tej funkcji decyduje „czynnik ludzki”. Użytkownicy często zapominają o możliwości sięgnięcia po korzyści związane z regulacją wysokości lub brakuje im odpowiedniej motywacji.

W LINAK zwróciliśmy się do duńskiego biura projektowania behawioralnego – KL.7 – z prośbą, aby zbadało sposób wykorzystania biurek z regulacją wysokości oraz dowiedziało się, jakie czynniki motywują użytkowników do korzystania z nich. Badanie zostało przeprowadzone w trzech zakładach pracy na grupie łącznie 65 osób.

Wyniki
Badanie pilotażowe pokazało, że przypomnienia są skuteczne. Po podzieleniu badanych użytkowników na podstawie stopnia wykorzystania biurek z regulacją wysokości badacze ustalili, że:

  1. Czas korzystania wśród mało aktywnych użytkowników (tj. takich, którzy zwykle nie korzystają z funkcji regulacji wysokości) wzrósł średnio do 12,3 min dziennie.
  2. Czas korzystania wśród średnio aktywnych użytkowników (tj. takich, którzy rzadko korzystają z funkcji regulacji wysokości) wzrósł średnio o 43 min (z 36,3 min do 78,9 min dziennie). Stanowi to wzrost o 117%.

Dowiedz się więcej
Tutaj można zapoznać się z pełną treścią raportu w j. angielskim (21 stron): “Dbając o zdrowie pracowników biurowych” 

Tutaj można pobrać streszczenie raportu w j. polskim (2 strony): “Dbając o zdrowie pracowników biurowych

 

Aby uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt z lokalnym oddziałem firmy LINAK
lub dystrybutorem.


Celem firmy jest dostarczanie innowacyjnych systemów siłowników, które poprawiają jakość życia
i pracy ludzi.

Chcemy zostać światowym liderem w kluczowych obszarach naszej działalności, związanej
z produkcją innowacyjnych siłowników elektrycznych.

Updated: 18 grudnia 2017 13:11